Integrirana zvucna prenosi sumove

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by All4AMD, Jan 19, 2012.

  1. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Imam neki cudan problem koji me iritira posteno, na zvucnicima cujem HDD kako radi, i kad pomicem mis cujem neko drndanje na zvucnike, "sve" sto komp radi ja cujem :x u cemu bi mogao biti problem? do drivera nije sigurno jer je isto i na XPu i 7ici, a i to se cuje i u biosu, cim upalim komp odmah cujem sav njegov rad. :eek:

    ploca je Asrock K8NF4G-SATA2 sa zvucnom Realtek ALC850 AC'97..



    da jos pitam, ako nerijesim taj problem uzet cu neku zvucnu karticu.. koji bi bolji izbor bio od ove dvije, i jel rade na windows 7 uredno?

    Creative Labs Audigy 2 ZS

    ili

    Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio

    to sam nasao do nekih 40km, nema potrebe za skupljom opcijom, al mi je potreban 5.1..
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Uzemljenje?
     
  3. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Hmm, neznam, na drugim racunalima je do sad bilo ok.. a probavao i neku bezze zvucnu ustekat i na njoj se necuje nista, normala sve.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Slican problem: viewtopic.php?f=13&t=25641

    A taj sto sada imas, imam i ja. Kao sto sam u prilozenoj temi rekao, i sada tipujem na struju.

    Ne drnda kao sto sam se zalio u temi ali cujem zujanje kada skrolam, kada igram BF3 i u jos par situacija. Pojavilo se kada sam ubacio gtx275 koja duplo vise guta struje od prosle 8800GT.

    Jedino ja na slusalicama nista ne cujem. Prije je postojalo i na slucalicama ali u dosta dosta manjoj mjeri pa nisam sada obracao paznju da li je i dalje tako. To komplet zujanje nestane kada stavim u sedmici na "power saver" .

    Dosta sam prije guglao za ovo, pitao druge. Ima ljudi koji imaju slican problem ali nisu nasli rješenje.
     
  5. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    cuje se i kod mene kada skrolam, kada komp ucitava sa diska i to se cuje, sve. Al sad neznam dal bi smjelo prenosit sumove sa mreze, jedino sa napajanja koje i jest cajna neko.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam odustao od ovoga. I sam koristim integrisanu zvucnu pa i razumijem "prenos" odredjenih šumova, ali kako ubacih gtx275, zvuk se opet vratio i bas se cuje. Dok igram BF3 cuje se konstantno zujanje. Nije strasno pa ga porkije in game zvuk ili muzika ali je pristutan stalno. A kada ulazi u igru pisne mi jedanput. Nije glasno ali jeste glasnije od konstantnog šuštanja.

    Kod mene je fortron 500w dok kod codegena nije bilo ..odnosno jeste ali skroz zanemarivo.

    Da li ti ima razlike izmedju prednjeg-zadnjeg panela ?
     
  7. Code-R

    Code-R Aktivista

    Imam identican problem kao i vi, preko slusalica cujem svaki zvuk HDD-a (otvaranje foldera, kopiranje itd), cujem i opticki uredjaj i to me stravicno me nervira! Cijenio bih bilo kakav savjet.
     
  8. h2o

    h2o Aktivista

  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kod mene realtekova integrated i čujem šum u slušalicama samo kad su spojene na front panel. Primjetio da na nivo buke utječe profil na sedmici tako na power saveru skoro se ne čuje dok je na high performance mnogo jači zvuk. Ali već sam naviknuo pa mi i ne smeta.
     
  10. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    meni je isti sum na svim izlazima.. al jbg stavit cu neku externu karticu.. :?
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Meni ni eksterna kartica nije uklonila sumove na front panelu, znaci ili instalacije na ploci ili kablovi kucista su problem.
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dog je rekao da je probrlem uzemljenje.
    Ti šumovi su jako izrazeni ako je racunar "trosi vise struje".
    Time je i veca "lutajuca struja" a time i interferencije i šumovi u audio i video uređajima.
    Ili uzmete zvučnu sa audio izolatorom ili rijesite problem uzemljenja.