Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Gandalf The White

    Gandalf The White Novi član

    Imam IBM NetVistu sa napajanjem od 100W ,matičnu IBM Foxconn,
    memoriju na kojoj piše hynix korea 01 PC 133U - 222 - 542 (128MB SIMM_nsNs 133Mhz SD RAM) i INTEL chipset P4 1500Mhz. :cry:

    Želim da ga nadogradim, mislio sam uzeti Gainward GF9800GT 256MB, Intel P4 HT3000Mhz(ne baš) i 512Mb RAM-a.

    Mislim da se to neće slagati jer imam napajanje od 100W, staru matičnu i stari chipset.Mislio sam uzeti AMD Athlon 64 3000Mhz,ali ne znam može li se to ugraditi na ovu staru ploču? I mogu li uzeti novo napajanje i ugraditi ga? Da li mogu uzeti Memoriju Kingston 512MB i da li će moći raditi na ovoj staroj ploči?

    (Kompjuter sam kupio krajem 2001 godine,august u BBS-u)

    Pomozite!
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Momak jel ti nas zajebajesh :!: :idea: :?:
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Zajebaje ... bar se nadam da se zabaje :roll:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kao prvo, ovo nisam nikom rekao na forumu, al ti sinko nemas pojma o kompjuterima. ovo prvi put vidim u zivotu. te pare koje si trebao ulupati na hardver iskoristi na racunarsku edukaciju. zatvori se u kucu, uzmi brdo informatickih casopisa (nisu na odmet ni oni iz '97), na internet, pa se javi za nekoliko mjeseci. ok?
     
  5. monK

    monK Komšija

    čovjek koji za 4 godine rada sa računarom ama baš ništa nije naučio o računarima :smt017

    ne mogu da vjerujem
     
  6. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    @Sanjo
    previše sanjaš :|
    P.S. kupi 20to24 pin adapter za PSU, jer nećeš spojiti napajanje sa pločom.
     
  7. monK

    monK Komšija

    :smt107
     
  8. Darkman

    Darkman Aktivista

    ETO.............. Vidi,,,,,,,,,,,,,,,
    Pa ludi zasto sluzi ovaj Forum.................
    Stvarno zapitajte se.......................kuda ide ovaj ludi forum............uvjek je tu nekih 8-9 isti clanova koi raspravljaju o jednom te istom ...................A kada vam se neko novi obrati (neko ko nema bas pojma kao ovaj momak)onda ga hebete jos vise u mozak tako da bas odmah okrene glavu i kaze ma onaj bh. hardware e-zine je stvarno veliko govno........Jednostavno odbijate ljudi i gotovo.....................
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ako ovo nije shala onda fakat ne znam sta je radio sa kompom 4 god.
    Pod pretpostavkom da ovo nije shala ...trebas uzet novi komp.(CITAV komp)
     
  10. GV

    GV Komšija

    Odgovor laika, gray fox je u pravu, treba odgovoriti na pitanje, a ne tako ...
    Helem:
    AMD I Intel chipsetovi nisu isti tj. kakvu ploču imaš taj procesor i traži, pogledaj na internetu svoju ploču, koji max procesor podržava i nađi koju memoriju podržava (SDR iliDDR), napajanje ti treba jače. posavjetuj se sa prodavcima, Plus na Skenderiji možda najbolje
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    jedino kompletna zamjena ti može pomoć... od ove konfe možeš iskoristit jedino floppy i vent iz napajanje, ostalo ništa.
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    nemojte biti tako grubi prema njemu.možda je dosad komp koristio za kucanje teksta.možda ne zna razliku između čipseta na matičnoj i procesora.Na matičnu koju koristiš nemogu procesori novije generacije.Na napajanje to nemože ništa novo.ne postoji GF9800 Ultra samo postoji GF6800 Ultra.I pomozite mu nemojte biti tako oštri sa njim prvenstveno mislim na irona
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    ovo je ba zajebancija kad bi mu covjek normalno odgovorio onda bi ispalo da on nas vuce za nos :idea:
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sve sto sam rekao stoji. nece mu puno pomoci cak i da razvucemo ovaj topic na 10 strana. a sta ce covjeku koji ne zna osnovne stvari neki killer kompjuter? mozemo svi napisati prijedloge za novu konfiguraciju, a covjek ce (ako ima novca) otici i sve to kupiti, a jos uvijek nece imati blage veze sta mu je u kompjuteru i kako sve radi. izgustirace kompjuter s igrama, i opet ce se javiti na isti nacin kad mu bude potreban upgrade. zato savjetujem mu da prvo pohvata sve bitnije stvari iz svijeta hardvera, malo kompjuterske historije, upoznati se sa cijenama i tehnologijama, pa tek onda ovako....
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Prodaj to nekom levatu i uzmi nov kompjuter. Isplatnije ti je.
     
  16. agent007

    agent007 Novi član

    Interesuje me sto je na forumu radio na nekoliko tema ima on.A ko fol nezna sta nadograditi.
    Iron Maiden je u pravu
    On nas samo zajebaje
     
  17. Guest

    Guest Guest

    Eto to su te 3/4 face koje misle da su kao nesto samo njima poznato naucili, svi drugi su zanjih poceli tek juce da koriste pc i otud takvi odgovori ! heheheh mogu mislit komentara :mrgreen:
    Zamislite samo koliko se to ufuralo da nemoze proci nijedno pitanje da te face ne komentiraju istu ! ccccccccc jesam ljubomoran :idea: :mrgreen:
    Hajde mozda za neko vrjeme i dodjem na ovaj forum kad bacim ove face u daleki zaborav ! Dotad sretno momci sa upoznavanjem pc-a onoliko koliko nam treba !
    Ja sam moro moro .... :smt064
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    dajte ba :!: ovaj topic je ocigledno zajebancija
     
  19. Esh

    Esh HWB

    - za ubuduce, sudrzite se od komentarisanja tema koje vas ne zanimaju
    - ko hoce da odgovori konkretno i pomogne, samo naprijed, ostali mogu zaobici
    - ako se ispostavi da je thread bio neka sala i slicno, onda ce autor tog threada biti uredno upozoren i eventualno uklonjen
     
Thread Status:
Not open for further replies.