Igre 2018

Discussion in 'Igre i konzole' started by Aldiin, Dec 27, 2017.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Nije bas vezano za ovaj topic ali da ne otvaram zasebno. Posto sam nesto ovih dana zagrijan za space tematiku (sto se moglo vidjeti u topicu "Dokumentarci" :D) kontam i da odigram nesto na tu temu dok jos imam vremena. Skidam upravo No Man's Sky: Atlas Rises da vidim na sta sad lici igra, ali ako se razocaram u ovo da imam nesto drugo probati. Istrazivao sam malo po Reddit-u i od ovih igara sto raja preporucuje najvise mi se svidja koncept Elite: Dangerous ali nazalost radi se o MP iskustvu, odnosno nema vanilla verzije. :D

    Volio bih nesto relativno novije na taj fazon (recimo 2010+), ili eventualno neki dobar RTS, ili simulaciju vezanu za space exploration i eventualnu makljazu. Pa ako ima neko nesto da preporuci bio bih zahvalan...
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mass Effect serijal, Freespace 2 (starija je ali i dalje best of spacesims), Kerbal Space Program, Homeworld Remastered, EVE Online, Nexus - The Jupiter Incident (isto starija ali je odlična)...
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Elit je propaganda, mani se toga... hahaha.

    Šalu na stranu, Elit je poprilicno dosada. Wide as an ocean and deep as a puddle. Interesantna je na prvu a poslije repetativna. Za brzu free akciju, imas: Star Conflict, Fractured Space ili Dreadnought. Od strategija pogledaj: Planetary Annihilation, definitivno Homeworld: Deserts of Kharak i Homeworld Remastered Collection.

    No Man's Lie je poprilicno lame. Ne znam kakva je nakon silnih pečeva.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    @aeRo pogledaj subnauticu i alien isolation.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jeste starija, ali meni je Freelancer i dalje vrh.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    No Man's Sky se dosta popravila sa zakrpama, makar tako vele. Eve Valkyrie mi pada na pamet, valjda nisam ofulao ime.

    Probaj Destiny :D
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Hvala svima na preporukama. No Man's Sky mi evo nakon nekih 1,5h igranja nije nesto specijalno uopste, plus sto na mom laptopu ide uzasno, izmedju 20 i 30 fps-a. Tako da to ide u Recycle. ME serijal sam igrao, a za Subnauticu ne znam, nesto trenutno nisam u fazonu jump scare-ova a vidim da ih tu ima poprilicno. Pogledacu sad ovo redom sto ste mi pisali pa valjda nesto proberem. :D
     
  8. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Što se tiče Elite-a tačno je da je prilično dosadna i repetitivna kada igraš sam bez nekog cilja. Ja je igram već izvjesno vrijeme po malo i učlanio sam se u jedan klan koji igra tzv. BGS (Background simulation) sto u osnovi znaci da sami sebi zadaju misije da osvajaju sektore putem otkrivanja, trgovanja i borbi za prevlast. Koncept zvuci malo zbunjujuci kada pokusas sam da shvatis ali kada pratis sta ti oni daju kao zadatake onda je prilicno jednostavno i jasno. Većinom zanemaruju trenutnu priču i otkrivanja jer to trenutno rade isključivo ljudi koji su sponzorisani od strane proizvodjača igre i koji imaju novac i vrijeme da grindaju sve potrebne brodove i oruzja za borbu protiv glavnog neprijatelja. Vecinom ti ljudi snimaju Twitch i Youtube klipove o svojim dostignućim da ti približe priču koja se polahko otkriva već zadnjim godinu i pol.

    Što se tiče druge Space Half-Sim igre ne mogu a da ne spomenem X3 serijal koji uskoro dobija potpuno novi dio sa velikim inovacijama: https://www.egosoft.com/games/x4/info_en.php
    Ovo je do sada bila većinom single player igra ali izgleda da će se sada lagano baciti i u MP vode.

    Što se tiče strategija pogledaj sljedeće: Endless Space 2, Stellaris
     
  9. vutra

    vutra Komšija

  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Hvala druze. ;)
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo ima Gears of War 4 za "kupiti" 111gb :D
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    iskljuci internet kad budes pokreto :D
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jesi probao? Kako radi ako jesi.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam ovu verziju probao, a odigro igru davno. A leti igra, ako mislis na performanse.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Jel neko igra H1Z1, presla je u f2p na steamu.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Igra je smece pretesko, nije ni cudo sto je propala.
     
  18. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Nisam igrao ali sto je smece? Planirao sam skinuti i opucati koju partiju
     
  19. Neso

    Neso Komšija

    Half-Life teased in Unreal Engine 4

    "SilverTM is behind the new Half-Life remake, with the developer to not be recreating the entire game, but a playable version of the first chapter of Half-Life so that gamers can enjoy it."

     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam gow maloprije digitalno preordo.
    Sve disk verzije sam otkazao. Sada samo digitala.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk