1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nije problem u čestoj kupovini procesora, koliko u kvarljivosti chipseta..Ne sumnjam da ce high end segment biti dobar, ali se brinem da to ne bude tempirano onako kao trenutne low i main stream stvari, pa tamo cesto crkaju takve komponente..Sve sumnjam na to da namjerno žele tempirati na kraci vremenski period..

    Evo recimo u sadasnje doba neki Ivy Bridge i5 i i7 u gamingu nema neke razlike, ali razlika u cijeni je ogromna. Raja se vise odlucuje na neki i5 nego na i7 jer je to bacanje para. Izgleda da zele da promijene te politike. Entuzijasti su druga prica, ali entizujasti su mala grupa ljudi na kome i nema neke zarade.. Intel recimo nema nacina da tebe natjera da odes sa recimo starog Quad Core iz Q serije procesora na novi IB i7, osim na nacin da se to za par godina ujebe pa ti moras mijenjati sve...
    I fazon je sto taj Quad Core recimo Q8300 i danas fercera odlicno i nema neke potrebe da se to mijenja, jer procesor zadovoljava zahtjeve pogotovo u gamingu, jer isti nije usko grlo i nakon 5 godina, dok recimo grafika usko grlo postane za 2 godine. Primjer moja 460 GTX je usko grlo za igranje na high iako je to kartica iz 2010, dok recimo Quad Core Q6600 procesor iz 2007 i dalje nije usko grlo u obavljanju tih zadataka.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

  3. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Izgleda da nece doci do integracije procesora sa maticnom plocom.
    LINK
     
  4. Soviet

    Soviet Aktivista

    [​IMG]

    Evo momci liste procesora, meni se cini solidno
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni se cini isto kao IB.
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da i opet samo 2 K procesora (4/4 i 4/8)...ocekivati je paprene cijene, kako novih-tako i starih K modela...
     
  7. k0ST

    k0ST Aktivista

    IB je 77W TDP, Haswell 84 W TDP - gdje se nabra dodatnik 7W, na IGPu?
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Većina se ložila kad je AMD pušio. Eto vam sad high end bez AMD-a. :D
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Realno jedina dobra vijest u svemu ovome je da svi procesori imaju istu graficku, mada je cudno sto je zovu HD4600. To po nazivu djeluje kao tek malo poboljsanje u odnosu na HD4000. Izgleda da bi samo mobilna platforma mogla dobiti najjacu verziju Haswell GPU-a.
     
  10. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    postoji li detaljnija lista ili su samo ovi poznati do sad?
    (i3, pentium, celeron? )
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a meni i nije bas jasno o sto se ovdje toliko prica o toj integrisanoj grafici. pa ko je koristi jos? :D :D pogotovo na skupljim procesorima :) svi imaju diskretnu grafiku. Virtue i ostala sranja ne rade kako treba.... Mozda jedino za kakav HTPC :)
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Ja ću kupit jednu od ovih i7 verzija, a neću kupovat nikakvu diskretnu grafičku. Jebe me samo što bih želio K verziju, a jedino one nemaju pojedine fetarures.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci Intel je odlucio da pokupi dio kolaca od prizvodjaca maticnih ploca i stavi ga u svoj dzep. Po ovoj logici sad bi ploce trebale da budu jeftinije jer nece imati potrebe za VRM-ovima a procesori ce naravno da budu skuplji.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je jedan problem. Drugi je kakav ce OC potencijal biti.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Samo je regulator voltaze na CPU, Faze (Choke + MOSFET) su i dalje na ploci..

    Ovim potezom Intel ce imati punu kontrolu nad Vcore tj moze da u samom chipu ogranici maximalne vrijednosti kojim se moze napajati procesor..

    Sto u prevodu znaci nema npr. 1.9V na Vcore ako to Intel ne dozvoli.
     
  17. k0ST

    k0ST Aktivista

    hmm, to objasnjava znacajan skok TDPa Haswella (84W) u odnosu na IB (77W)... ako nista, zaradice proizvodjaci hladnjaka koji dinar :lol:
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije special, ali se opasno priblizio i7 3970x(hexa core), a s obzirom da ce 4770K vjerovatno da kosta kao i 3770K(290 eura), onda je to odlicno, jer je 3970x 1000 eura.

    Cini mi se situacija kao 2600k protiv gulftowna.