Intel Core i7 [Bloomfield]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by war rat, Apr 2, 2008.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Intel Nehalem

    hahaha cuj monche :lol: ja i ti ako ne pocnemo foldati i na šporetu, nece niko :mrgreen:
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. Vedo

    Vedo Moderator

  4. Esh

    Esh HWB

  5. Esh

    Esh HWB

    Re: Intel Nehalem

     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Intel Nehalem

    8800GTX i 8800Ultra :( :? :roll:
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: Intel Nehalem

    Zelis da kazes da predstavljanje nema neke trzisne potrebe / smisla?
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Intel Nehalem

    Ma mogu se razbacivati sa cijenama jer nema prave konkurencije od AMD-a, pa me to podsjetilo na Nvidiaeno furanje sa 8800Ultra. A nije i bas da ima nekog smisla, osim u svrhu reklame u vidu bolesnih overclocka 975-ice. Cijena 950 je takodjer masna, mogli su ga bar ubaciti na $548 (toliko je ja mislim 940).
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Re: Intel Nehalem

    Ovo je pozicioniranje pred i5, pisao sam o tome i na Lynnfield temi. Samo kad se uzme u obzir Lynnfield lineup, onda s trzisnog aspekta ovakva najava ima smisla.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Intel Nehalem

    i5 u biti zamjenjuje ono sto je sad C2Q, jer bi u suprotnom ugrozio i7, pa se sad dodatno pravi luft izmedju i5 i i7.
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  12. Esh

    Esh HWB

  13. Moncho

    Moncho Komšija

    Re: Intel Nehalem

    Koliko je zdravo drzati i7 920 @ 3.5 GHz @ 70C load 24/7 ?
     
  14. GW

    GW Moderator

    Re: Intel Nehalem

    Sigurno neće doživiti duboku starost na toj temperaturi, ali da li ti je bitno hoće li trajati 15 godina ili 5?
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: Intel Nehalem

    Prilicno nezdravo. Pitanje je da li ce temp ostati fiksna(nece se povecavati) i koliko su tacni senzori. Ako su ova dva uslova ispunjena onda ce vjerovatno raditi dosta dugo bez problema...
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Vec ranije se pisalo o tome da jedino "novo" sto dolazi na X58/1366 je procesor sa 6 jezgri, a sa prilozenog slajda je zanimljiv ovaj podatak "Extreme Edition only" buduci da su kod Intela EE procesori po pravilu nakon predstavljanja kostali 1000+ dolara.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. Esh

    Esh HWB

    Referentni cooler za Gulftown procesore:

    [​IMG] [​IMG]
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Auuuuu, to djeluje zastrasujuce, ajde sto je Intel vjerojatno odlucio ne sparati previse na cooleru, nego sto je potrosnja sasvim sigurno opako velika.
     
  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Da ne otvaram novu temu, uzeo sam iz informatike prezentaciju na temu Intel vs AMD pa ako neko ima korisnih linkova i tekstova, dobro bi mi pomoglo. Podijelio bih to kao nešto amd vs intel u području : tehnologija, udio na tržištu, neke krize oba proizvođača (intel sa prescotom, amd trenutno). Ako neko ima isto dobru ideju, neka kaže, sugestije su dobrodošle :D