1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Što si zapeo vec mjesecima za to (preloše) CM Elite kućište? High end CPU i GPU ce throttlati taktove ko od šale u toj pećnici.

    To je kućište za AMD-ove APU-e, ništa jače.

    Idi na i7 btw i M6 Impact, odlična kombinacija.
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    @KingT
    Portovi mi ne trebaju, bit ce samo jedan SSD, ostalo su samo gamepadi i tastatura-mis. Eventualno nekad ubaciti USB da prebacim nesto, ali to je to.

    @Sena
    Multi GPU nece biti sigurno, iz prostog razloga sto ne moze stati vise. Ovo je kao neki konzola-PC, da mogu eventualno nekad ponijeti kod prijatelja/na vikendicu...itd kad igramo PES i slicno.

    @Neo Bahamut Zero
    Hocu sto manje kuciste, a ne vidim zasto bi bio problem,..sto se tice CPU-a nema sanse da ce mu ista smetati, isti taj 4770 trpaju u AIO kucista.
    Za GPU vec ne znam, ali je vise nego prozracno sa strane, a tvrde da se moze staviti i 7990...valjda to znaci da moze i zivjeti unutra?

    Znaci obavezno i7 ??
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U odnosu na Node 304, temperature procesora i graficke su oko 15 stepeni vece u CM Elite 130. To je vec velika razlika. 7990 je cisti lol u tom kucistu.

    Da idem na ITX, isao bih na Node ili Corsair 250D.
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Ma moze meni i GTX 770 ako je 780 prevruca za ovo kuciste, ista je ko Matrix, a ona mi je bila vise nego dovoljna, cak i za 2560x1440.

    Node 304 ne znam gdje nabaviti.
     
  5. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Da se i ja nadovežem, također glas za Node kućište, za tu konfu je ipak bolje ;)
    Ovdje ti je najbliže za nabavku ---> emmi.rs, priupitaj na pik-u tko ti može nabaviti/naručiti.
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  7. k0ST

    k0ST Aktivista

    Fino kuciste, napucani Bitfenix Prodigy, ali u pozitivnom smislu. Steta sto su fulali sa otvorima za floppy i CD...
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Preveliko je ovo za itx. Imaš manjih matx kućišta na tržištu.
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    To aerocool mi je preveliko, to je micro ATX kuciste.

    Ja hocu bukvalno mini itx, znaci samo graficka da moze, 16GB RAM-a je vise nego dovoljno za gaming i 1-2 SSD-a. Kuciste treba biti "sposobno" da stane u neku komodu ispod TV-a kao konzola i da ga mogu po potrebi ponijeti bilo gdje. Ja da se pitam kupio bi Alienware X51, ali nemaju GTX 770 verziju.

    Nazad na temu...
    Samo me interesovalo da li mi se isplati uzimati i7, tj da li dobijam ista znacajno u igrama, uzimajuci u obzir da me ne zanima multi GPU, niti da cu ikad ista drugo raditi na tom racunaru osim gaminga i to ne nesto pretjerano, 10tak sati sedmicno. Konkretno me zanima je li ima ijedna igra u kojoj bi na full HD bio ogranicen sa recimo GTX 780 + 4670K kombinacijom.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kao sto ti je vec receno, Crysis 3 radi osjetno bolje sa ukljucenim HT-om (cak i sa jednim GPU-om), a bice sigurno jos vise igara koje ce beneficirati od toga.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Konkretno Crysis 3 prvi i drugi level.

    I7 pa i zakljucan opet je bolji izbor od svakog i5 otkljucanog i kokanog.
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Dobro onda, i7 cu planirati. Hvala momci.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sto se situacije mjenjaju :D, ha nista bez i7 :D :wink:
     
  14. DarGar

    DarGar Aktivista

    [​IMG]

    ceka se jos i7-4770k, CM Stryker i 2x r9-280x. :)
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Mogao si i sliku u spoiler staviti :D

    Sve OK, ali cooler si bas previdio, ipak Hyper 212 Evo na 4770K i nije bas najbolji izbor.

    Opa dvije 280X, ne salis se :)
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Solidan setup, mada cooler i psu nisu bas sjajni.
     
  17. DarGar

    DarGar Aktivista

    kolegi je ovaj cooler hladio i5-3570k na 4,4Ghz, bez problema... ako bude potrebe ici ce voda


    za napajanje se slazem, al to je jedino trenutno dostupno a da ima sve kablove koji su mi potrebni, cim se pojavi, ici ce jace napajanje
     
  18. Tensai

    Tensai Komšija

    Interesantan mi slogan na napojnoj "Built to work".
    Valjda bi se to trebalo podrazumijevati.
    Ako je to jedino čime se možeš pohvaliti onda i nije baš sjajna napojna :D
     
  19. DarGar

    DarGar Aktivista

    gle, ja inace volim sve da probam, vecina ovde bi rekla da LC POWER napajanje su losa, ja sam licno testirao osnovnu verziju LC powera od 600w, na fx8350 i 7950 grafika, vjerovali vi ili ne, bez ikakvih problema je napajanj radilo, odnosno jos uvijek radi.

    tako da prica sa napajanjima se ne zavrsava sa Corsairom, Seasonicom itd... ok, nije nikakva pamet, uzmes napajanje 1000W, platinum, mora biti dobro, fora je iz neke srednje klase izvuci sta je najbolji omjer cijena kvalitet
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To sam i ja isto pricao za PowerLine napajanja koja je prodavao Genelec. Evo neki dan, nakon 5 godina, jaranu riknula ta napojna, nakon sto je radila u katastrofalnim uslovima (loshe kuciste, nije redovno ciscena i sl). Svo vrijeme je bez problema gurala ATI Sapphire 4850 koju sam mu prodao skupa s tom napojnom :) a izgleda da se neko ovdje baca u ozbiljan biznis s miningom :D