Ikustva sa Asus AGP V9280 TD Ti 4200

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ||NeX||, Oct 26, 2003.

  1. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Je li ko ima iskustva sa Asus AGP V9280 TD Ti 4200?
    Ako jeste, volio bih da to iskustvo podijeli sa mnom, jer imam namjeru da priuštim sebi nju.
    Naravno uz korištenje DVI!
     
  2. Xan

    Xan Aktivista

    ako češ koristiti DVI preporučam ti neku ATi karticu jer oni imaju kvalitetnije DVI izlaze... možda Radeon 9600PRO
     
  3. Esh

    Esh HWB

    U vezi DVI-a, slozio bih se sa Xan-om.

    Kada je u pitanju kartica, moj prijatelj je imao doticnu te nije imao nikakvih problema sa njom. Doduse, ja ne bih uzimao ASUS jer su znatno skuplje od modela drugih proizvodjaca sa slicnim performansama.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    asus... bok. pa uzmi ati (sapphire) ili 4200 gainward, leadtek, msi...
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    I ja sam na strani ATI-ja jer ta ASUS je stvarno skupa, mozda se samo ime ASUS placa 10-20 % graficke.

    Preporuke: 9600 pro ili ako vec mozes skupiti para za 9700pro - Saphire naravno, nemoj uzeti kakvu PING PONG kao ja pa da places mjesec za onim sta uradi ! :wink:
     
  6. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

  7. Esh

    Esh HWB

    za 260 mozes uzet radeon 9600 i bit miran.
     
  8. Xan

    Xan Aktivista

    ti problemi su sve rjeđi jer su Catalyst i Omega driveri sve bolji i bolji...
     
  9. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    OK. Kod mene onda ostaje "jednom ASUS, uvijek ASUS".
    A tepsija de mi reci kako te sluša proc. i je li napon 1,5V ili 1,525V?
    Koja mu je temp.?
     
  10. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    I da, koje su karakteristike ove P4XP-X tvoje mat.? Koliko si tipla?
     
  11. abasi

    abasi Aktivista

    E ovako jarane:

    CPU mi je na 1,5 v a temperatura neznam sigurno kada vudem ulazio u bios napisem ti ovdje.

    A sto se tice maticne P4XP-X , i nije nesta !
    Ima intelov chipset 845d ja mislim, 5 PCI slotova,6USB (2 obicna,4 2.0USB)
    meni samo smeta sto nije AGP 8x,FSB 533...
    A neznam sto te zanima ova maticna.? Ako si ""slucajno"" planirao da nju kupis Uhhh nedaj Boze, nemoj ovakvu jer za "malo" vise para mozes naci bolju .

    Cijena: oko 135 KM (+- 25)

    :wink: :wink:
     
  12. Pinky

    Pinky Aktivista

    Pa i ne mozes tacno vidjeti kolika je temeratura u BIOS-u, jer comp nije opterecen, pa nije neki pokazatelj. Na ASUS-ovom CD-u si dobio program koji se zove Asus Probe i instaliraj i preko njega mozes pratiti vezano za temp. brzinu hladnjaka i sl.
    ASUS P4XP-X - i nemoj se iznenaditi ako vidis FSB - 400/533 MHz
    Za tu cifru si dobio asus-vu maticnu sa intelovim chipset-om i nesto se bunis :?
     
  13. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Ma jok ja hoću da uzmem P4S800 (http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=P4S800&langs=01) koju sam smatrao konkurencijom jednoj između kojih sam birao. I na nju kontam staviti P4 2.4 800, C1 stepping i onu graf. 9280TD, a ona je AGP8X, a i matična je.

    A tvoj proc. je loš uzorak i nemoj ga puno forsirati sa OC-om. Njemu je SAFE [email protected] i ne više.
     
  14. Xan

    Xan Aktivista

    šta ovo TD u nazivu znači Turbo Diesel? :lol:
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ako ti je cijena problem (a vjerujem da nije, pošto kupuješ asusove komponente) idi na nforce2/xp sistem. neka te ne zbunjuje agp 8x jer on u praksi ne daje nikakav pomak u preformansama... 8x kartica će bez problema raditi u 4x modu, 4x kartica će isto tako raditi na 8x/4x matičnoj. nemoj padat na te marketiške trikove & fore.
     
  16. abasi

    abasi Aktivista

    Mozda je zaboravio staviti "I" TDI

    +Interculer ( neki kazu Anjspric) :wink:
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    a da nije ajnšpric možda? :)
     
  18. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Evo držim novi broj VIDI-ja, i imaju 60 graf. u testu, ali ne ovu. Dok pročitam sve, javiti ću se opet.
     
  19. Xan

    Xan Aktivista

    šta nije iđekšn?
     
  20. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Nažalost nema ove kartice, ali imaju:
    - v9520 td, ocjena 4,26, cijena 1237Kn
    - 9500Pro, ocjena 4,40, cijena 1700 Kn

    To onako samo usput. Pregledao sam svašta i na kraju nakon tolikog hvaljenja Ati-jevog primjerka, nekako mi se on dopao. Naravno da ću još provjeriti, ali ova kartica ne dolazi u obzir, samo jača neka inačica ili 9500Pro.

    Ipak 3D modeliranje zahtjeva neku zvjer, a ne baby-zvjer. Je li tako?

    Moram napomenuti da imam izbor samo između ASUS i ATi u firmi kojoj želim da kupim PC. Inaće pored Sapphire Atlantis 9600Pro Ultimate (ocjena 4,48, cijena 1467 Kn) nebi drugu ni tražio.