Imam problem (Kompjuter mi koci samo kod igranja igara)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Nemich, Nov 20, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Nemich

    Nemich Novi član

    Ovako,gdje god sam postavljala ovo pitanje niko mi nije znao odgovoriti u cemu je pravi zapravo problem kao ni na BIhNet forumu.Samo lupaju,nikako nemogu naci koje tacno pravo riješenje.
    Radi se o sljedecem pa vasm molim samo ako mogu ozbiljni odgovori.Preporucili su vas meni da dođem i obratim se vama za ovaj problem,no da neduljim.
    Ovako kada igram igrice koje ja instaliram (Obicno sad igam tj Counter Strike Anthology DVD igra,orginal je igra sa orginal DVD)znaci nije piratska,sve OK,instalira,kode i sve ok se odradi,al nije samo kod ove igre,vec se dešava kod svih igara da mi kompjuter zaledi.
    Znaci kad igram bilo koju igricu kompjuter mi jednostavno zaledi.
    Ovako da vam objasin HDD nije u pitanju,navest cu vam i konfiguraciju i sve.Kao što sam rekla HDD nije problem,imam HDD 80G,koji je prije kocio,al sam ga promjenila,tako da HDD nije u pitanju.
    Imala sam isti problem prije,da mi ledi al mi je monitor polavljivao i resertovao se. Sad se se to nepojavljuje.Znaci sad kad zaledi ekran nepopljavljuje i ne restartira se komp,jer sam promjenila i Memory.

    Konfiguracija:
    Intel Celeron D (Service Pack 3 XP Profesional)
    CPU: 2.66GHz,2.67GHz,1.25G of RAM
    Graficka: Nividia G Force FX 5200
    Maticna: ASUS P4V8X-X

    To je to.
    Znaci mogu reci da samo sumjam da je do driwera,jer sam mjenjala HDD,Memory,Graficku,prije par godina graficku sam promjenila,a nije sigurno,graficka OK služi me.
    Nosila sma i na servis samo su mi ugradili Memory,HDD i formatirali diskove,i problem se opet ponavlja.Nema pomoci kad formatiram diskove.I ja sam prije par dana formatirala diskove opet mi jednostavno zaledi kad igram igrice.I to stoji tako zaleđeno,pa odledi,pa opet nastavim normalno igrati dok opet nezaledi.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Provjeriti hladjenje, provjeriti napajanje, pozeljno probati s drugim napajanjem.

    Prije svega, par sati torture sa Orthos programom, a za vrijeme toga pratiti temperature procesora. Nakon toga, pola sata ATI Tool artifact testa, takodjer pratiti temperature.
     
  3. Nemich

    Nemich Novi član

    Nisma navela,ovaj problem se ranije nije dešavao.Nego kad mi je jednom pao sistemi sama sam formatirala diskove,instalirala i navedenu igricu i pocelo je lediti,odnijela sam u servis to je bilo sve ranije i nije se više ledilo,al sad jednostavno opet ledi.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Moze i memorija da zeza, ali treba sve provjeriti kao sto SRV kaze.
     
  5. Nemich

    Nemich Novi član

    Promjenila sam memoriju prije mjesec dana.

    Ono što ja mislim da je nešto do sistemskih komponenti.Da treba sistem možda podesiti negdje,svi hardweri su OK.
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Kad je sistem zadnji put instaliran?
     
  7. GW

    GW Moderator

    Ne možeš znati da je sve ok. Probaj kako kaže Stevie.
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Kakav ti je taj Service Pack 3. Poznanik mi priča da je instalirao "neki SP3" sa onim nakim "džidžama" što dođu tipa teme za desktop driveri što ti treba i ne treba i sl, još mu je procesor Q6600 i 2GB rama i slične probleme ima, da nije do toga.
     
  9. Nemich

    Nemich Novi član

    Nije do pack 3,jer sam imala i pack 2 isto se dešavalo.
    Nemam ja licno pack 2,nego u servisu su to radili,ja imam samo pack3,i prinuđena sam instalirati taj.

    Zdnji put sistem je instaliran prije dva dana.Licno sma formatirala diskove.Packovi nemaju veze isto se dešava i na 2 i na 3
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    jesil probala jezicke postavke prebacit na english ili cisti croatian ne croatian(bosnia and herzegovina) nekad to zna zastopati tj odstopati komp premda zvuci banalno
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Da se nadovezem na ovo sve gore navedeno, provjeri zauzece procesora i rama u idle-u. Ne bi bilo lose i postaviti kakav vent na tu graficku (pretpostavljam da je pasivno hladjenje u pitanju).
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve je to mlacenje prazne slame dok se ne odvrti par sati Orhosa/Atitool artifact scana.
     
  13. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    pusti se tih pirata i nekih novih verzija. i sam imam neki SP3 i radio je super. sad mi je xp x64 i opet je sve ok.
    kao sto su ti vec rekli moze biti da je do temperature. uredi test koji je stevie naveo i prati temp. i to je to. mozda imas prasine u kucistu. zna to zezati. meni se desilo na starom racunaru da nije htio da prepozna ram. dok ga nisam ocistio od prasine.
    pa sad ti vidi
     
  14. Nemich

    Nemich Novi član

    Ljudi mcitele vi meni.Imala sam i pack2 u servisu mi instaliraju taj pack2,al ja ga doma nemam,i primuđena sam isntalirati pack3.
    Prašine nema,cistila sam kuler sve moguce,nije do prašine,temparatura ne znam kako se to radi.
    Mene to stvarno nervira.Na bihnet forumu su mi poceli blebetati razne stvari,a i vi izgleda.Imal iko da je serviser ovdje ko bi mogao znati.Jer nisam baš u nekoj finansijskoj situaciji da svaki put nosim komp na servis,tako da sitne kvarove koje znam,otklanjam ja.Ovo baš ne znam što je.

    :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima ljudi koji ne zasluzuju ni da im se pomogne, i ti spadas u takve.

    Nosi racunar u servis i plati da ti to rijese, kraj price.
     
  16. Nemich

    Nemich Novi član

    Da kad bi to bilo jednostavno.
    Kao da ja mogu svaki cas nositi komp,opet mi padne sistem,opet pocne lediti pa svaki cas da nosim.Kao da ja berem pare s grane.
    U ostalom su me na pogrešno mjesto preporucili.
    Niko nigdje pojma nema.Samo balatanja na svakom forumu.

    Doviđenja svima.
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako ti je tesko ili nisi u mogucnosti da odneses računar u server, onda se barem potrudi pa poslušaj naše prijedloge.
    Za kulturno postavljeno pitanje bi vjerovatno dobila odgovor, ali ovako ne.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    OMFG.

    oke ajmo ovako... ja sam serviser i kažem ti da napraviš sve šta su ti kolege gore rekli.

    testiraj generalno sistem na stabilnost (occt, orthos, intel tat), memoriju (memtest), grafiku (artifact test ili eventualno 3dmark u loopu), hard disk (obavezno software proizvođača, full test) i puno ćeš više znati o problemu... naravno prati temperature kako je srv rekao (everest, speedfan ili mbo software neki) i na kraju balade flashaj+podesi bios po nekim default nepisanim pravilima, dodaj ventilatore po kućištu di možeš (obično naprijed i iza), eventualno neki jači kuler na cpu i to je to.

    pošto ti vjerovatno ništa od navedenog nije jasno kako ćeš izvesti, odnesi ovaj post u servis i reci nek ti naplate dijagnostiku.

    doviđenja.
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    jao koji nezahvalnik ljudi se polomise da objasne i pomognu, a on/ona ovako...ovakvi ljudi zaista zasluzuju ovakve probleme :mrgreen:
     
  20. pac

    pac Komšija

    Zlatane ovo su oni ljudi tipa '' joj ja sam sve isprobao ali opet nece'' i kad mu objasnis sta da uradi da nije mozda do necega drugog onda ti on kaze ''joj neznam ja to kako ti kazes drzi nedaj, mozes li do mene doci pa da ti vidis'' i na kraju da te ta osoba nebi vise peglala odes, odradis posao i debelo naplatis :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.