I72600K cooling preporuka

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stauff, Aug 10, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Stauff

    Stauff Novi član

    Pozz svima,
    Ploca je P8P67 PRO, kuciste je Bach VX koje hocu da ga zamjenim jer je premalo za trenutnu konfiguracio sa stock coolerom.
    Volio bi cuti Vase misljenje o nacinu hladjenja procesora, koji cooler kupiti?
    Vidio sam u genelecu imaju Noctua coolere medjutim na oc.uk sam procitao da je problem u pinovima (ploca ima 4pin cpu dok cooler ima 3pin connector). Mozete mi preporuciti i neko dobro kuciste koje ce poboljsati protok zraka i dozvoliti veci OC.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nema to veze, 3pin konektor ide u 4pin utor. Samo gubis PWM podršku. Koji je budzet za kuciste?
     
  3. Stauff

    Stauff Novi član

    Da upravo je to i problem, da li ce onda CPU Fan biti na 100% uvijek ili ce se adaptirati potrebi? ASUS-ov software za ovu plocu je zaista odlican i volio bi na neki nacin da to ostane funkcionalno. Budzet za kuciste je 500KM. Pozz
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zavisi od ploce, ali uglavnom imas mogucnost regulacije i mimo pwm podrske. Osim toga ventilatori na noctua hladnjacima se uglavnom vrte jako sporo, tako da su i na maksimalnom broj obrtaja dovoljni tih. Noctua uz svoje hladnjake takodjer isporučuje adaptere za usporavanje brzine obrtanja (LNA i ULNA), tako da imas vise opcija za regulaciju. Pogledaj HAF kucista na www.ue.ba.
     
  5. Stauff

    Stauff Novi član

    Ovaj HAF-X sam vec gledao i mislio sam to i uzet. Sad me samo zanima koja je preporuka za cooler.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako si odlucio ici na Noctuu, a planiras clockati, onda svakako NH-D14. Inače izbor high-end hladnjaka kod nas je poprilicno skroman.
     
  7. Stauff

    Stauff Novi član

    Hvala Ti na savjetima.
     
  8. h2o

    h2o Aktivista

    Haha, persiranje na limitu.
     
  9. Stauff

    Stauff Novi član

    Oprosti, gdje i koga ja persiram?
     
  10. GW

    GW Moderator

    Malo kulture nikad nije nikome naškodilo.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Vratite se na temu.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Neces se pokajat za hafx vjeruj mi.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    U odnosu na HAF 932 Advanced, HAF X je samo bacanje para. Ne donosi ništa bitno osim veličine, a košta 100KM više.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni donosi jednu kriticnu stvar.A to je 9 pci-e slotova.Pa onda fino ko covjek mozes razmaknut grafe a ne da bude dzehenem.A hafx ima i i air duct koji fino pomaze
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Taj air duct dolazi i uz 932. A devet pci slotova pomaze, ali sigurno nije kritican. U svakom slucaju, sanse su da on neće vidjeti sli.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobro meni je bilo kriticno 9 pci-slotova. Ali za mene uvijek ima velika sansa za neki sli setup. Inace obadva kucista su mrak i nece se niko pokajat koje god uzme. Nisam stvarno znao da 932 advanced ima air duct.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Tebi sa ovom Asus Rampage III Extreme dovoljan je i HAF932 za SLI sa 2 grafe (koje zauzimaju po dva slota) i da nisu tik jedna do druge..

    Tvoj problem je bio los raspored PCIe slotova na Gigabyte X58 UD7 ploci..
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja u pravu si totalno sam na plocu zaboravio. UD 7 je imala crap raspored slotova. Eto sad sam htio bas dobro kuciste jer sam se na onaj antec 902 opeko drama. Ne kazu djabe ko ga zmija ujede i gustera se boji. :mrgreen:
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sad imam problem sa 932 i "inovativnim" gigabyte xl-atx formatom ploce. Napajanje mi pokriva headere na ploči i ne mogu ih iskoristiti. To je ot prica, ali eto da se zna.
     
Thread Status:
Not open for further replies.