IIyama Vision Master Pro 514 22''

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by burner, Mar 6, 2007.

  1. burner

    burner Aktivista

    [​IMG]

    Zna li neko kakva je ova skalamerija? Koliko vrijedi dati za polovan?
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja mogo uzet za 120KM i nisam. Sad covjek nece da proda. I to tocno taj model...:roll:

    Ma vrijedi sigurno 200KM.
     
  3. burner

    burner Aktivista


    Kakav je k'o monitor? :)
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    gdje ces bolan to pitati, pa to je iiyama...ljudi kad kupuju ferrari ne dodju i kazu "kakav je ko auto" :)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na netu i u PC Play-u prije nekoliko godina je pobrao odlicne ocjene, pa ako je u dobrom stanju, vrijedi itekako.
     
  6. burner

    burner Aktivista

    Hvala vam ljudovi. :D
     
  7. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Hmm bas fin monitor .... ma sta fin odlican :)
     
  8. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pozz ljudovi , ja sam jucer kupio ovaj Monitor dali neko od vas ima vec ovaj monitor . Evo se mucim dva dana nikako da nastimam sliku na njemu uvijek vuce u jedan kraj nije ravna , ako iko zna kako da postavim ovu zvijr dajte pomzite molim vas :(
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mislim da je tzv. disanje slike u pitanju. uradi prvo "image restoration" ako ima u osd-u, pa ona skini neki programcic za tuniranje slike (najjednostavniji je Nokia monitor test) i onda pravi. prema windowsu ces slabo sta napraviti...
     
  10. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    "image restoration" ovo ja nemam u opcijama hmm. bas sto kazes disanje slike ja nju ustelim nekako sastrana ali isto kao da stomak ima imam osjecaj kao da je kriv ovaj skrol kad ga vuces dole gore nede pravo ja tegobe i postavki sta je ovo ljudi moji Evo naprimjer kad otvorim ovaj CD lable Print prije je okrugao bio disc sad je jajastog izleda i kad stavis covers i on je jajast imali iko ideju kako da ovo rijesim
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na kojoj si rezoluciji?
     
  12. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    1280x1024 100Hz ? kako god ja to postavim nije u redu e sad nisam probavao nista na 75 ili 85 Hz kontam veliki je monitor i isopd 100Hz je smjesno stavljati za ovu masinu hmmm e jes mi dojadilo uffffff


    EDIT : Jeli moguce da moze Garaficka da zeza sta , ATI PRO GURU 256
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    stavi na 85/90Hz pa probaj...
     
  14. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ma isto :( je to neko samo ko ima vakav monitor moze pomoci niko vise :( imas dobru stvar a nemas je hehe jesam pehw
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja kad sam kupio samsunga imao sam problem sa bojama. Uglavnom kod mene monitor sprema sve profile, odnosno svaki put kad promjenis nesto on to spremi kao neki profil u svojoj memoriji.

    Kad se ta memorija popuni onda si u banani. Problem se rjesava tako da exit dugme drzis 10 sekundi i onda monitor pobrise sve profile i vrati fabricko stanje.

    Pregledaj manual, mozda i kod tebe ima nesto tako.
     
  16. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ma ovaj ima sastrane prekidac bukvano kad ga prtisnes u gasio si ga odma i nemozes ga vise drzati jedino da ga upalis na drugu stranu kliknes :S def cu zvati nekog iz servisa da dodje oci me zabolise pravo
     
  17. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ljudi ako ko zna ovo nastimati , dajte molim vas da dodje kod mene platicu mu majkemi ,ili cu ga namjestiti ili cu ga razbiti .
    Lokacija Sarajevo N.G. A.P Geteova
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pogledaj covjece prvo u manualu ima li sta korisno od opcija koje su mozda skrivene...
     
  19. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Nista nema u MENIU kao i drugi monitori samo par stvari koje se neticu ovoga , misim na LOCK monitor i tih gluposti .Nebi ovoliko pomago da nisam sve zivo isprobo na njemu , resetujes ga samo smaljni sliku i potamni a ovo sto je kriva nista opet isto ostaje .
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Onda je pokvaren. :wink: