1. civil

    civil Aktivista

    IE se debelo popravio.Meni lično fali dobar AD blocker. Nešto se može postići sa do not track me alatima ali ne u potpunosti. Inače,onaj Avast 8 ima adblocker i za IE10 mada su imali sa njim problema,neznam da li je to ispravljeno.
    Kao korisnik laptopa nikako ne mogu koristiti chrome. Toliko vrši pritisak na CPU (load svako malo 80%-corei3) da se ventilator stalno brže okreće,u valovima,kako surfam,i onda to počne ići na živce.
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kako na IE10 isljučiti "clear style" font?

    pošto sad konačno ima i adblock za IE, nema razloga da se malo ne družimo :)
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Firefox cesto krasao sa flashom, uzimao podosta memorije, iako je sluzio kao sekundarni browser izbrisao sam ga i, ko bi rekao, upalio IE. Za sada sve OK, samo sto nekad ne primjetim ovaj njihov pop-out box koji se javlja na dnu stranice pa zaboravim sacuvati pass za odredjene stranice i sl.

    @Madball - morati ces nekakve DLL-ove brisati, ne sjecam se koje tacno znam da sam na prijasnjim verzijama prilikom koristenja nesto cackao oko toga.
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    ClearType imas postavke negdje u personalization gdje mjenjas wallpaper i tako te stvari, tu cackaj/searchaj, ja sam na Win7 to cackao kad sam spajao HTPC na TV, bilo mi mutna sva slova (uklj. ikone...itd) i popravio bez problema.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Samo je glupost sto ne mogu sinhronizovati bookmarkse na vise racunara. Tj. ne mogu na Win7... sad na poslu evo podesio IE10, ali mi ne pije vode jer kuci mi je win8 i tamo mi sad nema ovih bookmarksa...
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Ja planiram preci na IE na tabletu ako bude bez problema otvarao sve stranice koje koristim, Chrome ima losu touch podrsku, napatim se dok isklikam :D
     
  7. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Ne znam što raja više ismijava IE kada je IE sa novom verzijom u rangu sa Chromom i Firefoxom :)
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Mozda zato sto im nije dugo trebalo :) uz sva sredstva koja imaju na raspolaganju.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    znači nema neke opcije u IE10 da se to isključi? znam da je moglo na onim starijim verzijama IE-a (8 i 9).

    @heroic

    to što ti govoriš, to je u windows control panelu. želim samo u IE da isključim "clear type", ne u čitavom sistemu.


    inače od chrome-a do daljnjeg odustajem. previše često problemi sa zamrzavanjem flasha. niti jednom na IE ili maxthonu.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima li neko prijedlog za fontove u IE, ovaj po defaultu mi negodi nikako.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa ne mogu da vjerujem da su uklonili i opciju da pita gdje da spasi file prije skidanja... može se izabrati samo jedna lokacija za download.

    prvo ovo sa "clear type" fontom, sad i ova zezancija sa downloadom.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni ima ono run i save, a pored save je strelica pa imas save as i biras lokaciju...
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala, to je to. :smt002