Igre 2019

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 7, 2018.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Patton2410
    Druze, ima deset klijenata na PC-u a ne 3-4: Origin, Steam, Uplay, GOG, EPIC, WinStore, Bethesda Launcher, Battlenet, Gaijin, Wargaming itd....

    Za kodinu-dvije, bice ih stotinu. Druga stvar, zamisli koliko se community dijeli ? STEAM je social hub za gamere. Ti na konzoli imas jedan jedini servis. Ima jos more F2P igara koje se nalaze na steamu ali sve i jedna ima svoj klijent. Isto sto Ubisoft igre sa stema zahtjevaju Uplay.
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Imas i Battlenet, GOG, MS Store... Sad svaki lola ima svoj klijent, postalo je komicno. Da, imamo malo klijenata treba nam jos pet minimum do kraja 2019te :rolleyes:o_O
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Battle.net je bio ja msm prvi launcher za igre ikad napravljen, Tek par godina kasnije došao je steam. Ovi sad samo izmišljaju toplu vodu.

    Ja sam htio kupiti F76 ali, kad sam vidio šta rade, cao :)
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Steam uzima skoro 30% marzu, logicno da ce svaki ozbiljniji publisher bjezati od toga.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzimaju puno ali za uzvrati ti daju publicitet. U sslicnim industrijama servisi uzimaju cut od preko 90%. Pitaj muzičare i fotografe. Pogledaj koliko adobe uzima.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne zezaj, 15 godina su bili na steamu svi ti publisheri. Problem je što im se igre ne prodaju više u količinama kao što su prije.

    Da bi nadoknadali tih 30%, prave svoj launcher da probaju uzeti što je moguće više para za naslove koji su KATASTROFA.

    Nije kriv launcher, krivi su publisheri koji su uništili svoje franšize.
     
    Qler likes this.
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Epic ovdje nije imao sta izgubiti jer im treba korisnika, uvalio pare publiseru jer je velik naslov. Nije to problem, koliko su rekli da ce to biti iskljucivo dostupno preko Epic-a. Trebali su ponuditi na svakoj platformi, pa ako je na Epicu jeftinije bujrum. Opet bi vecina kupila na Steamu.

    Na kraju vidjet ce kako ce im ici prodaja, brzo ce promijeniti odluku i vratiti se na Steam.
     
  8. vutra

    vutra Komšija

    Ovo što Epic radi nije konkurencija. Konkurencija bi bila staviti igru na svaku platformu pa nek korisnik odluči gdje će kupiti.
    Uostalom...
    [​IMG]
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Krivi publisheri jer mogu uraditi isto sto i steam za 30% vise zarade, dobar dobar.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Timed exkluziva je. Cekas i docekas je i na Steamu.

    Doduse, ako ovo silno plakanje steam fanboya ne natjera publishere da je skroz povuku sa PCa. Ko ce znat.

    Steam ima stotine exkluziva pa ne vidim da raja place sto nisu dostupne na drugim launcherima. Samo eto ova jedna igra koja nece biti na Steamu (trenutno) je problem.
     
  11. vutra

    vutra Komšija

    Čisto da se razumijemo, niti sam Steam "fanboy" (iako kad imam izbor, igre kupujem na Steam-u jer volim da mi je sve na jednom mjestu) niti me Metro, kao igra, zanima.

    Zašto bi plakali?
    Sviđalo se to nekome ili ne, ni jedan launcher ne može parirati listi feature-a koje Steam nudi, i zašto bi neko koristio inferiorne launchere radi jedne ili dvije igre?
    Ako ti priložena tabela nije dovoljan dokaz zašto ljudi preferiraju Steam, onda...
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Haj opet se vrati i pročitaj moj post, skontaj ga. Nije teško.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa ako preferiraju igrat na Steam-u, nek se strpe malo i docekat ce je i tamo. Ne vidim u cemu je problem i zasto raja toliko kuka.

    Publisheri izabrali ono sto misle da je bolje za njih. Ne vidim problem u tome. Trebao je Steam ponuditi bolje uslove, ako vec nisu htjeli da dodje do ovoga.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Daleko najgori je Win Store. Kupih neki dan Forzu 7, 3x je morao uninstall pa install (100GB) da bi proradila. Nepregledan uzasno.

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  15. Soviet

    Soviet Aktivista

    Mozda ce biti spam ali su mi puno draze single player iz "narodne" verzije, imam org. AC Origins pa dok otvori Steam pa Uplay pa milion updatea skoro me prodje volja. Ali sjecam se dobro COD4 gdje instaliras igru, ubacis org key i igras bez ikakvih klijenata.
     
    edgsi and EL NINO CFC like this.
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kazes ti koji si na konzoli ;) Uostalom, nije Steam toliko skup, Anno 2205 npr je preko Steama cijenom isto kao na Ubi play, a Ubisoftova igra...

    Ovo je Epic-ovo maslo da navuce sebi igrace, a kada ih skupi dovoljno bit ce cijenom isti, ako ne i skuplji od Steama. BTW na Epicu je Metro Exodus 60 eura tako da ne vidim sta je ovdje jeftino.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa bas sto sam ja na konzoli imam vise iskustva sto se tice timed exkluziva jer je to normalna praksa kod nas koja meni u opste ne smeta.

    A ne postoji nacin da se prebaci na EPICov US store i uzme za 50$? Kad se samo sjetim koliko je se na ovom forumu trazilo nacina da bi se Battlefield uzeo sa Ruskog ili Mexickog Origina, da bi se ustedio koji dinar.

    EPIC kao novi igrac radi ono sto misli da ce privuci igrace na njihov klient. U ovom slucaju je to da su osigurali PC prava za veoma hajpanu igru.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nama isto, devloperi zarade više jer steam uzma veću maržu, zato se ljudi i žale.
    Ja već imam tri klijenta a većinom igram obijene igre, sranje.
    BTW obili su RE2 koga zanima ;)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma vala ka se drzim steama i origina, i to origina jer sam igrao dosta ea igre, a i onda kad je bf3 izlazio ea se povukao sa steama.

    vise od sva klijenta nema sanse, pogotovo debilni uplay, kad pokreces igru preko steama mora ici i preko uplaya.

    da prije nisam skinuo origin, sumnjam da bih ga uopste sad skinuo. bf sam odavno prestao pratiti, mada eto ponekad sam znao opaliti i bf4 i bf1, i to puno kasnije naspram ostalih, bf1 uzeo jer je bio 5 eura na steamu.


    hocu reci, meni je steam majka, tu imam najvise igara i njega se najvise drzim. doduse nisam ni neki gejmer pa da igram nesto puno. kad mi se igra nesto brzo me prodje zelja za to.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  20. Neso

    Neso Komšija

    4A Games has now issued an official statement on the comment made by their fellow developer:

    The recent decision to move Metro Exodus from Steam to the Epic Game Store was made by Koch Media / Deep Silver alone.

    The recent comments made by a member of the 4A Games development team do not reflect Deep Silver’s or 4A Games’ view on the future of the franchise. They do reflect the hurt and disappointment of a passionate individual who has seen what was previously nothing but positive goodwill towards his work turn to controversy due to a business decision he had no control over. We respectfully ask that any and all valid feedback over this decision is directed at Koch Media / Deep Silver, and not the developers at 4A Games.

    The future release strategy of the Metro series lies with Koch Media / Deep Silver. Our decision to partner with Epic Games was based on the goal of investing in the future of the series and our development partner at 4A Games. We have every intention of continuing this franchise, and a PC version will always be at the heart of our plans.”

    https://wccftech.com/boycott-metro-exodus-next-wont-be-pc/