Humanitarna akcija, Sarajevo

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Mujka, Dec 12, 2012.

  1. Juka

    Juka Komšija

    mozda da prije svih poduhvata stupite u kontakt sa Gospodjom ili nekom njoj bliskom, ona najbolje zna sta joj je prijeko potrebno!!!
    Ja ne sumnjam da joj i drva za grijanja fali!!!
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

  3. Mujka

    Mujka Komšija

    600 KM :D jos malo pa nestalo :D :D
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zbog nedostatka vremena, ako ima neko drugi da prevede video na engleski, bujrum.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Za ono dvoje najmanjih cu u utorak dobiti odjece, prijateljicina djeca prerasla pa joj dzaba stoji u ormaru. Uhar i to
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    Extra! Svaka cast, ja evo saljem mailove starim profama :D jos da nas i oni poguraju bilo bi top :D vec smo na finoj cifri al vise je bolje :smt006
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    Izgleda da je to to 600 KM.
    Sledece sedmice kad vam odgovara tj koji ste dan slobodni.
    I slobdno juki donesite ko je sta voljan, ja sam nasao jos donatora al nemaju ljudi sad trenutno bice sigurno jos par stoja iza 25tog u ovom mjesecu.

    Eto ko hoce licno da odemo nek napise pa da se organizujemo kad cemo.
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    Jos jedan mali update.
    Cuo sam se sa covjekom koji je zaduzen za njihov slucaj, sa ove stranice n-um.com. On mi kaze da primaju dosta donacija iz dijaspore i da ako uspiju skupiti nekih 15,000 da ce probati da im kupe neke tamo kuce sta vec sto je neko napravio sto izadje tako povoljno, posto bi na isto izaslo da im se renta i to. Uglavnom on je nasao neki stan za rentanje pa ce gledati da ih premjeste u taj stan nakon sto se skola zavrsi. TJ ovo prvo polugodiste. Ja sam ga takodje pitao vezano za donaciju odjece kaze on, da sad trenutno nista se nesmije unositi u tu kucu njihovu jer je puna zohara, tako da se to nebi prenijelo u taj novi stan. Neki ljudi iz njemacke su mu obecali donirat namjesta i tako uglavnom sve ide super. Takodjer mi je rekao da ova zena nije bas najjbolja zdrastveno ni psihcki tj izgubljen slucaj, tako da ce se trudit da ih malo "prevaspitaju" posto se desilo da su djeca za jedan dan popila 5 - 6 litara mlijeka, doduse nije im zamjerit. Znaci sad trenutno on se brine o njima sto se tice hrane, stan ce bit uskoro tj kad se zavrsava polugodiste u SA.
    Uglavnom, ova ekipa sa n-um, stranice ce se trudit da krenu od pocetka da otvore "novu" knjigu svojih zivota.
    Reako mi je da mozemo otic na lice mjesta da se uvjerimo i to uglavnom, mi imamo dvije opcije da se dogovorimo tj da im kazemo sta cemo mi kupiti da nebi bilo isto recimo sporet, ili da dadnemo njima te pare za kojim cemo dobit priznanicu i kasnije cemo se moc uvjerit dje su pare utrosene i to. Al eto ja bi vise volio ovu prvu opciju tj da u dogovru sa njima mi odradimo svoj dio i da mi to licno urucimo, on je rekao da je to super i puno se zahvalio svima nama.

    Uglavnom eto sve ce super ispast :D
    Eto sad kad se zavrsava prvo polugodiste. Mogli bi ovu akciju produzit malo, nebil skupili jos i tako dalje. Ako ima neko prijedlog na koji nacin je najjbolje primat pare sa strane ono sa kartice i to da predlozim ovima sa n-um jer ove sad metode su im prestare i to.
    Hvala vam svima :)
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    Sena dao pare, pa ce ti on na pm reci iznos!
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

  11. Mujka

    Mujka Komšija

    Jos novih kolaca :D

    ReNNo
    dogiii
    Edis

    :D akcija traje do kraja polugodista u SA za osnovne skole
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Svaka cast za ideju Mujka :)
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    + 40 KM :)
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    + 50 : ) sad smo na 700
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    waooooo :) svaka cast. ide to fino :) mislim da cemo ih fino obradovati :)
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

  17. GW

    GW Moderator

    Jel ko bio od nas kod porodice?
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    ja cu bit u sarajevu 10tog pa sam planirao otic i odradit nas dio Juka Vedo Ostali jestel slobodni tad ?
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    Jan 5, 2013 Withdraw To Credit Card Completed Details Withdraw To Credit Card -$248.00 USD
    Jan 1, 2013 Withdraw To Credit Card Completed Details Withdraw To Credit Card -$25.67 USD
    znaci na karticu smo povukli 274$ stim sto je sad dolar skroz opao za ovu prvu transakciju 1 Jan sam dobio 37,55 KM sto ispadne 1$ = 1,46279703934554 KM
    uglavnom to sve na kraju bi trebalo biti Tacno 400KM plus 300 KM koje su uplacene sto licno meni sto preko racuna u banku
    Znaci aBd 10tog u Sa ce biti realizacija ovih sredstava [plus jos nesto sitno sto je Juki uplaceno] pa eto ko je zainteresovan da odemo na lice mjesta bujrum javite se i da slikamo i usput stavimo ovde.
    Još jednom HVALA SVIMA
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    Pozdrav Raja.
    Za ovu porodicu smo skupili 750 KM!
    Pare sam urucio Omerovic Nusretu koji je saradnik ove humanitarne organizacije N-UM[oni su mi dali njegov info] Inace negdje oko 18000 KM je skupljeno na toj stranici ostalo je jos para da se djeci urade operacije.
    Porodica je premjestena na novu lokaciju i bukvalno sve im je obezbjedjeno sto im treba za normalan zivot cak su dobili i jednu parcelu gdje mogu posadit nesto.
    Evo priznanice
    [​IMG]

    ovde su bili



    sad su tu



    Jos jednom puno vam hvala svima :) Eto uz mali napor uspjeli smo pomoc kolko tolko porodici :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017