How to: Streaming...

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by donjapa, Nov 5, 2010.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdravljam ekipu,

    malo sam pretrazivao po forumu i nisam nasao nista konkretno, prije nego sto pocnem ozbiljnije guglati zamolio bi, ako bilo tko ima iskustva sa ovim ispod navedenim da me kontaktira da li preko PM-a ili tu javno, nije bitno.

    Kako najbolje izvesti streaming jedne manifestacije koja bi trajala 5-6 sati, sta je potrebno od opreme, aplikacija, brzine interneta i sl.

    Licno me zanima, za pocetak streaming jedne manifestacije a nakon toga bi mozda istu opremu iskoristio za odredjene dijelove grada pa ko ima login na stranicu on moze birati koju kameru hoce (u slucaju vise kamera) i sl.

    Nisam mnogo istrazivao, uzeo sam ovaj forum kao starting point, odavde idem dalje...

    Svaki komentar je dobrodosao.


    // Nisam znao u koji dio foruma da stavim ali mi najvise ima veze za internetom pa eto nas tu.
     
  2. dzeri

    dzeri Aktivista

    Pa vidi, najpametnije bi ti bilo da zakupis neki streaming servis ako je u pitanju neka "ozbiljna" manifestacija. E, sad, ne znam da li se to moze uraditi tipa na jedan dan.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nakon te manifestacije oprema koju bi kupili bi se ulozila u dalje koristenje po odredjenim dijelovima terena, znaci nebi to bila jednokratna upotreba nego malo duzi projekat.

    Neki od servisa za streaming vama poznati su.. ?
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Stupio sam u kontakt s njima, ne znaju za kamere gdje mogu nabaviti, kao ni za ostatak opreme ali su spremni pruziti usluge hostinga za video/audio streaming...

    Sad mi ostaje jos da nadjem nekog od domacih dielra za kamere pa se s njima posavjetovati kako i sta...
     
  6. sat93

    sat93 Guest

    Zna li neko objasniti kako izvesti streaming npr neke utakmice sa satelitske na net kao što to neki rade npr ovdje
    http://www.sport89.com/live/football.php. :?:
    Da li je potrebna neka specijalna oprema, koja brzina neta i koliko se tokom toga troši neta. Uglavnom ako netko zna nek opiše malo detaljnije a može i na PM.
    HVALA.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Potreban ti je dreambox i dobar upload.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk