i90s philips i radeon 6850 problem?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by veki81, Oct 30, 2011.

  1. veki81

    veki81 Aktivista

    Eh ovako kartica mi je iz naslova i ovaj mi monitor prepoznaje kao crt monitor. skopcao sam na d-sub preko konektora
    (dvi to d-sub) koji mi je dosao uz graficku, evo sad sam pokusao preko dvi kabla ali mi samo pise no video signal. Kad ukljucim preko oba kabla u catalyst-u mi prepozna kao drugi display preko dvi-a i to kao lcd ali nemogu nikako da nastimam da samo na njemu radi cak i kad prebacim ga kao primarni radi i cim iskopcam d-sub opet no video signal
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze biti da je dvi port falican na grafi.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ostavi oba kabla ukljucena i ukljuci clone mode, da ide ista slika na oba izlaza i et.
     
  4. veki81

    veki81 Aktivista

    Pa to mi se bas i nesvidja :mrgreen: . Ali et nego me zanima kakva je i u cemu razlika izmedju dvi i d-sub prenosa.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sto samo 1 kabl vise imas :). A razlika je digitalni vs analogni.
     
  6. veki81

    veki81 Aktivista

    Ok to kabal vise :mrgreen: ali da li mi to vise opterecuje grafu i nekako mi jednostavno bezze i nelogicno da trpam 2 kabla
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    nista ti to ne opterecuje grafu. Sta mislis ako prikljucis 4 monitora u clone modu da ti grafa 4 puta opterecenija? :D A koliko sam te skonto kada stavis da je dvi primarni mozes iskljuciti vga izlaz u driverima samo mora kabl ostati ukljucen? Onda uradi tako i et :)

    EDIT: A probaj ovo. Ako imas sliku kada je samo dvi ukljucen a prije nego komp udje u win. Uninstaliraj drivere, iskljuci komp, prikljuci samo dvi i onda instaliraj drivere.
     
  8. edgsi

    edgsi Aktivista

    Jesi probao sa kontrolama na monitoru prebaciti Input na DVI?
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

     
  10. edgsi

    edgsi Aktivista

    Sto bi moglo znaciti da je signal dobivao preko vga kabla. Ne kosta ga nista da spoji grafu i monitor preko dvi kabla i na monitoru postavi da je Input preko DVI.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    A nisi ba skonto. Ima sliku na preko dvi sve dok je i vga skopcan, kada vga iskljuci izgubi i dvi.
     
  12. edgsi

    edgsi Aktivista

    Skontao sam ja tebe. Samo nisam siguran da se ovo "...kad prebacim ga kao primarni..." odnosilo na kontrole na monitoru...
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    mislio sam nisi skonto njega :). A misli da kada u catalistu prebaci da je dvi primarni.
     
  14. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ma i njega i tebe :D Ja imam Philips 221V i na monitoru ne mogu postaviti da je automatsko prebacivanje izmedju dvi/vga vec moram rucno postaviti za svaki ulaz. Ne znam za njegov model ali sanse su da je isto.

    @veki81
    Pokusaj ti lijepo na monitoru (preko tipki na monitoru, ne Catalyst) postaviti Input - DVI pa povezi monitor i grafu preko dvi kabla da vidimo sta ce se desiti.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa mislim da nijedan monitor ne moze automatski prebaciti izmedju dvi i vga ili su rijetki. Ali ne znam zasto si to doveo u pitanje jer ako covjek kaze da ima sliku preko dvi-a ako je ukljucen i vga izlaz na grafickoj valjda se podrazumjeva da je na monitoru prebacio na dvi ulaz, inace kako bi znao da ima sliku preko dvi-a?? :D
     
  16. edgsi

    edgsi Aktivista

    Prije ovoga sam imao Samsung 2032BW i kod njega sam mogao postaviti vga/dvi/auto source. Ajmo ovako, ako covjek nije nigdje napisao da je prebacivao na monitoru ulaz na dvi t.j. ako je konstantno ulaz preko vga kako ti znas da je dobio sliku preko dvi?

    Edit: Ne kazem da je do toga ali ne bi bilo lose da nam potvrdi da je prebacivao na dvi na monitoru cisto da se to eliminise :wink:
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    O Boze. Pročitaj ponovo prvi post posebno zadnju rečenicu. Kaže ne može nikako da nastima da radi "samo" na dvi.
     
  18. edgsi

    edgsi Aktivista

    Oh, my lord :D A kako ce da radi samo na dvi ako nije na monitoru podesen Input - DVI. Sjeti se, ti i dalje samo "podrazumjevas" da je on to uradio :wink:

    @veki81
    Jesi na kontrolama od monitora postavio Input na DVI?
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Care :). Ne mrem dalje.
     
  20. veki81

    veki81 Aktivista

    Omg sto vi zakuhaste pravo :mrgreen: . Dao sam jaranu monitor da pogleda inace popravlja monitore (elektronicar). I kaze mi cesto se desi da neradi dvi kod starijih serija i dace pogledati.
    I da odg. na famozno pitanje :smt003 .
    Da prebacio sam prvo na dvi na monitoru pa sam nastavio sa poslovima :mrgreen: .
    Al mi zato laptop pici sad ko lud.
    U svakom slucaju hvala vam na pomoci.