?: HP 8200 Elite SFF procjena

Discussion in 'Računari i komponente' started by donjapa, Nov 10, 2016.

  1. ZEEP

    ZEEP Novi član

    Čak i da je to opcija vrijedna razmatranja, kako nadomjestiti napajanje od 50 i više W koje u punom pogonu sa matične ploče vuku sve bolje grafičke?

    Mislim da je poštenije reći da stvarna korist leži samo u procesoru i memoriji i to je to.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovo sto ZEEP govori stoji,samo sto sam ja mislio da se mogu mijenjati napojne u ovim kucistima,ispravite me ako ne mogu ?
    u nekim konfiguracijama je napajanje 280w a u nekim i 320 w,pa je ugradnja graficke kartice tipa gtx 750 bila opcija

    ima ovakvih centralnih po piku vec puno,samo sa i5 2400 i 2500 procesorima i vecina je bez grafike ,samo sto su cijene prenapuhane
    ja ako bi ovo uzimao,planiram ugraditi neku graficku,tipa ove navedene a ako to nije opcija,onda ovaj racunar ima smisla samo u uredima i to mu je vrhunac namjene
     
  3. Konjislav

    Konjislav Komšija

    I ja bih kupio 1 ili 2 komada. Treba mi jedan za brata, a drugi da zamijeni stari komp kod oca (ovo ako mogu 2 komada).
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nabijem ja vas cifute. Ako je 50 evra kupujem jednu :D

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da ne bude da se ne javljam, radi se :D Inace radim na fakultetu, i definitivno nisam jedini koji je zaintresovan. To sam danas skuzio.

    Nabavljamo 42 nova racunara od HP-a za ciju sam nabavku bio djelimicno zaduzen, i znam da se ovi sadasnji nece vracati HP-u. Pricao sam skoro sa glavnim za program, onaj koji raspolaze budzetom, i on mi rece da to sve mora ici preko IT Supporta i da nastavno osoblje prvo uzima, pa ako se ne proda kroz par mjeseci ide studentima. Ono sto bi mogao biti problem je da ima dosta PhD studenata, i da oglas ide interno pa ne znam koliko ce ih biti zaintresovano. Ja sam vec izrazio zelju da hocu da napraivm "server" i da mi treba sto vise komada mogu uzeti :D

    Nisam se nadao da ce se prostirati preko cijelog univerziteta, mislio sam da ostaje interno na nasem odjeljenju... On je rekao da vjeruje da ce cijena za komp biti 500kr ali da oni na IT Supportu odlucuju koliko, sta i kako. Sutra planiram otici do tog sto mi je prosli put sredio Z400 i monitore, pa se raspitati malo.

    Offtopic, fakultet odradjuje mrezu za Dreamhack Winter, koji se odrzava 500m od mog stana, pa ako ima neko zaintresovan mogu ga ubaciti na listu besplatno preko skole. Danas sam se ubacio i pita me da li zelim jos nekog, reko: "Javim ti.. " :D

    Ako ne bude 8 komada pokusati cu ugrabiti barem par komada, preko kolega kojima sigurno ne treba a koji bi odradili uslugu. Bitno je znati da ima potencijalnih kupaca pa kad vrijeme dodje mogu uzeti koliko treba, bez monitora of skroz.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    @donjapa
    Ako mozes uzeti 8 komada i vise, moze i 40, uzimam ja sve, treba mi da pravim server :D
    I kako bi dopremio to do bih?
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Spominjao sam ranije da poznajem jednog kamiondziju koji vozi mjesecno dole, ali ako neko ima drugu opciju dobro je dosla.

    Ja licno nebi uzimao preko 8 komada, meni ne treba niti jedan a ne planiram se nametati. Ako bude prilike da se uzme, ako ne bude zaintresovanih, onda polako dogovoriti da preuzmem odredjenu kolicinu. Nisam se nadao da ce interesovanje biti ovako veliko, ja sam mislio 1-2 na pocetku ono reda-radi ali eto kad ste navalili malo sam se protegao :D
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ako je kamiondzija voljan to u par tura povesti, jami svih 40, i oni vole sve odjednom rijesiti :D
    ostalo cemo preko pp :smt005
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Eto bas mi je zao, ako bude ova cijena 500 SEK, to izadje 50,83 EUR, znaci BHD otpada od kupovine :mrgreen:
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Moze do 52 eura. 100km reko sam ti baaa 50 e je 97.5:p

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  11. efo

    efo Komšija

    Svi skromni hoce jednu ili dvije mašine, dodje mobstec hoce 40 :D Sto ti je bosnjo :p
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    mobstec prvo nas da opskrbi baaa ČD
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Al treba mi za servera :smt003
     
  14. VR6

    VR6 Komšija

    Ako bude sta od ovoga i ja sam jos uvijek tu i za :D
    ne treba mi za seLvera :p
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja se samo nadam da ovo nece trajati previse dugo,cijeli ovaj proces
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni bi trebalo za posao (3D render farma). Uzeo bi 3 komada najmanje, ako ikako moze.
     
  17. Loki

    Loki Komšija

    i meni bi dobro došao jedan za video editing, ako bude cijena kulturna. :)
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Msm da ovdje ima toliko zainteresovanih, da bi vjerovatno i duplo toliko komada riješio u vrlo kratkom vremenskom periodu.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam sto sebi ne uzmes sve i preprodas, kao sto ce i vecina uraditi :D
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ima previse zainteresovanih, ali ako bude imalo realna cijena kad je @donjapa sazna, pola ce svakako odustati, tako da i ovih 8 komada sto se moze poslati u paketu ce biti taman :)