Hrvati i njihovi prijevodi...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by TopniK, Aug 28, 2008.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    topnik mislim da ti je malo prazna slama lupat po suletu pošto ni ne znaš čovjeka ;)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    U jebote koja ljepota :eek:
    Pravo mafijaško seoce. :lol:
     
  3. monK

    monK Komšija

  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    procitao sam onaj text monk, lik j eono srocio fenomenalno. i jos na kraju kaze da je nabrzinu :) svaka mu cast.
     
  5. JasonH

    JasonH Aktivista

    italian job - dobar posao u Italiji
     
  6. TopniK

    TopniK Komšija

    Naravno da nisi primjetio. Normalan čovjek koji ne osjeća ni malo nacionalizma, ne bi uopšte pomislio na to. I naravno da su i hrvatima (jao kako ih samo tako smijem nazvati) neki naslovi filma smiješni, ali to nije bilo dovoljno da našeg dagog sulu-a spriječi i svom ''sulu'' nastupu. Jesam li gdje napisao ''sulu''? hhh...

    Sumnjam. Momak je ipak pismen, dok zatucani bilderi jedva da znaju rečenicu sastaviti.

    Sad ću zvučati kao Zgembo Adislić iz Nadrealista: ''I on je mene...I on je mene.'' :mrgreen:

    Vidiš...I on mene ne poznaje a opisuje me kao zna sve o meni. Ko zna, možda sam ja oženjen čovjek koji za razliku od njega ima prave odnosno ozbiljne obaveze i koji radi mnogo ozbiljnije stvari u životu dok se on, prethodno rečeno, bori sa dvoglavim zmajem i skuplja iskustvo ubijajući kosture i razna ''strašna'' čudovišta, a on mene uvrštava u balavurdiju. Činjenica je da ovdje niko nikoga ne poznaje i sve je ovo nagađanje, ali ipak, ja sam bliže istinu zbog već objašnjenih razloga (liječenje frustracije zbog kompleksa u stvarnom životu)...Jednom...kada odraste i kada postane svjestan nekih stvari shvatiće šta sam mu htio reći. Ali opet, dobar je to meni lik...Meni je fakat ovo sve smiješno...I dok ja ovdje više iz šege se sprdam sa njim (a pišem mnogo jer mi je osobina, kao i razdvajanje citiranih postova jer volim navesti na koji dio odgovaram) dok on sve to doživljava kao svojevrsni attack na njegovu ličnost...''hhh''...

    Nego temu sam htio obrisati iz samo jednog razloga: ''Nije joj mjesto na ovom forumu i fakat šteti čitavoj forumskoj zajednici.''
    Siguran sam da Enis nije pravio site radi ovih stvari i jedino mi je zbog njega kao i zbog samog site-a krivo, ali Sulu je moderator, on bi valjda trebao znati da li je u redu ili nije. Ja ništa ne gubim...Meni je više smiješno. Niko me ne zna i mogu komotno fotografisati svog Jonshon-a i postaviti sliku ne sikirajući se hoću li se provaliti ako je mali...hhh...
    Uvijek se mogu registrovati sa drugim account-om i niko ne bi primjetio razliku...Mogao bih u tom slučaju postaviti se kao Sulu-ov jaran i biti dobar sa njim iako sam mu prije toga palio čvoke, on to ne bi ni primjetio. Ali svakako neću, ne vidim razloga tome. Barem ne ja lično. Što se mene tiče, ovo može ići u nedogled...I meni dobro dođe ova ''zajebancija'' i razbibriga, dok opušteno kroz šegu pišem, naš se junak znoji pokušavajući sačuvati svoj ''autoritet'' (yebote - momak ima autoritet u jedinicama i nulama - uspjeh nad uspjesima). :lol:
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    Whats up Topa? Haj' ovo prevedi lektorčino :lol:
     
  8. doox

    doox Aktivista

    evo malo sam pratio ovo i cini se da je sve otislo malo dublje od same namjere autora ove teme.....naime kako sam ja shvatio ovde se htjelo samo sprdati sa prijevodima filmova, a ne sa hrvatima,a s obzirom da vecina filmova u videoteke dolazi iz hrvatske sa njihovim prijevodima i titlovima....ali izgleda da su neki ovde nacionalisti pa samo vide ono sto sami mozda misle.
    tako da ovo ode jako daleko...ja ne znam je li sule hrvat (srv jeste , pa se mozda i on nasao uvrijeden) pa se je nasao uvrijedenim, ali sigurno niko pa ni ovaj topnik ovde na forumu, (a ponajmanje ja) zeli da vrijeda nekog sto je hrvat...i ovo nema veze sa semantikom, pravopisom i gramatikom koliko se to nastoji prikazati nego samo sa GLUPIM prevodima i ljudima koji rade taj posao, a hrvatski nazivi fiolmova su nenadjebivi sto se toga tice, a ovo "hrvatski" samo kao naziv zemlje iz koje su ( kao kambodzanski, njemacki), a nikako iz nekog animoziteta, ali valjda su nasi ljudi samo na to nauceni i u svemu vide to.....pa je najbolje da enis zakljuca ovo
     
  9. nFare

    nFare Komšija

  10. ming

    ming Veteran foruma

    Nema zakljucavanja, a topniku moram sa stripom neke stvari dokazivati;

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    :lol:
     
  11. TopniK

    TopniK Komšija

    Upravo to...Već sam to i naveo, samo nacionalista kroz sve moguće prvo gleda očima nacionalizma. To je generalni problem BiH. Da sam ja napisao ''Ustaše i njihova nepismenost'' onda bi neko imao pravo reagovati, a ovako, ja sam samo izrazio čuđenje zbog nekih nelogičnih prijevoda naslova filmova i cilj mi je bio opuštena diskusija o tome.

    Eto, sad si Sulu-ov drug. Sad te on gotivi. Čak će ti sad pružiti jedan veoma lijep gest koji će ti svaki put uljepšati dan, pozdravit će te...hhh...To je za balavog petneastogodišnjaka poput tebe i više nego uspjeh. Pretpostavljam da si ti onaj što trči po loptu kada Sulu igra basketa ili fudbala (valjda nekada i poigra nešto) hahah...Uvijek ćeš biti krpa i zadnja rupa na sviralu. Niko te nikada neće primjetiti i obraćati pažnju na tebe. Joj jest mi ovo smiješno, ali fakat...Volio bih da se nikada ne završi. Ima ovdje i pametnih ljudi sa čijim se stavovima slažem, ali sa vama debilnim dječacima, naprosto uživam... :lol:

    EDIT: Lol...Ovo sa romanom ti je ekstra...Priznajem, ismijao sam se fakat...hhh...respect... :lol: :lol: :lol:

    Samo, što ti momak imaš previše slobodnog vremena...hhh...Nađi bolan sebi kakvog posla...Eto imat ćeš se sada čime hvaliti unucima (ako ih uopšte budeš imao jer sumnjam da te interesuju djevojke i brak), bio si moderator na jednom forumu i par balavaca te je gotivilo...hhh...

    P.S. Ali moram još jednom priznati...ekstra fazon. Bez obzira na sve cijenim maštovitost i originalnost...
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Strip fakat udara guzove. :lol: :mrgreen: Pravi hardkor.

    Najjace je "da me ne Ridikulišu". :lol: :lol: :lol:
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Ja sulu svaki dan cenera dam da me pozdravi ispred skole a Hakeru cvaju da mu opalim klempu i da onda samo vidis kako ispadnem faca pred trebama, sta cu ja onako omalen, debeo sa cvikama, niko me ne primjecuje, skupljam postere zmaju ga loma kuci i nadam se da cu jednog dana biti heroj koji ce spasiti princezu iz ruku nekog ludog wannabe psihologa koji ne voli malu debelu djecu.

    Strip je epic, eto ustedio sam sebi cenera za ulizivanje :smt003
     
  14. vnm_

    vnm_ Komšija

    vidi sulu nosi emo kockaste cvike sa bijelim okvirom, a meni se cini ko da pokazuje srednji prst u stripu. :mrgreen:
     
  15. TopniK

    TopniK Komšija

    Da primjetio sam i ja. Sjećam se, to smo furali moja raja i ja kada smo bili u osnovnoj.

    Tad su se furali upravo ti ''sulu'' fazoni tipa: ''Popuši'' i sl...hhh...joj ekstra ste vi meni...fakat me vraćate u djetinstvo...evo da i ja malo furam sulu-ov stil svađe odnosno fazone koje on i raja furaju: ''sulu budala, nema sandala''... :lol:
     
  16. wacko

    wacko Aktivista

    Jao boze gdje odlazi ovaj site..... Nekad prije sam bio aktivniji na site-u, jbg ipak je to najbolji domaci site sto se tice IT-a, medutim fax, obaveze, lijecenje frustracija određenih ljudi su me malo pomalo udaljavali od foruma tako da sam na kraju ostao samo citac zanimljivih stvari.Ali ovo je stvarno.... Ja koliko znam posao moderatora na stranicama je da brise spam zakljucava teme na kojima nastaju bespotrebni flame warovi, a ovdje moderatori (određeni) rade suprotno... sami zapocinju sranja i spamovanje... Ljudi moji ima ona poslovica neznam kako tacno ide, nesto kao "Svađanje na internetu je isto kao paraolimpijske igre, ako i pobjedis i dalje si retardiran". Tako da... razmislite ljudi malo niste djeca... :smt006
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Aaa, boze sta rade, vas sam se natrnj0cio.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Diskusija no comment, ali strip je bas hardkor :mrgreen: Samo mene interesuje kako topniK u stripu nema dlaka po prsima kao sulu? :D
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    epic comic... sule na limitu opet :D
     
  20. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    listam nekada davno TV program jednih sarajevskih novina...gledam program njem. SAT.1...gledam emisiju pod nazivom "Nisko i drsko"...ne mogu da skontam o cemu se radi..razmisljam malo i shvatim da se radi o emisiji "Niedrig und Kuhnt". Sta je ovdje smijesno?

    Smijesno je sto su neke šonje u jednim sarajevskim novinama, zaposlili jos vece šonje koji ce uvaljivati neke vlastite šonjerske prijevode...btw. "Niedrig und Kuhnt" ne znaci "Nisko i drsko" nego su to prezimena dvojice glumaca istoimene emisije - Cornelia „Conny“ Niedrig i Bernhard „Bernie“ Kuhnt.

    nisu ovo jedini biseri jednih sarajevskih dnevnih novina, imaju oni jos bisera ali je ovaj meni za plakat...

    a svidja mi se ono "Potres Uživo" :lol:
    "Nerealni Turnir", "Polu-Život", "Daleki Plač 2", "Ratni zanat III: Smrznuti Prijesto"....ej, ovo prevodjenje je fun :D