Igre 2020

Discussion in 'Igre i konzole' started by Aldiin, Dec 11, 2019.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker



    Pogledaj koliko vise truda je ulozeno u 4... za 2008 ova fizika i realnost je bila ispred vremena.

    Ne bi se slozio to za misije, pa kad failas misiju u GTA 4, dobijes drugi dijalog izmedju likova.

    Ja sam namjerno failao neke misije, samo da cujem sta ce novo pricati.

    Onda kad odlucis ubiti nekog lika ili postediti ga, drugi dijalog ide i drugacije se igra zavrsi.
     
    Last edited: Apr 23, 2020
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Iz nekog razloga je dosta hejterskih klipova izaslo kada se igra pojavila za PC. Pogledah malo taj video, istina da fale neki detalji ali ima dosta stvari koje su bolje u petici.

    Ono sto mene najvise nervira je sto su pretjerali sa skriptovanim situacijama. A promjetio sam da su neke scene, interakcija sa botovima ili spawnanje auta iz vedra neba ili nestajanje istih, gore nego prije par verzija igre. Doslovno mozes skinuti pirata, stariju verziju i vidjeti ocite razlike. Sada sve češće auta idu na tebe dok voziš iz cista mira, u odnosu na stariju verziju igre.

    A komande Rockstare ne zna da dampravi. Svaka im je igra takva. Letenje helikopterom u petici je idiotizam. First person mod je kao da igras sa dvije slomljene noge. Cak ni moderi to nisu sredili.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma smiješno je to i porediti, GTA5 izgleda toliko bolje i toliko je veća igra kao da nije na istoj generaciji rađena. Dijaloge sam i sam primjetio, ali na petici zbog velicine igre neke stvari nije bilo moguće niti uraditi. Ja svakako te igre igram od misije do mislije, hodanje po gradu i ta sranja nisam nikada niti radio, a misije u petici su pet puta bolje, pa i komande, nisu dobre, ali su nebo i zemlja u odnosu na IV
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Meni je GTA 4 imao dobar handling auta i same voznje, dosta relisticno. Generalno, prosjek mi je bila igra, nekako sivo sve, monotono, nije mi bas legla. To je jedini GTA koji nisam zavrsio. Dok je GTA 5 dosta zanimljiviji, ima vise stvari za radit, mnogo zivlji svijet, dobre misije. Steta sto nisu izbacili DLC za singleplayer, a mogli su komotno, gledajuci na ovaj ludacki lifespan igre. Ebo ih Online, da im nije djecurlije koja igra i krade kreditne kartice or roditelja za MT, vec bi imali GTA 6.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I meni se fizika vozila svidjala u GTA 4, bas si morao dobro paziti i islo je bas na neki realizam. Steta sto nisu vise poradili na tome u GTA 5.
     
    Neso likes this.
  7. Neso

    Neso Komšija

    GTA 6 bi trebao biti dobar. Kad skontas sta su postigli sa RDR2 na PS4 hardweru, mislim da ce devloperi napraviti do sad nesto nevidjeno sa GTA6, gledajuci na snagu next gen. konzola. Imaju na raspolaganju najveci generacijski skok ikad. Mene ne hajpa grafika i ako znam da ce biti haman fotorealisticno, vec kako ce iskoristiti resurse za simulaciju fizike i A.I-a. U sljedecem GTA ocekujem bas brutalni realizam u fizici i generalno u interakciji sa svijetom. Meni licno, najupotpunjeniji GTA je bio San Andreas. U ono vrijeme su dostavili najveci moguci maksimum sa igrom.
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Last edited: Apr 24, 2020
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da ce šestica biti identicna RDR2 sa tehničke strane.
     
    Aldiin likes this.
  10. Neso

    Neso Komšija

    Pa valjda bi igra trebala biti radjena u novom RAGE enginu, ipak je next gen. u pitanju.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako misliš u novom? Taj engine se koristi preko deset godina. Da ga nadogradjuju, vjerovatno. Ali to ce ti biti iz istog perioda igra kao RDR2.
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    Znam, mislio sam na updateovan engine za sljedecu generaciju hardware-a.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Nece tu biti veci skok od recimo RDR2 na ultra postavkama. Dabogda i to da dobijemo. Ne zato sto konzole nisu u mogucnosti, vec zato sto se napredak planira kroz lifetime samih kozola. Developeri nikada ne izvace max day 1. Maksimum iz konzola ces vidjeti na kraju njihovog zivotnog vijeka. Ne postoji dan kada preko noci dobijemo veliki bump.

    Pogledaj igre koje su bile na launchu current gen konzola:








    I sad' recimo taj COD uporedi sa ovim:

    Ili još bolje, sa DEATH STRANDING.

    Opet zavisi koliko su konzole jake ali ce mislim razvoj igara ostati linearan i nakon izlaska PS5 i XBOX SX PRO XXX
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Razumijem ja tvoju poentu :) RDR 2 svakako izgleda fotorealisticno u nekim dijelovima, i ne treba nam bolja grafika. Ja govorim o next gen. simulacijama fizike i A.I-a koji bi mogli vidjeti u GTA 6. Da napokon imamo neke unistive objekte, bolje simulacije fluida, pametnije NPC-eve. Znam da je sve to veoma kompleksno za izvesti i da jede resurse, ali je definitivno vrijeme za pomak.


     
    Last edited: Apr 25, 2020
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa eto diskutujete kako GTA4 ima bolju fiziku, nemoj se iznenaditi kada bi GTA5 imao bolju od šestice :)

    Poenta je da bi to sto ti zelis, mnogo napredniju igru, dobio kada bi GTA 6 izlazio 2027-me. U zadnjoj godini te buduce generacije. A drugo, igrajuci recimo Bad Company 2, covjek se zapita kakav ce BF biti za deset godina, ili COD. I onda dobijes BF5 promašaj ili Warzone koji nema destrukciju i koji ima lošiji audio od BC2.

    BF4 iz 2013-te izuva u poredjenju sa svim tim igrama. Ja sam skeptican sta god da izlazi. Danas je bitan hajp. Da igra izgleda cool na traileru i da platis dobre strimere. Ostalo ko yebe. To sto postas, da postoji tehnologija, stoji. Ali ko ce je primjeniti. Destrukcija zidova u R6 siege je fantazija, nije koliko vidim primjenjena ni u jednoj igri.



    U R6 mozes napravit isa operaterom bilo gdje rupu. I to na montaznim zidovima. Nije skriptovana destrukcija:



    A igra stara pola decenije. Ili destrukcija zidova u BF3 Close Quarters. A igra iz 2011-te.

    Ne radi se uopste o tome da li je izvodljivo.

    By the way, da niste spominjali, ne bih :)

    [​IMG]
     
    Last edited: Apr 25, 2020
  16. xman

    xman Komšija

    Ja bi najradije da se vrate nekoliko koraka unazad i da Fallout 76 zamijeni New Vegas ili sve ove battlefielde zamijeni BF3 itd itd.
    Da istjeraju feministice i SJW iz timova i pocnu praviti i prodavati dobre igre.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. Neso

    Neso Komšija

    @NAILS Ne znam, ja nisam nesto impresioniran novim igrama, sa tog gledista. Jesu igre eye candy, grafika da se zijanis, ali brate mili sve staticno u igrama. Gledaj Resident Evile nove, stvarno su ljudi odradili graficki dizajn vrhunski ali sve zivo staticno u igri ba. Pa stavi makar npr. da kad zakacis nesto hodajuci, da padne, napravi buku i povuce paznju na tebe. Malo vise interakcije sa okolisom, odma je i gameplay bolji. Mislim, dajem ti neki glup, banalan primjer. Resursi su limitirani developerima, razumijem, nije jednostavno izvagati sve. Onakva destrukcija kao iz UE-a mozda nije moguca u kombinaciji sa grafikom RDR2, radi limitacija i raznoraznih aseta koje GPU i CPU moraju da kalkulisu istovremeno, ali makar neki pomak je realno ocekivat. Ma hajde bolan, danas se developeri i ne trude oko igri, znas kao i ja. Bitno je da je igra lijepa na oko, natrpaj je mikrotransakcijama i kojekakvim virtuelnim valutama i vozi misko. Pogledaj ovaj E3 demo iz 2003. godine, pogotovo prvih 5 minuta. Ovo je pomak i trud developera.

    Edit: Jesi li to kupio GTA4 :D

     
    Last edited: Apr 25, 2020
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Ne mogu konzole sa jaguarima gurati toliku fiziku.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja ocekujem ipak graficki pomak kod gta 6. Ipak je to gta, daleko bitniji naslov od rdr, a i svakako gta 6 ce vjerovatno biti jedini gta za sljedecu generaciju konzola, a mozda i duze ako im jos bude bolje islo s mikrotransakcijama.

    Samo treba uzeti u obzir da rockstar nije izbacio 2-3 godine ni jedan naslov, gta 5 im je bas dobru zaradu donio.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma ne treba nam vise graficki pomak stvarno... igre izgledaju sasvim ok ali, kao sto kolega rece treba popraviti druge aspekte igara.

    Ja ocekujem Last of US 2 da ce prebiti u svakom aspetku. Ljudi su ubacili da svaki NPC ima svoje ime i da kad ubijes nekog, ovi ostali pricaju o tome i traze ga.

    Psi preko mirisa prate vasu lokaciju i napadaju vas, tako da je stealth tezi. Isto tako kao ubijete vlasnika psa, pas cvili za vlasnikom.

    Mislim sitni detalji ali, treba nam vise ovih stvari..