HTC Wildfire ili Hero??

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by slobo2712, Jun 12, 2011.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Zna li neko gdje bih mogao potraziti Samsung ace, ovi dole na grbavici su neozbiljni. Zvao ih u ponedjeljak i govore da ce biti 100 % krajem sedmice, zovem danas lik isto izgubljen slucaj "ma bit ce za 15-tak dana". Ne znam da li da trazim SGS polovan ali neda mi se zafrkavat sa ljudima, bez garancije...:( Steta, ne kupujem telefone stalno i bas kad mi se svidi jedan model (ace) nema ga kod nas ni za lijeka.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemoj da zuris da uzmes nesto polovno pa da jos i u probleme zapnes. Ako vec imas keš za nov aparat, strpi se dok ga ne nadjes.
     
  3. ENES_M

    ENES_M Novi član

    A zasto nebi uzeo Ace preko BHtelekoma,koliko znam imaju ga u ponudi.
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Zakljucan na BH mobile mrezu a ja koristim Eronet tako da mi se ne isplati ga dekodirat.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Da ne otvaram novu temu, gledao sam na univerzalno.com mobitele otprilike do 300KM, eventualno do 350KM. Gledao sam i Galaxy Ace od 400KM, izlazi iz budzeta, ali ako je toliko bolji od ostalih mozda i njega da uzmem. Npr. 150KM je skuplji od I5700, sumnjam da vrijedi?! Evo sireg izbora, imam neke favorite, ali da vidim sta bi vi uzeli. I kako ide ta njihova dostava? Placam po preuzimanju?

    Samsung:
    Galaxy Gio S5660 340KM
    I5800 Galaxy 3 285KM
    Galaxy Mini S5570 255KM
    I5700 Spica 250KM

    LG:
    Optimus E720 355KM
    Optimus One P500 335KM
    Optimus Me P350 250KM
    Optimus GT540 235KM

    HTC:
    Wildfire 330KM
    Magic 320KM

    Ili ako ima jos neka preporuka, mozda sam sta preskocio?
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Brate na ACE zaboravi kod univerzalno.com, evo ja ga ganjam vec mjesec dana. Sutra ce, prekosutra pa evo sad mi rekose za 15 dana. Ako sta saznas i kupis javi pls.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Svakako mi Ace izlazi iz budzeta :D Nekako se "troumim" izmedju "Spice", P500 i Wildfire. Ne vidim sta gore nabrojani ostali Samsung mobiteli imaju "jace" od Spice, osim novijeg OS-a, ali to se da sredit nadam se. Ipak je osjetno jeftiniji. Od LG-a GT540 me odbija resistive display, a od P350 mala reza. Jest da i Wildfire ima istu rezu, ali ima dobru kameru, vise ram-a itd.
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Procitaj postove od Alibegovica, on ima Spicu i prezadovoljan je. Spica ima capacitive ekran, jak procesor. Uzo bih ga i ja ali eto jedino me koci kamera od 3.2mpx bez blica jer nemam digitalca i mozda malo nedostatak gorilla glass displaya. Ovo ostalo ti je u 5 deka, ako mobitel neces koristiti za slikanje, nemas sta cekati. Sto se tice wildfire, raja se obicno zali na tu rezoluciju pa ne znam...
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Spica je prava zvjerka uz podrsku sa samdroid.net, pored nje I5800 je smijesan. :)
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Po meni i5700 ili GT540.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Onda cu Špicu, samo jos da skontam kako se narucuje odavdje :D
    Alibegovicu, jesi ti narucivao ili kupio "direktno"? Sta dodje uz mobitel?
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Naručio sam preko ebaya iz Engleske. Standardno pakovanje, telefon, punjač, kartica 2GB, usb kabal, 2 poklopca baterije (crni i crveni - ako ti je model telefona crni), softver, manual, mislim da je to to.

    Btw ne kaže se Špica nego Spika :)

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Aha, mislio sam da si i ti kupio na univerzalno.com. Htio im poslat upit, ali im nesto ne radi ono slanje upita, pa cu nazvat kad budem kod kuce.
    Zezam se za špicu, vidis da inace ne stavljam šđčćž :D

    EDIT: Koju si verziju androida nabacio?
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod mene je Froyo 2.2 verzija, SpicagenMod, tj. Cyanogen.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja danas idem po HTC Desire S.

    Da cujem misljenja za ovaj telefon (nisam jos otisao po njega uvjek se moze odustat )

    BH Telecom - zvali me ja nekad poslao ezervaciju, danas govore da ga mogu podici do pola 8 24 + pdv na ratata
     
  16. wragg

    wragg Aktivista

    Odlican izbor bhd. Nemam sta drugo reci :)
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Posto se ovdje pricalo o Galaxy Ace-u, samo da napisem kratke dojmove iz prve ruke.

    Mobitel jako lijepo lezi u ruci, izgleda cvrsto (sve ovo je bolje nego na SGS-u), ali ekran je sranje. Nije toliko ni mali koliko je los kontrast i niska rezolucija. Vidi se da je zrnat, barem govoreci iz perspektive SGS korisnika.

    Gledajuci mobitel na netu, ekran mi je bolje izgledao nego u ruci.
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    3.5" je naravno manje od 4", ali je ekran nekako zrnat. Nije toliko ni zrnat koliko je los po kvaliteti prikaza, meni vise to smeta.
     
  20. wragg

    wragg Aktivista

    I ja sam neki dan prvi puta radio na ACE-u i nakon Z-a sam posumnjao da mi se promijenila dioptrija :D
    Ekran je stvarno dosta los i zrnat.