Info oko PS2?

Discussion in 'Igre i konzole' started by Amash, Apr 16, 2008.

  1. Amash

    Amash Aktivista

    Planiram uzeti plejku, mozda polovnu mozda novu pa bi mi trebalo par informacija.
    Ako budem uzimao polovnu ima li nacina da se na brzinu ispita ispravnost i na sta trebam obratiti paznju? Preko koje cifre ne bih trebao ici kada je u pitanju polovna plejka?
    Kako se krecu cijene novih konzola, gdje su najjeftinije, gdje je najbolje uzeti?
    Hvala unaprijed
    Lijep pozdrav
     
  2. artemis

    artemis Komšija

    Polovna plejka ti je kockanje,ponajviše zbog lasera.Tko zna kako se vlasnio odnosio,jel "pazio" laser,rijetki tko kupi igru pa je sprži na kvalitetan medij na manjoj brzini.

    Ako ne znaš tko se igrao,jel vrtio one primjerke sa pijace,spržene na disk od nekoliko feninga na najvećoj brzini...onda je laser "napaćen" i ne bih ti preporučio kupovinu.

    Svoju pazim od 2001 i još uvijek radi kao sat,ali koristim samo probrane diskove snimljene na 4x :mrgreen:
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih preporucio nabavku network adaptera sa ebaya, i kupovinu polovnog "debeljka" SCPH-5000X i nemas brige oko lasera nikada - sve ide sa HDD-a.
     
  4. Amash

    Amash Aktivista

    Hvala :)
    Znam da je laser najveci rizik kod polovne plejke. Mislio sam uzeti polovnu plejku ako bih naletio ne nekog poznatog ili ako bi naletila dobra cijena.
    Kupovina preko neta otpada, nit imam karticu niti znam kako ide niti se zelim zahmetiti oko toga :), ali svakako hvala na prijedlogu.
    Kako se krecu cijene novih plejki kod nas vidim u gmc-u da je 390KM, kod Amira Husa Tz je 360KM. Ima li gdje povoljnije?
    Pozdrav
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne mislim na kupovinu konzole preko neta, vec samo net. adaptera koji je velicine dvije kutije cigareta. Konzolu uzmes ovdje. Ako ces uzimati novu konzolu, ja ne bih uzimao drugu osim SCPH-9000X modela koji ce se uskoro pojaviti ili se vec pojavio nisam siguran. U GMC-u ti ne bih preporucio ista da kupujes osim ako bas ne moras.
     
  6. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    imam ti ja ps2+net adapter, dobro ocuvan sigurno, kolko si spreman dati para :?
    ako ga vec nisi kupio :D
     
  7. Amash

    Amash Aktivista

    Da si dan ranije postao mozda bi se i mogli dogovoriti ali sad je kasno :)
    Pozz
     
  8. Amash

    Amash Aktivista

    Kad je vec dignuta ova tema da upitam jos nesto:
    Gdje se moze uzeti komponentni kabal za PS2? Ako prikljucim plejku preko komponentnog kako da omogucim da mi se zvuk reprodukuje sa zvucnika koje koristim za kompjuter?
    Hvala; Pozdrav
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moraces naruciti preko neta komp. kabl. Sto se tice zvuka, tri rca konektora za sliku idu u tv, a ova dva za zvuk ces preko obicnog adaptera spojiti na "bananu" od zvucnika.
     
  10. Amash

    Amash Aktivista

    Znaci nema kod nas komponentnog kabla :(
    Hvala na infu.

    EDIT

    Naša san konmponemtnije kejbl u "điemsija" :)
    Pozz
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Aaa ja zaboravih da su za PS2 i za PS3 isti kablovi, tako da mozes i te potraziti. Radice sve normalno.
     
  12. Amash

    Amash Aktivista

    /\
    Hvala jos jednom na info-u :)
     
  13. Loki

    Loki Komšija

    Većina PS2 koje sma vidio kod nas da se prodaju dođe u onoj žutoj kutiji. U zadnje vrijeme viđam neke u sličnoj bijeloj kutiji, jel' ima neke razlike?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo novija serija, nista novo osim malo "sredjenog" hardvera. Kako god, sada nije vrijeme za kupovinu PS2 dok ne stigne model 90000.