Hyundai Galoper

Discussion in 'Generalna diskusija' started by _amar, Jan 6, 2013.

  1. _amar

    _amar Aktivista

    Gledao sam jučer Hyundai Galloper-a i svidio mi se pravo. 2000to godište, 3.0 benzin + plin. Na autu je full oprema, znači klima, servo, koža, grijači sjedišta, abs, kromirani pragovi i maska, 4x4, 8 sjedišta, rađen po narudžbi. Auto mi je od komšinice(kućne prijateljice) tako da znam da je auto redovno servisirano. Gledajući auto zaljubio sam se u njega na prvi pogled.
    Eh sad čitao sam na internetu da imaju problema sa glavom bloka motora i sihronima na 2. i 3 brzini, jel im to čest problem ili rijedak?
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: Hyundai Galloper

    Mislim da ti je za to najbolje otići u Hyundai servis i pitati mehaničare

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Hyundai Galloper

    Koliko love ce te to doc?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  4. _amar

    _amar Aktivista

    Re: Hyundai Galloper

    6500 hiljada, registoravan godinu dana.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Hyundai Galloper

    Interesantno auto. Sad pregledah oglase u skandinaviji, ni jednog benzinca nisam nasao, sve 2.5td.
    Mozes komotno servisirat i u mitsibushi servisu, jer je auto identicno sa Pajerom mk1.
     
  6. _amar

    _amar Aktivista

    Re: Hyundai Galloper

    Odlučio sam se, sutra ga kupujem, samo se nadam da potrošnja nije veliki problem.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ima plin, ne znam kako njega troši, ali ako se vozio na benzin, onda sretno.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A cuj, sigurno povuce jedno 20l/100km po gradu. Na otvorenom cca 10l. Obzirom na plin tu su znacajne ustede u odnosu na benzin. Skuplja je registracija, a garant je i odrzavanje poskupo.

    Auto je zvijer, to sto se radi o Mitsubishi Pajeru dovoljno govori. Ali imho ta furka za terence je po meni bezveze, ako se ne ide "u izlete" s njim.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    De se ti Amare jos jednom skontaj da li ti treba toliko auto, jer ces ga se kasnije tesko rjesiti. Prijatelj mi uzeo Jeep Grand cherooke, 4.0, plin, nemoze nasut plina koliko mu srce, taj 3.0 nije plaho bolji.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Takvo se vozilo kupuje ako i samo ako se ima izricita potreba za takvom vrstom vozila. Za kupiti 4 gume uraditi mali servis i registrovat ga treba kredit i dva ziranta a o sipanju da ne pricamo. Jedino ako imas neki manji bager/rovokopac na prikolici pa ces sa ovim galoperom da ga vuces na teren da radi i zaradjuje pare onda podrzavam projekat,sve ostale opcije ce da te dovedu u problem za kratko vrijeme.

    To sto je na plin,ne pomaze u ovom slucaju,mislim pomaze al ne rijesava problem,moj malecki punto 1,1 na plin po zimi kad je snijeg u gradu popije preko 10l pa si samo to uzmi kao orijentir.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Velika kubikaza i velika masa daju i veliku potrosnju, pogotovo zimi i u gradu. Tada je i 20l preoptimisticno.

    Takav auto je vise za Libije. :D
     
  12. _amar

    _amar Aktivista

    Živim na selu, pa se zimi dosta puta pješke dođe kući, trenutno imam passata 3C 1.9 TDI ali zimi sa njim 0 poena, nemogu ga iz garaže istjerat. Nije sad da mi je nužan terenac al oduvijek sam volio imati jednog. Do nedavno sam imao golfa 1 dizel bio, mal potrošač, zimi nije bog zna šta al nikad ga nisam žalio, dok je pasat moj mezimac, ne smije imati ni jedne parnice! :)
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Mislim da bi ti prije odgovarala jedna Suzuki Vitara. Da sam ja u tvojoj situaciji, posegnuo bih za starom Pandom 4x4 i novim gumama na njoj :)
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    E pa tebi treba Lada Niva :D
     
  15. _amar

    _amar Aktivista

    Razmišljao sam i o Ladi al nije to to!
    Al šta je tu je kupio sam Gallopera, sad za sad sam zadovoljan, a i potošnja nije nešto velika koliko sam očekivao.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Super neka je sa srecom i daj malo tih slika :)
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ajd nek ti je sa srecom i da se navozas,a potrosnju ces saznat tek kad predjes jedno 2-3 hiljade kilometara svih mogucih uslova voznje. Al u svakom slucaju bit ce tu i dobrih dozivljaja,ipak je to terenac koji pruza svakakva zadovoljstva.
     
  18. _amar

    _amar Aktivista

    Postavim slike kad ova kiša prestane!

    Ovo mi je prvi put da vozim terenca al sam oduševljen. Svaki dan gledam da nadjem malo vremena i da se provozam po obliznjim brdima, osjecaj predobar!
     
  19. sumeir

    sumeir Komšija

    Čekaj snijeg da padne i onda u vožnju.Te vožnje možeš koristit i kao tretman za mršavljenje. :)