Igre 2020

Discussion in 'PC igre' started by Aldiin, Dec 11, 2019.

1. NAILS

NAILS Veteran foruma

Pa eto diskutujete kako GTA4 ima bolju fiziku, nemoj se iznenaditi kada bi GTA5 imao bolju od šestice :)

Poenta je da bi to sto ti zelis, mnogo napredniju igru, dobio kada bi GTA 6 izlazio 2027-me. U zadnjoj godini te buduce generacije. A drugo, igrajuci recimo Bad Company 2, covjek se zapita kakav ce BF biti za deset godina, ili COD. I onda dobijes BF5 promašaj ili Warzone koji nema destrukciju i koji ima lošiji audio od BC2.

BF4 iz 2013-te izuva u poredjenju sa svim tim igrama. Ja sam skeptican sta god da izlazi. Danas je bitan hajp. Da igra izgleda cool na traileru i da platis dobre strimere. Ostalo ko yebe. To sto postas, da postoji tehnologija, stoji. Ali ko ce je primjeniti. Destrukcija zidova u R6 siege je fantazija, nije koliko vidim primjenjena ni u jednoj igri.

U R6 mozes napravit isa operaterom bilo gdje rupu. I to na montaznim zidovima. Nije skriptovana destrukcija:

A igra stara pola decenije. Ili destrukcija zidova u BF3 Close Quarters. A igra iz 2011-te.

Ne radi se uopste o tome da li je izvodljivo.

By the way, da niste spominjali, ne bih :)

Last edited: Apr 25, 2020
  2. xman

xman Komšija

Ja bi najradije da se vrate nekoliko koraka unazad i da Fallout 76 zamijeni New Vegas ili sve ove battlefielde zamijeni BF3 itd itd.
    Da istjeraju feministice i SJW iz timova i pocnu praviti i prodavati dobre igre.

aNaToMiC ! likes this.
  3. Neso

Neso Komšija

@NAILS Ne znam, ja nisam nesto impresioniran novim igrama, sa tog gledista. Jesu igre eye candy, grafika da se zijanis, ali brate mili sve staticno u igrama. Gledaj Resident Evile nove, stvarno su ljudi odradili graficki dizajn vrhunski ali sve zivo staticno u igri ba. Pa stavi makar npr. da kad zakacis nesto hodajuci, da padne, napravi buku i povuce paznju na tebe. Malo vise interakcije sa okolisom, odma je i gameplay bolji. Mislim, dajem ti neki glup, banalan primjer. Resursi su limitirani developerima, razumijem, nije jednostavno izvagati sve. Onakva destrukcija kao iz UE-a mozda nije moguca u kombinaciji sa grafikom RDR2, radi limitacija i raznoraznih aseta koje GPU i CPU moraju da kalkulisu istovremeno, ali makar neki pomak je realno ocekivat. Ma hajde bolan, danas se developeri i ne trude oko igri, znas kao i ja. Bitno je da je igra lijepa na oko, natrpaj je mikrotransakcijama i kojekakvim virtuelnim valutama i vozi misko. Pogledaj ovaj E3 demo iz 2003. godine, pogotovo prvih 5 minuta. Ovo je pomak i trud developera.

Edit: Jesi li to kupio GTA4 :D

Last edited: Apr 25, 2020
  4. ming

ming Veteran foruma

Ne mogu konzole sa jaguarima gurati toliku fiziku.

5. EL NINO CFC

EL NINO CFC Veteran foruma

Ja ocekujem ipak graficki pomak kod gta 6. Ipak je to gta, daleko bitniji naslov od rdr, a i svakako gta 6 ce vjerovatno biti jedini gta za sljedecu generaciju konzola, a mozda i duze ako im jos bude bolje islo s mikrotransakcijama.

Samo treba uzeti u obzir da rockstar nije izbacio 2-3 godine ni jedan naslov, gta 5 im je bas dobru zaradu donio.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

6. Aldiin

Aldiin Komšija

Ma ne treba nam vise graficki pomak stvarno... igre izgledaju sasvim ok ali, kao sto kolega rece treba popraviti druge aspekte igara.

Ja ocekujem Last of US 2 da ce prebiti u svakom aspetku. Ljudi su ubacili da svaki NPC ima svoje ime i da kad ubijes nekog, ovi ostali pricaju o tome i traze ga.

Psi preko mirisa prate vasu lokaciju i napadaju vas, tako da je stealth tezi. Isto tako kao ubijete vlasnika psa, pas cvili za vlasnikom.

Mislim sitni detalji ali, treba nam vise ovih stvari..

7. NAILS

NAILS Veteran foruma

Neso
    Nisam, ali je nije bilo dugo na steamu. Nedavno su je vratili.

Neso likes this.
  8. Neso

Neso Komšija

Eto, sada je u centru paznje Zen2 i Microsoftu i Sonyu, u novim konzolama. Hvale se da je pomak u CPU arhitekturi najveci, nevidjen. Budemo vidjeli kako ce to iskoristiti i opravdati hype. Ako ce opet praviti samo lijepe igre, sa vecim fps-om i tu trpati resurse, onda ebai ga. Meni licno ne treba 100 fpsa na konzoli, ali ko sam ja da se pitam :)

9. dmr

dmr Veteran foruma

Esh, Neso and Vedo like this.
  10. Patton2410

Patton2410 Veteran foruma

Meni licno GTA 5 online jedna od dosadnijih igrica koje sam igrao u ovoj generaciji. Jedino mi bilo zabavno igrat pljacke sa full squadom.

11. Esh

Esh HWB

28.4. izlazi Gears Tactic, igra bazirana na Gears of War serijalu ali radjena u XCOM fazonu, pa bujrum..

Lamagician and Reventon like this.
  12. Neso

Neso Komšija

Vedo and Decerto like this.
  13. Reventon

Reventon Veteran foruma

Last edited: May 6, 2020
  14. Neso

Neso Komšija

15. NAILS

NAILS Veteran foruma

16. Vedo

Vedo Moderator

E ovo je super vijest!

17. Neso

Neso Komšija

18. Aldiin

Aldiin Komšija

Iskreno, imaju strasno puno prostora da trilogija bude fascinanta. Cekamo 19-ti da vidimo...

EL NINO CFC likes this.
  19. Neso

Neso Komšija

Ja se nikad u zivotu nisam razocarao u naslov koji sam dugo cekao, kao u Mafiu 3.

Aldiin likes this.
  20. Zer0

Zer0 Aktivista

GTA V je besplatan na EGL-u...