Igre zbog kojih ste nadogradili PC

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Jul 16, 2018.

  1. Esh

    Esh HWB

    Čitam preko vikenda na PC Gameru zanimljiv članak o igrama zbog kojih su autori nadogradili PC ili kupili novi, pa rekoh to nije loša tema ni za foruma :>)

    U mom slučaju, to su prije svega Unreal Tournament i Quake 3: Arena kao razlozi za nadogradnju.

    U tom nekom trenutku, ako se dobro sjećam, išlo se sa S3 Virge na GeForce 256 (opa) :]
     
    Vedo likes this.
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    3dmark11,nije spam.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam prve pare zbog konkretne igre sprzio zbog NFS... Do tada mi je Konga gurala više manje sve... Onda sam komplet komp zamijenio zbog black and white :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    Esh likes this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Far Cry je cini mi se prva takva igra bila. Kanta je nije mogla runovat kako spada.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Prvi upgrade je bio mislim za COD, 2004-te. Nadogradnja rama. Sa 256MB na 768MB.
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Moj zadnji build je dijelimicno motivisan mojom zeljom da igram GTA5, pogotovo graficka. Igra mi nije bas ispunila sva ocekivanja, ali eto :D

    Prije toga sam jednom radio upgrade sa GF4 na 9600XT, nije bila konkretno jedna igra, ali znam da sam bas cekao da igram Tomb Raider, mislim da je bio Angel of Darkness tad.

    U januaru 2008 kupio PC sa HD3870 za igranje GTASA.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    8800GT zbog BFBC2 & Crysis


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je najbolja kartica ikad, koja je imala fenomenalan price-performance ratio, bila HD4870. Znaci za nekih 350KM pokretala sve zivo na maksimalnim detaljima, ili malo ispod maksimuma.

    Danas ti za to treba 1000KM+. Da ne spominjem da si mogao imat procesor od 180KM, naclockas ga na iole pristojnoj ploci i deri misko.
     
    heroic and Esh like this.
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni su HD 7950 i 8800 GT isto karte sa bas dobrim tim ratiom takodjer.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    U mom slucaju je bio i ostao samo BF2, pa 3ca, onda 4ka, i tu sam stao :D

    A nadogradnja je bila, A sa 9250 ATI ako se dobro sjecam, nakon toga 6600GT, nakon toga malkice promjene pa onda i 6950 grafa :D i onda 280x na kojoj sam jos uvijek.
     
    Last edited: Jul 16, 2018
    Esh likes this.
  11. Soviet

    Soviet Aktivista

    Ja sam zbog GTA 4 kupio 9800GT i 2GB DDR2 rama, tad me kostalo oko 400KM. Prije toga nije bilo potrebe jer sam najvise CS 1.6 igrao.
    Poslije sam uzeo HD6870 najvise zbog Witchera 2 i COD4 da mi bude 250 lock fps.
     
    Esh likes this.
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, jesu. Ali su ipak bile skuplje, narocito HD7950. Mislim da je nova bila jedno 600KM.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Može se i danas fino igrati sa 3770K koj ise moze naci za 250KM. Ali su cijene karti cirkus zbog rudarenja.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je samo zato sto su procesori napredovali 10% u pet godina (clock-per-clock, ne sveukupno). Graficke su otisle u tacku i puno prije.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    GTA 3 i Vice city.
     
    Esh likes this.
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    GTA3, ni sedam dana nakon sto sam dobio racunar. Tako da smo "business" klasu racunara imali svega nekoliko dana u porodici, od tad je sve gaming bilo :D S jaranom nekih godinu dana prije nego ce izaci Driver mastao o igri "u kojoj sve mozes raditi". I mi tako govorimo kako bi bilo mocno da mozes hodati po gradu, voziti auta... Malo je reci da smo se sjebali kad je GTA3 izasao. I sad jedna od omiljenih igara iako je nisam igrao od djetinjstva. Mogao bih zmireci voziti kroz ulice. Onaj Viper u izlogu, pa onaj Mafia Sentinel ili kako vec, sad mi dodje da instaliram.
     
    NaLe!, Vedo and Esh like this.
  17. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ja sam uglavnom upgradovao za fps igre, prvo cod2 zbog veceg fpsa (da bude lock 250fps sa 9600gt) a i cs 1.6 naravno. Sad opet zbog cs go

    Sent from my SM-T230 using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sjecam se kad sam imao prvi PC sa celeronom 500 i pojavio se max payne koji je znao iskoristiti neke napredne funkcije Pentioma 3, ali mi je bio preskup, poslije presao na athlona 900. A ja bih malo zaokrenuo pricu, prva igra zbog koje sam reko e tek sad se isplatila gtx 1070 je Ghost Recon Wildlands :D
     
    Esh likes this.
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja koliko znam cs go i sad se vrti na konfama starim nekoliko godina, bez problema...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Max Payne i NOLF, nikad nisam uzivao u igrama kao tada.

    Nenadjebive i dan-danas.
     
    Esh likes this.