Igre 2018

Discussion in 'Igre i konzole' started by Aldiin, Dec 27, 2017.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    zar se u grw likovi krecu kao da im je 150 kila? :D Meni saasvim normalno i jedna i druga igra. Nego meni bukvalno osjecaj kao da igram grw al iz prvog lica :D
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma



    Far Cry 2 je posljednji koji sam igrao, ovaj ću probati, mada sumnjam da že mi ovo leć
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    I da, treba iskljuciti TAA jer nevjerovatno muti sve, ja koristim 1,5x multipler rezolucije i SMAA. Tako sve izgleda puuuno ostrije.
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    "GTA V Becomes Highest Grossing Media Title of all Time; Beating Star Wars, Avatar & More"
    "GTA V Has Apparently Made More Money Than Any Movie in History"
    "GTA V is the most profitable entertainment product of all time"

    https://www.gamesindustry.biz/artic...-profitable-entertainment-product-of-all-time

    https://gadgets.ndtv.com/games/news...-more-money-than-any-movie-in-history-1834776
    https://wccftech.com/gta-v-highest-grossing-media-title/

    Impresivno, kapa dole studiju. Microtransakcije ili ne, ljudi su stvorili fenomen. Kad nakon skoro 5 godina, na Play Station store-u, stoji ista cijena kao na launch day i neovisno o tome, naslov se i dalje prodaje ko lud, znaci da tu nema puno price :)
     
    Esh and Sena like this.
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jep dobar text, jedina igra koja je uspjela objediniti nevjerovatnu tehnicku stranu i super zabavan gameplay je crysis.
     
    Vedo likes this.
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koliko su se prije developeri takmičili da igre izgledaju što realnije, što bolje a danas, skoro svi niz vodu plove.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    sto realnije nije nuzno sto bolje, a danas konzole diktiraju vise nego ikad.
     
  9. Neso

    Neso Komšija

    Crysis 1, ukljucujuci Warhead, je bio izum, revolucija grafike i gameplay-a. Sjecam se one prezentacije 2006 godine, kad je bio launch 8800 GTX... Taj dan, Crytek CEO je zadao domaci rad svakom studiju! Jedino sto me priblizno fascirniralo je bio Half Life 2, 2004 godine sa fizikom i grafikom koja je u to doba bila vrh.

     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Domaci rad kako ukopat firmu
     
    Patton2410 and zoi like this.
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Bioshock je te godine zadao zadaću, kakav Crysis. Vi to gledate kroz rose tinted glasses.
    Pored Bioshocka, CoD 4 i Halo 3 Crysis se ne može porediti. Da nije imao monstrumske zahtjeve svi bi je zaboravili u kratkom roku. Igra dobra prvih nekoliko sati dok se diviš grafici, skakanju i trčanju sa odjelom i slično, kasnije vidiš koliko je prazna.
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    Ma kakav Bioshock... Crysis sa onom fizikom, grafikom, gameplay sa Nanosuit mogucnostima, u ono vrijeme je bio pomak generacije...
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Osim grafike (koju nijedna konfiguracija iz tog doba nije mogla progutati) igra truba.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Bioshock po prici, al Crysis po svemu drugom. Neki dan ga igrao opet, ma grafika & gameplay vrh i dan danas


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Crysis jeste bio grafički pomak a sve ostalo je ispod prosječno. Dalje ne bih elaborirao ako Bioshock tako opišeš :)

    Ne znam kako vam se sad može sviđati Crysis, probao ga nedavno i jednostavno neigrivo. Pregazilo ga vrijeme totalno. Na kraju krajeva, da valja dobili bi remake.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nema potrebe za remake, igra kao da je danas izasla :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Ja gotivim Sci-Fi, tako da mi se sam koncept igre jako svidio. Prica nije masterpiece, daleko od toga, ali sama ideja mi je bila super. Crysis i dan danas izgleda beton... Problem sa tom igrom su bili hardware zahtjevi. Igra je gledajuci sa tehnicke strane, bila nekoliko godina ispred svoje generacije i nije bilo GPU-a koji je mogao da gura na maksimumu, tj. nije se mogao uzivati puni potencijal igre. Jednostavno, Crysis nije pravljen za mase i to je dosta uticalo na sam uspjeh naslova. Jbga, u to doba ko je imao 8800 GTX, flagship GPU tadasnjice, je gurao jedva 30 FPSA na nekom medium... Ljudi su pomjerili granice, igra je iscjedila svaki GPU, koji je dosao na scenu, u narednih par godina. Sve se okrenulo ka vizuelnom aspektu igre, tako da je sam naslov postao Benchmark za svaki nadolazeci komad hardware-a.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Crysis odigrao jednom, dok za HL2 i ekspanzije imam sve achievemente.

    Toliko o gameplayu i bitnim stvarima.
     
  19. Neso

    Neso Komšija

  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma