HWB Battlefield 3 server Administracija

Discussion in 'Igre i konzole' started by Zeleni, Oct 14, 2011.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ideja je prerasla u dijelo, i sada hwb ima svoj bf3 server sa lokacijom u Frankfurtu.

    Kao sto rekoh, treba nam logo za server, zadajte se.

    Server admin.
    Imam na umu jednu osobu, ali posto vecina nas ima zivot pored interneta, mislm da je pozeljno da postoji i treca alternativa, cisto da se nadje.
    Ako imate iskustvo od prije sa ovakvim stvarima, sada je prilika da se javite.

    Game admin.
    Za pocetak vidim 8 clanova ove grupe. Pa onda po potrebi i zasluzi.
    Popunite jednostavnu shemu ispod.

    Code:
    - ingame nick :
    - godiste :
    - iskustvo :
    
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

    - ingame nick : ExWizzard
    - godiste : '89
    - iskustvo : Bio sam game admin vec u BC2 par mjeseci, uredno citam chat nebi li se neko zalio na nesto. Upoznat sam sa vecinom nacina griefanja (base camping, team killing, kradja vozila, skakanje pred nisan, stavljanje c4 na heli, etc.. ). Vise od 1000 sati igranja na BC2. Pratim instrukcije bez problema.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Logotip ili kao baner ? Sta treba biti na njemu/pisati, koje dimenzije itd.. mislis na ovo:

    [​IMG]

    Ako mi ne bude mrsko, da se poigram.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja mislim da je najbolje poceti sa bannerom, nisam siguran kakve cemo slike moci ubacivati u motd i to, banner uvijek frcera.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Aaaa.. baner je bilo koja, recimo, .jpg slike ako se postavi kao baner.. odnosno reklama. Znaci, da odradim ovako kao gore na primjeru u .jpg formati.. .dorbosli na HWB BF3 serve ili sta vec hocete.

    Ili mi bas nije jasno sta mislis pod baner/sta ti je dozvoljeno.

    I ako mogu samo dimenzije i sta bi spisalo.. tipa:

    HWB Battlwefield 3 server
    .......Bad Company In the House

    Sta vec zelite.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija


    Mogu li dobiti tacne dimenzije tog banner-a? Da li imamo neki oficijelni naziv tog servera i sl., da li mora biti ono "welcome" ili moze samo naziv tj. "HWB BF3 Server" i neki ludi slogan!? Daj info dok je buraz, inače mašina u photoshop-u, zagrijan! :D
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Banner mislim kao format slike.

    U BC2, bio je 512x64, PNG, ne veci od 127kb.
    Tako, gledajte na to.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok. A sta pisati ?
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa nesto kao :

    HardwareBase Official BF 3 server
    Visit our oficial website: www.hardwarebase.net

    U cosku tog loga, ili nekako u pozadini moze se ukombinovati i sam logo hwb sajta, valjda ce ti ga Enis dati :) :)
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo jedan na prvu. Nema mnogo prostora za dodatke a da bude vidljivo:

    [​IMG]



    Modza jos sta probam.
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Nadji da je samo zrno koje leti ,ovako mi djeluje da je cijeli metak sa cahurom i licno mislim da malo povecas nas naziv a to je Hardware Base jbg svi znaju da je BF3 u pitanju tako da nebi trebalo to da naglasavamo bas ovolikim fontom!!!!
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Eto editoao sam postojece zrno dok ne nadjem nesto konkretno. Vidim i ja sada da je haman sa cahurom. Sto se tice slova, isao sam na fazon gdje se ime igre pise velikim, a podnaslov ispod sitnim slovima kao bad company 2. Kao sto rekoh, ako sta jos skontam ..postavim.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa ako ima jos neko voljan da odradi neki logo, pa cemo odabrati najbolji. na kraju krajeva, mogu se i mijenjati logo na serveru :) mjesec jedan, pa mjesec drugi :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo na isti fazon i malo ušminkanije. Nadam se da je velicina naseg naziva ok.

    [​IMG]

    Malo mi bezze sto metak ide u glavu vojnika.. nije namjera ali tako ispalo.

    Mozda pokriti ovako. Vojnik viri ali.. ako se ne vidi ova gorfe slika, ne zna se da se radi o njemu:

    [​IMG]



    Mala zanimljivost.. malo tamija boja HWB-a, ova plavkasta se ekstra uklapa u novi luk BF3 menija.. ono plavkasto okruženje.
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Kako bi izgledalo da vojnik bude na drugoj strani.
     
  16. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    Evo i moj pokušaj.

    [​IMG]

    Dalo bi se još malo ispolirati tu i tamo. :)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo mozda ovako:

    [​IMG]
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    Lično mislim da bi samo trebalo da ukineš onaj "dim" iza metka što ide "kroz" glavu vojnika. Pošto si zakuhao sa ovim ako hoćeš imam neku ideju za još jedan rad na BF3 temu pa ti mogu predložiti ako si zainteresovan.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako ukinem, onda ce ispasti da mu ide bas kroz glavu. Ovako (meni) izgleda kao da prolazi ispred njega.

    Inace predloži pa da vidim.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dobro izgleda ovaj zadnji banner a možda da ovaj broj 3 staviš u crveno ili nekako naglasiš.