Intel 8/9/10/11/12-gen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by forzamilan, Nov 20, 2016.

  1. heroic

    heroic Komšija

  2. Neso

    Neso Komšija

    8086k je cherry picked 8700k, sample sa wafera. Ako vec imas 8700k setup, ovo nije vrijedno upgrade-a i tih extra 100$.
     
    Last edited: Jun 4, 2018
  3. heroic

    heroic Komšija

    Vala ne vrijedi ni ako nemas 8700K, koliko sam citao svaki "obicni" 8700K moze OC na 5GHz.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sad na poslu gulim HP EliteBook 850 G5 sa i5 8th gen.. nije los. Na nekim se programima bas osjeti razlika u odnosu na 7th gen CPU... ostatak konfe mi je isti.
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    Boost out of the box 300Mhz veci na 8086K. Znaci da ti garantuju stabilan rad CPU-a na 5 Ghz, dok na 8700K overclock na tu frekvenciju, ovisi od primjerka sa wafera (sillicon lottery). Sa 8700K dosta raje je imalo problema da dosegne 5Ghz. Nekad ga dignes na 5 Ghz ali crasha, sve ovisi od primjerka koji te zahvati. Evo malo procesljaj, pa vidi sta raja pise. Tako da si se malo zajebo sa tom izjavom da svaki 8700k moze na 5Ghz.

    https://www.reddit.com/r/intel/comments/880uvv/cant_get_stable_5ghz_overclock_8700k/
     
    Last edited: Jun 5, 2018
  6. heroic

    heroic Komšija

    Pa kazu da 72% moze 5GHz, a ovaj platis 20% vise da bi imao garantovano 300MHz brzi procesor. Po meni to je cisto kolekcionarski cpu.
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Sto moj haver @Qler rece jednom, cejf nema cijenu...
     
  8. Neso

    Neso Komšija

  9. Esh

    Esh HWB

    Da li dolazi uz PSU bundle?
     
    Neso likes this.
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Čekaj da AMD izbaci ekvivalent
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    Esh likes this.
  12. heroic

    heroic Komšija

    Uzimajuci u obzir koliko me pomisao na taj procesor uzbudjuje, mislim da sam se omrsio.

    Vjerovatno je cijena $5000 da te ohladi :D
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Dodaj jednu dvojku ispred ;)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    hahahahha...mozes dici hipotekarni kredit na cpu :D

    Ja se ponovio sa 8700K, pa nek prave novo sta god hoce :)
     
    Last edited: Jun 6, 2018
  15. Esh

    Esh HWB

  16. Vedo

    Vedo Moderator

  17. Neso

    Neso Komšija

    Last edited: Jun 7, 2018
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Jes , al ta 2 CPUu u rendaju ravno 3x brze od moja 2 Xeona. Ako mu bude OK radilo vrijedi svakog dinara.
     
    Last edited: Jun 7, 2018
  19. Esh

    Esh HWB

  20. Ninja

    Ninja Komšija