HTC Desire S

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bhd, Aug 24, 2011.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Podigoh juce u posti :)
    jos ga nisam palio, stavio da se puni 5-6sati :D danas kad dodjem sa posla cu da cackam. Negdje sam procitao da moram neke update-a pogasit, da ne ide preko mobile mreze, ne nabija racune, pa ako zna neko o cemu se to radi :)
    I ako zna jos kakvih ko caka da trebam odradit prije koristenja

    many tnx :)
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Samo prilikom prvog paljenja nemoj se prijavljivati na servise (google, facebook i ostali). Samo skip tj preskoci taj dio podesavanja telefona, a nakon sto dobijes home screen go to Menu - Wireless & network - Mobile network - Mobile data iskljuci i prikaci se na wireles i nastavi s radom.

    Usput cestitka za prinovu :)
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    hvala i poz hamo pipi i ostaloj ekipi :D
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    hvala bas gledam.

    Jel koinstalirao "nahvaljeni" tasker...
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Tasker nisam koristio, al ako želiš instaliraj appbrain aplikaciju preko marketa
    pa možeš da vidiš i moju listu aplikacija koju trenutno koristim, možda nađeš neku zanimljivu, ovo
    govorim pošto neznam jesi prije imao iskustva sa androidom, a ima brdo aplikacija, pa bar da se malo lakše snađeš za početak.

    http://www.appbrain.com/user/kvaju/apps ... g-galaxy-s
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    nikad, prvi put :)
    sa e75 prelazim

    hvala svakako cu pogledat
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    he raja, gdje iskljucim te djidje sto mi trazi mobile networking.. :p
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    kod mene ima

    DATA ROAMING

    DATA ROAMING SOUND

    ACCES POINT NAMES

    NETWORK MODE

    NETWORK OPERATORS

    ENABLE ALWAY-ON MOBILE DATA


    sry caps.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Trebalo bi biti ta zadnja opcija

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vrati se korak nazad u meniju i gledaj da ti je iskljuceno "mobile network" u wireless i networks. Takodjer mozes nabaciti power widget ili power control widget.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sve je vec iskljuceno, :))
    e sad.. na e75 imao sam gmail preko bhmobile, nije vuklo skoro nista..
    kakva je procedura ovdje
     
  14. pac

    pac Komšija

    Otovori e-mail aplikaciju i prati upute, ostale ce se automatski podesiti.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    znam, znam, samo me interesuje, kolko skida citanje gmaila, preko bhmobile, apn.. posto je kupljen u posti telefon, a ima vec sve podeseno. Na e75 sam imao isto preko bhmobile non stop citao, slao, na kraju mjeseca mizerno... 10-20pf platim samo za gmail :)
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Imas raznih mail klijenata, od onih koje dobijes na telefonu pa nadalje. Ja koristim K9 mail i dobar je. Ako hoces da vidis koliko ti vuce saobracaja mail instaliraj neki od programa koji prate potrosnju npr 3G Dogwatch podesi mail i prati koliko ti vuce saobracaja. Ako hoces da ti samo mail trosi GPRS onda moras otici u Settings - Account & Sync i tu iskljuciti sve ono sto ne zelis da se automatski koristi konekcijom, kao sto je npr weather, news i slicne zafrkancije. Osim toga tu su i aplikacija koje prikazuju reklame pa i one malo vuku.

    U biti android se dosta oslanja na konekciju tako da ako nemas neki paket pretplate za internet nece ti se isplatiti opcija bez pretplate.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    iskljuceno, bilo je onaj "refresh" znak u zelenom, sto znaci ukljuceno "kvakica iskljucena za sve automatski background..:p bla bla.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jel se iko koristi ovaj facebook chat, preko apn-a mobila telecoma, kolko trosi ?
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zar nemas nigdje wireless da se nakacis, taj mobilni internet od telekoma mi nikada nije bio jeftin. Ili nabavi kuci wireless router i preko njega ides na net.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma imam :d al recimo adnas putujem busem do tz :d imam angry birds, i mobile internet :D heheh
    na proslom telefonu e75 nokia imao sam faceboko chat. Trosio je mizerno... tuzla sarajevo, na chatu, troskali 1500kb = 0.5km :)

    3 sahata puna al samo chat..