1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    4770k će imati Brozz uskoro, 670KM. Ko zna možda bude kakav ES opet :D
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sto se tice performance poboljsanja, manje od 5% je Haswell brzi od IB, sto je smijesno.

    Mislim da je najvise poboljsan IGP, a i ploce Z87 ce biti bogatije opremljene u odnosu na Z77 ali i skuplje .
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dzaba CPU kad nema ploca. A vala za te pare uzmes 3570K i Z77 maticnu.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bit će i ploča početkom narednog mjeseca.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma ovo treba preskociti, IB uzmes i zdravo.

    Ja cu kada pojeftine cijene IB i7 ubosti kakav 3770K ili u krajnjem slucaju 2600K i miran.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bit ce sigurno bolja kupovina od IB-a, isto kao sto je IB bio bolja kupovina od SB-a. Zapravo ce biti vece razlike, jer je IB imao veci IPC ali se u konacnici manje clockao. Ako se Haswell bude clockao bolje od SB-a a bude imao 5% veci IPC od IB-a, to je vec neko poboljsanje.

    @forza: bit ce ploca, ali to su jos uvijek verzije sa USB3 bugom.
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    2600k je daleko najbolja investicija koju sam uradio. Evo ni haswell ne donosi nista extra sto sa blagim oc ne mogu rijesiti.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koliko ljudi zapravo ima usb3 uredjaje i istovremeno stavlja komp u standby? Ja bih rekao malo.
     
  9. Waha102

    Waha102 Aktivista

    To ne opravdava činjenicu da ti prodaju defektan čipset po cijeni ispravnog.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja redovno koristim standby. Nemam USB3 uredjaj, ali je samo pitanje vremena kad cu imati.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iz tog razloga se prve revizije hardvera ne kupuju. Revidirani chipset ce se u prodaji naci vec u julu btw.
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa...vjerujem da ce ovo biti zlatno doba za AMD FX procesore :D :?:
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    FX procesori ce se dodatno "razmahati" kada dodju nove konzole na trziste.

    Po meni, jos jedna od finih prednosti Intel platforme su miniITX ploce koje ne postoje za AM3+.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zasto ce se razmahati, ako moze objasnjenje?
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Vjerovatno je mislio na PS4 koji će biti baziran na AMD čipu pa će i developeri prema tome razvijati igre.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zbog 8 jezgri koje ce u igrama konacno biti posteno iskoristene. A bice sigurno i drugih beneficija buduci da su u pitanju AMD procesori.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo dajem ruku da ce intel high end i dalje biti u prednosti. Konzola je jedno, pc je drugo.

    A i intel ima svoje SB-E perjanice.

    To isto dođa kao i ono the way its nvidia bla bla, pa amd hd brzi u tim igrama.

    Stvarno gotivim amd kao firmu u zadnje vrijeme, ali po meni jos nisu konkurentni u cpu desktop segmentu, sto ne znaci da se to nece promijeniti u buducnosti, bas sam neki dan citao dobar clanak o buducim planovima za amd procesore, cini se pravo obecavajuce.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad su igre u pitanju, FX i Radeon kombinacija ce sigurno biti u prednosti u odnosu na ostale varijante. Za ostale zadatke je svejedno iskreno, jer nema losih high end procesora.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako tako bude, def uzimam sebi neki amd proc, sa radeona se svakako ne micem, jednim dijelom jer mi se sviđaju specs, a i radeoni mnogo brze rudare sve coine od gesile.
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Evo gore neko spomenu cijenu od 670KM, to je dovoljan razlog da se FX "razmase", za tu lovu fx+dobra ploca+8GB rama i zdravo :) Mozda AMD kao odgovor jos sroza cijene FX procesora. Imate na anandu test single 7970 i gtx580, te multi gpu konfiguracije sa 20 razlicitih procesora. Zakljucak je da tek u triple i quad gpu konfiruacijama intel opravdava cifru, sve novije igre su uglavnom gpu limited... tako da FX 8350 je odlican procesor za ulozene novce.
    Da ne trujemo temu sa amd vs intel, Haswell nudi premalo novoga da bi bio vrijedan promjene ploce koje su i onako skupe. Trenutno 2600K je vrh, dobro se kloka, past ce cijena jos dole, a dovoljan je za jos bar 2 godine ako ne i vise.