Iiyama 22" Widescreen???

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Nov 25, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To mi je dobro poznato.
    Ljudi grijese kad kazu da 19" Wide izgleda maleno, zato sto ih porede sa "obicnim" LCD 17" i 19" modelima koji imaju omjer 5:4 i vrlo izrazenu visinu(1280x1024 rezolucija).
    Stoga i takvo prividjenje da je 19" ili 20" WS mali.
    Kao da ne gledaju sirinu? :D

    Ja sam i bio u velikoj dilemi zato sto bih osobno uzeo 22" Iiyamu, ali ne pitam se samo ja, nego i oni koji to placaju :mrgreen:
    Uostalom, taj LG po visini ima 900 pixela, sto je svakako vise od trenutnih 768 na CRT-u.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Danas isao da vidim Iiyamu. Medjutim, monitora nema. Moze se kupit iskljucivo po narudzbi. :evil:
    A da kupim monitor koji nisam vidio i koji van svake pameti ima godinu dana garancije, ne pada mi na pamet...
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    mislio sam da si vec uzeo LG-a, josh kad cujem da ima bolji kvalitet slike.. onda stvarno, dzaba sto je 22 al ovo je LG i duplo jefitniji, +garancija koja.. MNOGO znaci :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LG je na stolu! :D
    Evo ukratko, nemam sad puno vremena, valja mi natrag na faks...

    Monitor je OK, zasad nema bad pixela niti je uocljivo probijanje pozadinskog osvjetljenja, boje su takorec odlicne, nisam stigao odigrati nista mracno (poput Splinter Cell-a) da vidim kakva je crna.

    Odmah sam naravno ukljucio ClearType, slova su sad puno laksa za citanje :)

    Spojio ga preko DVI-ja, DVI kabel je dosao uz monitor, sto i nije pravilo.
     
  5. Raptor

    Raptor Aktivista

    Znaci dobar jel? Hajd javi malo i utiske oko igara i filmova
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Igrao sam samo Splinter Cell: Chaos Theory i slika je odlicna.

    Sto se tice divx-a, jos moram postimat boje, svjetlinu i kontrast kako bih dobio zadovoljavajucu sliku.

    Sa DVD filmovima stvari bolje stoje, nema potrebe nista stimat osim po potrebi povecat svjetlinu, ovisno o filmu.

    Ono sto mi se ne svidja je sto je sve sto je tamno u biti crno. Ali slika je PUNO kontrastnija nego na CRT-u.

    Na kraju, rad u Windozama je puno ugodniji, vec sam se navikao na Wide aspekt.
     
  7. janke

    janke Aktivista

    prijatelju..... za tu iiyamu najbolje uzmi dva lg-a pa split screen i eto grdosije :D
     
  8. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    E pozz , gdje ima kupiti ovu IIYAMU drug , hajde pls mi daj adresu ja bi je kupio sebi definitvno
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Staro je to. Tj. nema toga vise. Gledaj Samsung 225BW ili 226BW ako hoces 22".
     
  10. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Znas li tih Samsunga cijene i gdje ih ima uzeti , u PLUSU nema u PRINTEXU nema znas li ti gdje ima ?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa u SA bi trebalo bit u onom Imtecu, sjecam se da je Raptor kupio vrlo jeftino Samsunga 215TW.
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    imas u plusu samsunga, ja ga neki dan svoji ocima vidio u skladistu :)
     
  13. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Jes u pravu si sad ih ja zvao kazu da imaju 872km kosta ima 1 godinu garancije hmmm , ali nema veze ipak cu ga uzeti definitivno
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imtec daje 2 god. tako da...

    Mislim da je i jeftinije tamo.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja neki dan uzeo u Genelecu u Tuzli samsunga 225BW za 760KM maloprodajna pa razmisli o tom. 1 godina garancije.
     
  16. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ljudi kupio sam gaaaaaa :D SAMSUNG 226BW 22" lol nemogu da se snadjem imam previse prostora na njemu sad hehehe e ovako monitor je 870km ima 3 godine garancije ma extra je nisam se pokajao definitivno. Ipak hvala vam na savjetima vasim
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gdje si dobio 3 god? Bas me zanima. :D
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    I gdje ga kupi? Hajd sad sibni koju fotku :)
     
  19. burner

    burner Aktivista

    U Plus-u.

    P.S. Reklamacije se uvažavaju ako postoji barem jedan mrtav pixel (inače, za Samsung LCD monitore koji imaju dva slova na kraju oznake modela, e.g. BW), kako nam reče radnik u Plus-u. Naravno, monitor je na licu mjesta isproban. :)
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Super je to ako su poceli davat 3 godine. Veliki plus za Plus :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.