Horoscope sucks

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ming, Aug 6, 2007.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ohladite malo s ovom pricom.
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Oni koji nisu zatucani sa svojom okolinom i porijeklom i onim sta su rodjenjem! Posto vidim da pogadjam u zivac mnoge nabrojane knjige su se pojavile hiljadama godina prije Kurana. Onaj koga zaista zanima porijeklo pisano Bozijom rijeci nece se ograniciti na jednu knjigu a od ostalih bjezati ko djavo od krsta. O tim vjernicima pricam ne ovim novonastalim sto se nalocu alkohola na dan Bajrama!

    na kraju krajeva zar je to sve sta imas da kazes na cijelu diskusiju :roll: :? :shock: Ne moras se slagat sa mnom samo ne vadi rijeci iz konteksta. Ako nemas sta rec nemoj spama majke ti. Citaj sta pisem, ne vadi iz konteksta pa onda truni!
     
  3. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Sve u redu HamziBeg, rekli smo obojica sta smo imali.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    može lock? :wink:
     
  6. zilo

    zilo Komšija

    Nani ba, hocu da vadim iz konteksta jer pricas gluposti ali nebitno kraj diskusije. Imam svasta reci ali necu, jer znam da diskusija s Nanijem ne vodi nigdje i samo dize pritisak svima na ovom forumu.

    Jos nesto, napisi post u cjelosti pa ga onda objavi. Tvoje stalno editovanje samo pokazuje kakva te huja i depresija hvataju u ovakvim prilikama.

    Pozdrav i lockajte.
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Razbio sma stol od huje maloprije, ovo mi je vec 5 po redu 8)
    Kontradikcija Zilo dragi, kako sam sam ja nanerviran ako svima ostalim dizem pritisak...ne razumijem te brate
    Nikad nisam usao u konflikt na ovom forumu zbog neke teme vec zbog nacina razgovora pojedinaca. To je razlog onakve prepirke sa Goranom, koji je iz cistog razlog prepotentno poceo da vrijedja ne samo mene vec sve ostale clanove na ovom forumu,nista vise, pogledaj HamziBeg-a, obraca mi se sa mislju da mene treba preobratit na pravi put a veze on nema o cemu ja pisem, trebam sutit nekome na takve stvari.

    Nemojte molim vas lockat, zdrava je ovo diskusija, nek ljudi kazu sta misle, posto su se mnogi nasli uvrijedjenji faktima koji jesu nek kazu ljudi sta misle...
    Editujem post da kazem stvari na jednostavniji nacin (ili da ne bi imao 2 svoja posta jedan za drugim da ne spamam bezveze, nema huje brate, o cemu pricas), ne shvataju ove malo slozenije recenice, vade ih iz konteksta pa ih se usitnjava da bih se reklo nesto sto veze nema sa temom. Nadji post jedan da ja prvi vrijedjam nekoga pa cemo onda o huji pricati, vrati se na moj prethodni post da ti kazem o kojim vjernicima pricam.
    Sto lockat temu, niko se ne svadja, podjelu koju sa nama sa argumentima...Da se vratimo na temu, po meni horoskop niti je bogohuljenje niti je izvor nekog pogresnog vjerovanja jer kako sam rekao ima ljudi u Sarajevu koji zaista znaju svoj posao, otidjite da vam se uradi natalna karta pa cete vidjeti kako to izgleda...do tad...mozemo pricati o horoskopu iz dnevnog avaza :roll:
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    dobro nani kaže... doduše ja ne vjerujem baš previše u boga, crkvu definitivno ne, ali svatko ima pravo na svoja uvjerenja, vjeru, molitvu i sve što čini osobu kompletnom :wink:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ti si moj coek. :mrgreen:

    uglavnom psihologija je utvrdila da postoji neko manje slaganje horoskopskih znakova sa osobinama licnosti. ne postoji striktan sablon, ali nije nesto sto se zdravim razumom moze odbaciti bez nekog prethodnog znanja o tome...
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    da... kako kaže nani dnevni avaz horoskop je isto kao i the inq :)
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Nasmija me majke mi, extra poredba :D
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    pa kad je, gledam taj horoskop i to je generaliziranje ranga najboljih dana dr. phila i oprah :)

    vjerujem da postoji nauka o tome i profesionalniji pristup (makar nisam na ti sa tom temom), a ovo za mase je dreq.
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Recimo izrada natalne karte za jednu osobu otprilike se radi oko mjesec dana, dnevno po 8 sati, svih 30 dana...
    kao sto je baha rekao pravi horoskop je vise naslonjen na psihologiju licnosti a ne na proricanje, evo malo vise o tome;

    What is a natal chart?
    In astrology, your natal chart (sometimes called birth
    chart) is a graph that shows the positions of the planets
    and astrological houses in the sky at the moment of
    your birth.

    How is my natal chart different from my horoscope?

    Your natal chart is much more detailed and accurate than
    your horoscope. A popular horoscope considers only the
    position of the Sun, whereas your natal chart includes
    hundreds of pieces of data. Mark Twain once said: "The
    difference between a good word and the right word is like
    the difference between fire and firefly." Similarly, your
    popular horoscope may hold some hints of truth, but your
    natal chart tells us the real story of your natural personality.

    What can my natal chart show me?

    Analyzing the planetary positions and relationships in your
    natal chart affords a remarkably profound and revealing
    glimpse into your natural character, with its inherent
    strengths and weaknesses. Among other things, your natal
    chart will tell you: A) what type of partner and relationship
    you seek and will be best matched with, B) what type of
    job or career your natural strengths and weaknesses are
    best suited for, and C) obstacles that need to be overcome
    in your life. Most importantly, your natal chart will help
    you to understand your desires, motivations, and why you
    are the way that you are.

    Why do you need my exact time and place of birth to calculate my natal chart?

    For a natal chart to be accurate, we must know the exact
    positions of the stars at the exact moment of your birth.
    Since the houses of the zodiac revolve one degree every
    four minutes, an accurate time of birth is necessary to
    determine your Ascendant sign and some planetary
    aspects. Although we can generate a natal chart without
    these highly time-sensitive positions included, we'd much
    rather give you the more accurate chart that is generated
    with an exact time and place of birth.

    Evo par natalnih karti poznatih ljudi u svijetu da ne bude da se nesto izmislja.
    http://www.chartplanet.com/html/famous_charts.html

    Evo primjera jedne natalne karte konkretno Billa Gatesa;
    [​IMG]
    Evo interpretacije
    http://www.chartplanet.com/famous/interps/gates.html
     
  14. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ne znam šta je po tebi zdrava diskusija? Možda "ad hominem" argumentiranje? Ili...?
    Pročitaj ponovo kako si pisao i šta si pisao, nećeš vidjeti nimalo staloženosti i smirenosti. Kao da sam te vatrom opekao kada sam nešto iz Kur'ana citirao.

    Nadalje ne vidim da se u ićemu razilazimo osim u jednom da nema smisla slijediti kojekakve džambo-mambo "nauke" koje će ti na kartonu ispisati najvažnije stvari u životu. Trebao bi svako za svoje novorođenće izvaditi po jedan karton i sukladno njemu ga usmjeravati?

    Kao što sam prije rekao ne niječem uticaj palenta na čovjeka, ali je glupo da se čovjek na osnovu toga usmjerava i određuje životni put. Ljudi nisu u stanju da daju 100% tačne informacije o tome kakvo će vrijeme biti več to nazivaju "prognozama" a kamo li da određuju nečiji životni put (za mene je određivanje kakvog partenar odabrati, kojim se poslom baviti i sl. - životni put). Čovjek ima slobodnu volju i potencijale (neko ove a neko one) i na osnovu toga gradi svoj život.

    Ne znam stvarno gdje si ovo pokupio. Možda teolozi ovo moraju znati, ali ja nisam teolog, ne studiram Boga, ni religiju, ja je živim. Musliman sam. I ne krijem da mi je žao ako neko slijedi zamlaćivanja i zatupljivanja tipa gatanje, vračanje... horoskop i "natal chart", sve je to izbijanje ljudima para. Da od toga ima hajra prvo bi protagonisti tih "znanosti" imali vlike beneficije i koristi, i pribavili bi sebi veliko dobro, a ne bi radili ko novinari.

    I vjerujem da nisam jedini, ko je gledao ijednu emisiju "Centarlong zatvora" mogao je vidjeti kakve ljude su dovodili i zašto su dovodili.

    Ovo je moj zadnji post na ovu temu. Nema potrebe da dalje išta pišem, mislim da sam jasan. I stvarno se izvinjavam ako si se našao, ili bilo ko, napadnutim.
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Iskreno, ne znam sta je poenta ovog tvog posta, da budem iskren nisi mi jasan nikako. Ne razumijem kako mozes toliku kompleksnost u svijetu svesti na ono sta je napisano u svetim knjigama. Ne razumijem takve ljude, valjda sam preglup za vash toliki duhovni optimizam i toliku ushicenost necim sto nikad nisam uspio da osjetim ili da vidim.
    Ne znam buraz, ali kad i dalje ides svojom stazom, molim te mi objasni par stvari, jer nije ironija, ja sam glup da bih shvatio Boziji naum.
    Molim te mi reci kako je vise sila dozvolila da se pokolje 8000 ljudi u Srebrenici u jednom danu, zene, starci i djeca! Ne razumijem, molim te mi to objasni, u sta ja to trebam da vjerujem da mi se ne desi nesto lose.
    Sve su te zene predpostavljam bile vjernice koje su se klanjale svaki dan, pa mi objasni zasto su one zasluzile da gledaju kako su im sinovi i kcerke muceni pred njihovim ocevima! Kako je takva sila dozvolila Hitleru, Musoliniju, Karadjicu, Milosevicu, kriminalcima oko mene da se razmasu, da drugima donose zlo i patnju! S druge strane ako nam je data slobodna volja i svak moze da radi sta hoce, bez uplitanja vise sile, zbog cega bih se ja toj istoj sili klanjao kad sam ostavljen u svijetu gdje novac, moc i fizicka snaga znace sve. Gdje su zene i djeca ostavljeni na milost i nemilost. Ko to mene stiti, koje stitio djecu u Sarajevu 93 kad su ih sa snajperima i granatama skidali ko da su divljac!
    O cemu ti i opet kazem takvi kao tebi slicni pricas!
    U sta da ja to vjerujem, kad neki jad za svoj rodjendan isprska 20 boca sampanjca gdje je boca 8000 eura kad 90% populacije gladuje!
    Izvini sto ne djelim tvoj entuzijazam i sto sam bogohulim ali premalo je lijepih stvari, da se ljudi drze samo 10 zapovjedi umjesto da citaju na milione stranica tih svetih knjiga i da pokusavaju shvatiti sto shvatiti ne mogu manje bi zla bilo. Zivim u gradu gdje se posti da bi se vidjela covjekova volja, izcistio organizam i 90% tzv vjernika to radi jer to i drugi rade, znas kako znam, jer se oblocu ko stoke, ponesu nozeve i pistolje sa sobom, pa jos ponesu koji zivot sa sobom, ti veliki vjernici a pokusaj mu rec da nije vjernik pa ces i ti zavrsit 2 metra pod zemljom. Ej coce seljakluka i nekog tumacenja Biblije i Kurana na svoju ruku i kurcenja, udaranja o prsa, koje veci vjernik mi je preko neke stvari. Ti buraz moj i dalje vjeruj u sta hoces a mi ostali koji nismo toliko produhovljeni trazicemo neku alternativu.
     
  16. monK

    monK Komšija

    Mnogo toga nas definiše u životu.
    Jezik, porodica, razina obrazovanja i obrazovni sistem, masovni mediji, kultura i sve što ide pod "socijalno okruženje", a zatim i prirodno okruženje (ovo naše, ovozemaljsko).

    Zračenje Marsa je u poređenju sa ovim nabrojanim detaljima irelevantna stvar.

    Odnosno, kompletan koncept horoskopa i astrologije definiše me utoliko što će me neko pitati šta sam u horoskopu i na osnovu toga svrstati me u određenu kategoriju ljudi s kojima se valja, ili ne valja družiti...

    A i to se dešava, vjerovali ili ne
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Amen to that!
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Meni nije jasno kako X-zraka moze uticati na moje raspolozenje i moje odluke, po horoskopu to se pika onog trenutka kada sam ispao iz maminog stomaka, koliko znamo fetus/beba je ziva mnogo ranije (ta zraka ne djeluje izgleda na njega dok je u stomaku) samo onog trenutka kada bude ''babo bingo'' :D

    Ili ovo, ne utice na mene danas, sutra itd... samo se pika trenutak radjanja ostalo Marsu i IKS-zraki nije bitno.


    Horoskop je BS.
     
  19. zilo

    zilo Komšija

    Nece X zraka kroz Bosnjaka. :mrgreen: Za Bosnje horoskop, planete i zrake nista ne vaze. :mrgreen:
     
  20. iskusni

    iskusni Komšija

    Ova je dobra :lol: