i5 4690 pitanje

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by jessus, Aug 15, 2014.

  1. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    A ovo sa slike 2 nikad nisam oprobavao pa neznam dal se pali ploča samo sa jednim 4 pin bez drugog 4pin
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Auu 'bem ti kakav promašaj na 7. slici. Jesi li ti ikada prije sklapao komp od nule?
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    PA ne moze upaliti kad na napojnoj fali pinova za proceror a možda i matičnu.Nemoj se ti igrat sa tim vec uzmi normalnu napojnu pa prikljuci.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    FUCK, flopy napajanje u chassis fan header:D
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mozda nije ni kresnuo. Kao sto Tensai rece, nije spojio 8-pinski konektor. Nek zamjeni za drugu i doplati ako ima racun, ili kupi drugu ako je otisla.
    Na mojoj Biostarki je bio Fortron 20pinski a na ploci 24pina i radilo je normalno s obzirom da su ta 4pina bila za graficku, a kod mene bila integrisana.
     
  6. jessus

    jessus Aktivista

    Da se razumijemo nisam ja sklapao vec brat :p, a evo radi sve kako treba :p. Jel se na ovoj maticnoj sistem moze podici sa usb-a? :D

    Upravo tako , nije mi jedan kabal uopce bio spojen pa se sistem nije ni podizao :smt003


    P.S. Narucio sam vec Fortron napajanje od 500W , ali stize tek u srijedu. :roll:
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Daj ti to nekom drugom da sklopi sve.
     
  8. black

    black Komšija

    Nema veze taj 8pin , kod mene je 1055T overclock-iran radio sa 4pin-a.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    I sta bi na kraju, niste bili spojili 20/24 pinski? :D
     
  10. jessus

    jessus Aktivista

    Da, sad sve radi super. Ali sam naisao na jedan drugi problem sada. Naime, instaliran mi je 32 bitni Windows 7. Jedina plocica RAM-a koju imam je od 8GB na 1333MHz. Kada otvorim properties od my computera stoji mi sljedece: 8GB (3.38 usable).

    Pokusavao sam ono kroz msconfig da skinem limit koliko memorije moze da koristi, medjutim to nije pomoglo. Pokusao sam i u BIOS-u da uzmem onu opciju "memory mapping" na enabled. Medjutim ni to nije pomoglo. Kontam da nije do verzije windowsa, pa da mi stavlja ovaj limit na RAM?

    Sistem je: Win 7 Ultimate SP1 32 bitni

    Pokusavao sam ubaciti i RAM u drugi slot, ali isto ostaje. Sta mislite da pokusam instalirati 64 bitni Win 8? :roll:
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Pa 32 bitni sistem, ne moze mapirati vise od 4GB fizicke memorije, a ta razlika od 4 do 3.38 ti je otisla na integrisanu grafu. Nabaci 64 bitni bilo koji.
     
  12. jessus

    jessus Aktivista

    Ljudi sta mislite mogu li ovako sa ovom konf:

    i5 4690 3,9 GHz
    8GB RAM
    Intel HD 4600

    igrati Assassins creed black flag i Murdered: Soul Suspect na low/medium detaljima?
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Dok ne probas neces znati. Nemam pojma kakve su igre ali bi trebalo na toj integrusi da ide na low vecina igara sto nije bas zahtjevna.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ova je bolji izbor:

    FSP Raider 650W , cijena 128KM.

    http://www.printex.ba/shop/napojna-jedinica/870-napojna-jedinica-fsp-650w-raider.html


    Nece je upaliti zato sto je MS Industrial smece, i nema 400W, daj boze da moze izbaciti 200W na 12V grani koja je ujedno i najvaznija.

    I ako je upali to je ogroman rizik da sprzi cijeli sistem.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator


    Sve na low, 720p i trebao bi dobiti nekih 20-25 frejmova. Ali kako kolega kaze, probaj pa vidi.

    I ovo sto ti Kikng kaže, pogledaj tiketu na toj MSI napojnoj. Izracunaj i vidjet ces da daje oko 220W a u praksi vjerovatno i manje.
     
  16. Tensai

    Tensai Komšija

    Ja mislim da je ta firma printex propala.To je dobra napojna i dobra cijena ali on je vec kupio ovu FSP.
     
  17. jessus

    jessus Aktivista

    Da kupio sam FSP vec, treba da stigne za 2 dana. A ovu MS koristim samo dok ova ne stigne, dakle 2-3 dana jos :)
     
  18. Looney

    Looney Komšija

    Loše si informisan.
     
  19. Tensai

    Tensai Komšija


    Vidim da je ona poslovnica na skenderiji zatvorena.A na stranici prodaju grafičke 8600GT i 6200GS iz 2007. godine.ALi to nije ni bitno za ovu temu da ne idemo u off topic.
     
  20. jessus

    jessus Aktivista

    Slabo mi ferceraju ove nove igre tipa watchdogs na ovoj konfiguraciji. Treba mi neka graficka (nova, do nekih 300-350KM). Preporuke ? :D