HTC Desire Z

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by avduka, Aug 7, 2011.

  1. avduka

    avduka Aktivista

    Raja sta mislite o ovom mobacu preko BHTelecoma.....preko pretplate od 50km...11km rata...
    vrijedil....ja sam ga malo poredio sa npr Nokiom E60-00 takodjer ova iz telekoma....koja je usput 17-18km rata...a imaju gotovo isti hardver i jos je nokia simbian a htc je android...
    inace najvaznije mi je u svemu GPS(kompas) i WIFI...
    Code:
    .http://www.bhtelecom.ba/mobiteli_detalji+M5e103f83c4b.html
    i pazite naseg telekom...ovaj stariji model desire S skuplji od novijeg....izgleda da mu malo kasni nivelacija...pa eto napomene da se nebi ko presao i uzeo desire S.....
     
  2. wragg

    wragg Aktivista

    Desire Z koristim vec nekih pola godine, i po meni je to savrsen mobitel upravo radi kombiniranja TS-a sa qwerty tastaturom. Ciljana skupina su poslovni korisnici koji ce znati iskoristiti prednosti ovoga mobitela. Mailovi se sa takvom lakocom pisu da je to nevjerovatno!
    Desire Z je nesto stariji model od Desire S, ali su i hardverski i softverski tu negdje. Desire S ima vecu trzisnu cijenu.
    Desire Z ce dolaziti u posebnim "paketima", ali to cete vidjeti uskoro :)
     
  3. avduka

    avduka Aktivista

    e bas mi ti onda trebas.....de mi reci el ti kad ispo...posto svi kazu dobar je al ako ispadne neznam sta ce biti....?
    kako slusa taj preklop......izvlacenje?
    kako ba desire s noviji...ja kako sam nasao je desire s stariji..?
    neznam kako ce biti skuplji S od Z...mislim jest u nasih levata u telekomu...ali pogledaj:
    Code:
    http://www.mobilnisvet.com/compare.php?a=2733&b=2885&c=
    Z ima ovu qwerty tastaruru...ostalo sve isto?...nema milogike da S bude skuplji...:S...

    e kolko ti baterija drzi...i Kakvi posebni paketi ne kontam?...mislis u onim posebnim bhtelekom paketima?
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. wragg

    wragg Aktivista

    Kolega Reventon je rekao sve o toj usporedbi ova dva modela. Desire S je definitivno "mlađi" uređaj sa boljim tehnickim karakteristikama, te je stoga i skuplji.
    Kod Z-a je taj mehanizam malo cudno izveden, ali ja sam navikao na to i vise ni ne zapazam. Po meni je ovo bolje rjesenje od slajda. Ispao mi je par puta, ali nikada na beton. Padne na parket, tepih i slicno i nikada nikakvo ostecenje ili kvar.
    Originalnih 800MHz mi je sasvim dovoljno za fluidan rad, a kome treba vise moze staviti custom krenel i podici takt procesora. Ja sam ga par dana testirao sa CM7 na 1560MHz i radio je sasvim stabilno. Naravno, to je bilo "on demand", a ne konstantno.
    Bateriji mi je danas treci dan i bila je prije pola sada na 29% pa sam stavio na punjac da nebih sutra ostao bez "goriva", tako da sam jako zadovoljan i baterijom. Koristim ga ono normalno - 30-40 minuta razgovora, wifi stalno ukljucen, mailove u radnom vremenu vuce svakih 5 minuta, 3G se ukljucuje kad nema wifi mreze, GPS također kad zatreba aplikaciji (ne gasim ga). Uglavnom, nisam nista iskljucivao nego se telefon koristi kako je i zamisljen.
    Kad usporedim kvalitetu izrade kucista sa slicnim modelima (Desire, Desire HD, Desire S) definitivno je kvalitetnije izrade.
    Mozda je mana sto je malo tezi od tih modela, ali meni to odgovara jer bolje lezi u ruci.
    Svaki dan mi kroz ruke prođe hrpa tih HTC-a i imam mogucnost uzeti bilo koji model pa cak i one koji jos nisu na trzistu, ali odkad sam uzeo Z-a, stvarno nemam potrebe za drugim telefonom, osim sto sam uzeo Flyera za poigrati se, procitati knjigu i pogledati epizodu serije u krevetu.
     
  6. avduka

    avduka Aktivista

    ok hvala momci puno....pomogli ste mi...i ova dilema oko S i Z ...mislim ipak cu uzeti Z...al na onoj mojoj stranici iz Srbije..Z je skupli...:)
    Ti Wraze vjerovatno onda radis u posti...:)
    Hvala jos jednom..idem sutra po Z...da narucim...
     
  7. wragg

    wragg Aktivista

    Ni blizu! :mrgreen:
    Z jos uvijek nemas kod BH Telecoma. Biti ce za sedmicu-dvije.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Imam doticni mobitel i evo i od mene par rijeci:

    - Ispadao jeste, i dalje sluzi extra.
    - "Z" preklop sluzi odlicno, mnogo bolje od slide-a jer kada ga otklopis vidis flat kabal da je "slobodan".
    - Odlicno izvrsava sve potrebno sa svojih 800mhz

    Jedina mana je baterija, s tim da volim baciti koju igru u slobodno vrijeme brzo mi se potrosi (2 dana recimo, 1 dan ako ga bas ono koristim)

    Wifi, GPS, sve sto ti treba ima, full qwerty uveliko olaksava i surftanje i pisanje poruka.

    Odlican mobitel!
     
  9. avduka

    avduka Aktivista

    e Wraze onda nema sta drugo biti osim il eronet ili mobis.:)
    a sam jutros zvao jednu "tetu" u posti da ona to meni naruci...pa nadam se da ce biti bar za 1 sedmicu a ne za dvije...:)
    @donjapa-pa meni je to tamam 2-3 dana normalnog koristenja...osim ako ga se mali ne dosine pa osusi bateriju za sat....
    ma meni wifi i igrice trebaju samo u krajnjem slucaju..GPS samo po potrebi kada montiram satelitsku opremu...da nadjem tacan pravac juga...od ostalog....treba mi HTC da se K*urcim... pred seljacima koji znaju samo sta je samsung...(respekt samsungu....ali moje je vidjenje takvo...da su najbolji i najjeftiniji...meni je to ko golf2...za seljake..:)..)
     
  10. wragg

    wragg Aktivista

    E moj Avduka, ti nikako da potrefis :D
    Ne moze ti nitko u Telekomu naruciti Z-a. Tek ce za dvije sedmice doci. Neces pozaliti jer ces dobiti jos par zanimljivih stvarcica uz njega :)

    Sent from my HTC Vision using Tapatalk
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Koliko ce biti para Z ? Jer ako je cjenovno blizu S-a, ne vidim svrhu kupovanja ali eto...
     
  12. wragg

    wragg Aktivista

    Ta dva uređaja ne ciljaju na isti segment trzista, a i Z ce biti jeftiniji.
     
  13. avduka

    avduka Aktivista

    Pa de nam se odaj....bar preko pm-a...:)
    aj malo nam bjasni ovo..."Ta dva uređaja ne ciljaju na isti segment trzista"?-Pa meni je razlika samo u ovom preklopu....i da S ima 256mb vise rama...z ima malo vise interne memorije...400mb...S ima malo brzi procesor tacnije za 200mghz....i razlika je u OS-u 2,2 i 2,3 na racun S modela....sve kad saberem....meni je ovo isto...oba moba su mi onako na izgled fenomenalna...samo ovaj z ima eto qwerty tastaturu .....
    Inace rata na pretplatu od 50km dodje 11km na 2 godine...naravno plus pdv....:)
    daj ba wrze sto me ovo patis...kakvo je iznenadjenje.....?....ma ti si neki gararant iz HTC-a?!
    jesil kakva civija tamo....de mi sredi taj mob..:)..a ja sam njega narucio cim dodju u BHTelecom ide jedan u Kakanj za Avduku...:)
     
  14. wragg

    wragg Aktivista

  15. avduka

    avduka Aktivista

    @suppa_FMB-kako ne vidis razlog.....ima malo sporiji procesor i malo manje rama....ali ima hardwersku tastaturu...i bitno je jeftiniji od S-a!
    Mene ce Z na pretplatu izaci 11km mjesecno nesto malo manje(24rate+pdv)
    A S bi me izasao 19km!
    pa to je bolan skoro pa duplo!
    @Wragg-Pa bolan sto me lozis...:)....sve je to lijepo al on ako ne bude sutra u posti ima da popizdim...idem u Srijedu na more...oni dzutalji u posti nece garant radit za Bajram...i et..sad bez novog moba na more...bezze....jbte kako cu naci Neum kad nemam navgacije!...:)...hahaha....a ozbiljno treba mi radi kompasa i montaze satelitskih antena najvise....vidim ima neka fina aplikacija na netu za ovo sto mi treba..pa da bude mobac malo i od koristi..osim kurcenja naravno...:)
    et sad bi ja nazvo svoju tetu iz poste ...hahh
    e nisam mislio da mi naruce nego da mi "ostavi" jedan sa strane...u nas u Kaknju moras imat stelu da uzmes mobitel koji ti hoces....a znam da u Zenici opet ima uvijek svih mobitela iz ponude...:(
    Cickaj ti meni cickaj......sad cu iz revolta uzet kakvu motorolu "sa displeja dva"...:)

    EDIT:
    Sta sam reko..nema ih jos ni na MAPI!.....
     
  16. v33dran

    v33dran Novi član

    Avduka, nadam se da ti necu "izvuci maslo", ali ja sam uzeo Z-a dva dana nakon sto je "wragg" postavio sliku :). Bas ona kutija koju je postavio, neki ko pokloncici dodju :). Otisao 25.-og ujutro i nije bilo, otisao stari poslije podne i stigli su, odma uzeo, i et. Dobar je mobitel, mozes i ostaviti podatke da te nazovu kad dodje, mene barem jesu odma nazvali. Mobitel je jedan od boljih koje sam imao, a prvi sa hardverskom tastaturom koja je predobra ;-). Ako moze, a ne znam zasto ne bi moglo, idi u neko vece mjesto, grad i u njihovoj posti uzmi mobitel, jer mislim da je vec stiglo u vece gradove/opstine (Tuzla) o_o
    P.S. Nadam se da nije potrebno nikakvo "predstavljanje" na forumu, jer nisam nasao tu sekciju. Pozz
     
  17. avduka

    avduka Aktivista

    a buraz eto to je ono ko sto sam i napisao....jebe se telekomu za Kakanj!
    isto tako jebe se njih sto imam 4 pretplatnicka broja....ma imam ja tetu iz poste...zvao sam jutros ..nema kaze nisu stigli...mislim nebi mi ona slagala 100% jer mi je i prije ostavljala mobitele kad zatreba.....ma gdje da idem zenica je najbliza buraz ali znas li koja je guzva po cestama...sutra Bajram.....svi upalili auta i vozaju se..:)
     
  18. v33dran

    v33dran Novi član

    Hehe, to jest, jbg, i dijaspore ima dosta, a i sad ce kraj radnog vremena. Da sam ranije napisao da su dosli mogao si i otici, ali eto :). Kako god okrenes, strpi se jos malo, isplati se ;-). Pozz
     
  19. avduka

    avduka Aktivista

    Ma sta da kazem...isfuralo me totalno....
     
  20. wragg

    wragg Aktivista

    A jbg majstore, ne mogu ti pomoći tu.
    Jedino ako hoćeš javi se kad uzmeš mobitel pa ću ti dati "Dishpointer" da instaliraš pa gađaj satelite :D
    A ja bih mogao lagano preći na Evo3D jer je ovaj Desire Z već 4 mjeseca kod mene pa mi je već dosadio... :D