HTC Desire Z

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by avduka, Aug 7, 2011.

  1. v33dran

    v33dran Novi član

    Hehe, dobar je Evo, ali MOJ slijedeci mobitel, za godinicu neku, ce biti Nexus Prime. Ovaj mi je jako dobar, puno poruka pisem, jer nisam u mogucnosti da razgovaram mnogo, pa mi odgovara, a Nexus Prime zato sto necu Galaxy S2, jer je maltene ista stvar kao i S1, dok se ne pojave konkretne stvari gdje se moze upotrijebiti dual core, sto ce se nadam se desiti za godinu dana :)
     
  2. avduka

    avduka Aktivista

    haha kako je krenulo....mogo bi i ja sacekat odma taj evo 3d..mozda dodje prije nego z...:)
    ne sikiraj se ti wrazze samo dok dodje mobitel jadan ti sa pitanjima...:).....kad vidis u inboxu 66 unread poruka...znaj da mi je dosao desire Z!hahaah
    Kao dosadio ti jel?....... :evil:
    e mozel se dodt mapa Srbije na onu navigaciju sto je kao poklon....idem na neku svadbu u Novi Sad pa da se kurcim..:)...od kurcenja na moru eto nema nista.....al mogo bi skinut kakav klip neke navigacije u 3gp-u nabacit na ovu nokiju n81 ...stavim je na nosac u autu i prtisnem pley pa nek mi pokazue...haha...i jos ukljucim ponavljanje...haha...eto kurcenja.... :smt006
     
  3. v33dran

    v33dran Novi član

    Detaljna mapa Srbije, 2011 godina, preko navigacije instalirane na mobitelu ti je 17.99Eura, tako da u startu sutni nogom i cekaj da ti nadjem link za skidanje za DZ, a ako ne bude, onda nabaci iGo, koja takodje jako dobra ;-)
     
  4. avduka

    avduka Aktivista

    Ma pritisnut cu wragga vidis da je on Bog i Batina za HTC.....ima da nam svima posalje po jednu za pretrpljenu bol u cekanju i citanju ove teme...hahaaha....jao jadan nam wragg kad dodje taj HTC...vec pocinjem kontat da je taj HTC nesto imaginarno....:)
    aj ako nista zabavna tema...trebao sam dati ime temi ono "u iscekivanju jojota"..tak je ono nes bilo cini mi se u nadrealistima..:)
     
  5. v33dran

    v33dran Novi član

  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Evo sad vidjoh na telekomovoj stranici da su stavili u ponudu Z, pa i nije toliko jeftin koliko ste pricali da ce biti.
     
  7. avduka

    avduka Aktivista

    pa kako nije...z 11km a s 19km na 24mjeseca....na pretplati od 50km.
    cini mi se 80-90% jeftiniji od S-a.....sad ako t to nije dosta jeftinije...neznam...ama odo ja na more a neam navigacije... :smt013
    @vedrane sta cu se snalazit neam mobitela jos!.... :smt102

    :smt006
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Gledo sam za kes cijene pa nisam ni primjetio ratu.
     
  9. v33dran

    v33dran Novi član

    Hehe, pa svako druze ko kupuje preko Telekoma, kupuje zbog mogucnosti kupovine na rate ;-), ko ima cash, naravno da ce nesto jeftinije proci u shopovima.
    @avduka - ovo sam postavio link da vidis da imaju mape svih zemalja koje te interesuju, samo prati uputstva i rokaj ;-). I da, polako, dobiti ces i ti mob :)
     
  10. wragg

    wragg Aktivista

    Vedrane, jesi probao ti ovo gore? Koliko vidim ne radi bas ovo...
     
  11. avduka

    avduka Aktivista

    poz raja...mobitel dosao jucer i odma sam ga uzeo...e sad nastaju problmi...:)....sta kako..:)
    jel ima neko detaljnije uputstvo o koristenju..jer ne snalazim se bas...doduse jesam mahmuran ko cep posije sinocnje utakmice...novi telefon odma nove provale...nisam se ba znao javit na poziv...hahah...nisam znao kako se zakljuca touch screen...:)....majko moja...hahah
    evo par pitanja pa ko zna nek odgovori:
    kako se mijenja na pocetnom prozoru one dole precice....?
    kako cu naastimati da mobitel kada idem na net preko bhtelekoma ne ucitaje slike i zvukove..?(mislim da znamo koje su cijene telekomovih boba za inernet...)
    da li onaj serviz za prikaz vrremena vuce puno interneta i kako ukloniti one neke gradove koji su mi nepotrebni...?
    da li neke od htc servisa treba ukinuti..ono kad onem tamo na pokrenute aplikacije...
    jel akat nema ni jedne igrice instalirane na mobitelu....mali mi se naljutio .....konta da mu lazem da nema igrica..mozda i ima al nisam nasao...:)...?....
    kako se instaliraju aplikacije na njega..jel potreban neki softver na racunaru pa preko njega ili direktno instaliranje prreko mobitela...mene zanimaju poneke igrica(djecije tipa crash banditos),neki dobar plejer za muziku i video...koji?
    gdje se skidaju te aplikacije...naravno da su free...:)...?
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

  13. anel007

    anel007 Komšija

    defoultno se mob zakljucava i otkljucava preko power tipke, ja sam ubacio custom rom pa mogu otkljucavati i preko trackpada
    precice mijenjas tako sto ih malo duze drzis pritisnute i onda ih mozes ukloniti, a dodajes nove tako sto duze drzis pritisnuto na praznom prostoru
    za slike, ako koristis defoultni preglednik onda Menu-More-Settings-skini kvacicu na load images (mada ti je bolja opcija koristiti Dolphin Browser)
    kod mene aj widget povuce oko 40-50 KB pri refreshu, mada koristim wireless pa i ne brinem previse oko toga
    igre skidas s neta, preko android marketa, i automatski instaliras na mobitel, skini za pocetak angry birds (mada nadji negdje gdje ima wireless) i to ce biti dovoljno da se dijete zabavi
    i aplikacije isto preko marketa, a imas i soluciju da nadjes na netu .apk fajlove od istih mada prica o tome nije dozvoljena na ovom forumu :)
     
  14. avduka

    avduka Aktivista

    joj mozel ista krace za pocetak...ovih par pitanja...kako da instaliram igricu neku...jel moram ici tamo na android market direktno preko mobitela ili moze ono preko racunara...?
    previse je ovdje novina za mene....imal kakav file brovsver ono koji zakljucava fajlve i foldere?...ama opet i da ga nadjem neznam kakoga instalirati...:(
    anele hvala...e a mogul skopcat mobitel na pc preko usb-a i korstiti onu opciju conect to internet via pc...?..pa onda na market..
    e daj mi ba posalji kakvu onda stranicu gdje se sta ima to skidat...?
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Avduka, potrebno je samo citati, dok si napisao taj post sigurno si mogao naci rijesenje na par svojih pitanja, pogotovo ono mozes li ako ga skopcas na komp ici na interet.

    Naravno da moze, samo moras imati instaliran HTC Suite na kompjuteru, google is your friend.

    Sve igre sto zelis takodjer mozes naci na internetu, dao sam ti link za FAQ i Tips & Tricks, dok ga ne procitas neces znati pola stvari o mobitelu.
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kad ste vec naceli tu temu, da li se neko spajao sa samsung telefonima na internet preko PC ?

    Ovo je i meni potrebno zato sto nemam router.
     
  17. avduka

    avduka Aktivista

    @donjapa-drug nigdje nisam ni naso taj htc suite?!..ima htc sinc...al kontam nije to to....inace uspio sam se ja konektovati na net preko pca..samo sam odabrao tu opciju pri prikljucivanju usb-a na htc....OS na racunaru mi je WIN7...nesta je sam instalirao...nesto je i falilo...neka dva drivera ali net preko pc-a mi radi ...
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    to je to, htc sync :wink:
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Do mene je, u pitanju je Sync, previse gledam "Suits" ovih dana pa mahinalno napisao.

    Samo to instaliraj i moci ce ti opcija: "Internet pass-through"
     
  20. avduka

    avduka Aktivista

    Mene nema sta nije uzelo zajebavat na ovom....nekad hoce da se poveze sa racunarom nekad nece...?....za koristenje interneta ide uvijek...za disk drives nece...jedino kada resartujem mobitel uspijem se povezati na disc drive mod....onaj apps instaler nece da ga hebes..stavim ga na sd kard instaliram...i kad kiknem na open nece da ga otvori....neku gresku pokazuje...i moram ici na forse close...!
    imal kakav drugi instaler...inace sam instalirao apps instaler preko astro file menagera i es file explorera.nece ni sa jednim...pomoc..?!...treba mi za onaj dishpointer instaler....ako i tu ne naleti kakav ko za mene problem..:)