1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uglavnom, ali cesto to nije slucaj. 670KM je cijena u pocetku, spast ce to brzo na cijene po kojima je sad 3770K.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Skupo je to drug, kako god okrenes i razlika u cijeni je drasticna, tolika da mozes kupti puno bolju grafiku.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    2600k je bestbuy definitivno. Razlika između njega i Haswella će biti smiješna i ekonomski neopravdana. Krivo mi je što se ne pružih još stoju i po, dvije za taj i7 kada sam uzimao ovaj i5 mada sam i sa ovim procesorom super zadovoljan ali jezgara nikad dosta.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    2600K se vise ne proizvodi, kako je onda best buy. Jedino ako pricamo o polovnim procesorima.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Tako je,.

    Na kraju ce biti "ko jamio-jamio" po sistemu onog sto ima 3570K da proda taj i5, usreci nekog i potom kupi neki polovan i7 npr 2600K za srecnih 400 KM.

    3770K je sada u radnjama oko 750 KM :roll:

    Prema informacijama sa kojima raspolazemo i prema testu LINK :
    http://www.guru3d.com/news_story/core_i ... china.html
    ...vidim kako su koristili ram 2600 MHz i imali skoro iste rezultete u nekim testovima, kao npr Heaven Benchmark... (opet ja o ram memoriji, ali poenta je kako nema poboljsanja).
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja jos ne vidim valjan razlog prelaska sa q6600 na i5/i7 a vi raspravljate ima li razloga preci sa 3ce generacije na 4tu :D Pa ne radi se o grafickim karticama bemu.
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    :cool:

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne igras multiplayer pa ti nekako taj 6600 uspijeva drzat konce u rukama a i ta grafa je plafon kojeg taj procesor moze opsluziti.I meni je P965 na 3.8ghz fino odradjivao posao dok sam imao 6950 a vec kad sam nabacio 7950 primjetilo se da nema te snage koja je potrebna da se iskoristi grafa i ima stabilan FPS. Sta vise iritantnije je bilo igrati sa 7950 zbog stalnog variranja FPS-a.

    A vezano za temu,jasno je ko dan da intel nema nikave potrebe da pravi vecu razliku u performansama.Dok se iz AMD-a ne desi novi AthlonXP/64 necemo vidjeti revoluciju koju smo vidjeli sa pojavom C2D procesora.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sad ce dmr da baci kontru kako su driveri krivi za to, i da phenom i dalje ima snage za bilo koji gpu setup. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma dobro meni ne mora bas svaka igra raditi na 60fpsa konstantno i na najjacim postavkama ali mijenjati recimo 2500k i kupovati 4tu generaciju je opasna bolest :D
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jos pogotovo 2600K,ja sam davno rekao da je 2600K ispred svog vremena i da je to pravi naslijednik Q6600 procesora. Vec sam polako izgubio predstavu o vremenu a rekao bih da je vec treca godina od kako je 2600k izaso a jos uvijek dere guzove i kolik ce vremena proci dok bas bude za zamjeniti. Ko ga je kupio na izlasku masno ga je platio al zato ce da mu potraje kao ni jedna komponenta.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    2500k pocinje da kaska sa multi gpu i to na vecim rezama od 1080p, pitanje je vremena kada ce i u single krenuti da kaska, tako da ......
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa vrlo jednostavan razlog, famoznih 5 GHz i ostalo (2600K) = priblizno ista cijena (3570K) :)
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Gdje ba da stopa u single GPU, moj 2500K na 4.5GHz dere sve redom na max 80% zauzeca , ni na vidiku bottleneck.

    Kada 2500K bude stopao u igrama budi siguran da ce i 2600K koji je svega 20% brzi.

    Evo test u Metro 2033i Dirt 3 sa dvije HD7970 i 1440p:

    [​IMG] [​IMG]
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa Sena konketno ima problem sa igrama koje su online i CPU ovisne, a 20% je puno kada vidis da mozes kupiti bolji procesor za nekih 20-30 KM razlike.

    Sa druge strane, sada su neki online naslovi igara u web browser izdanju, pa mozda ocekivati vise ram, nego li CPU stres.

    Ima i ovog sa AMD teme ;
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sena nema problema sa igrama jer uopste ne igra igre. :wink:

    Na BF3 nisam ga vidio mjesecima da igra.

    Njemu je problem sto mu je monitor previse mali za karte koje posjeduje, dvije HD7950 klokane na 1100MHz su za 1440p monitor a ne za Full HD 1920 x 1080p pa mu sistem izbaci previse FPS-a.

    Za poredjenje moja HD7950 klokana na 1050/1750 U BattleField 3 multiplayer (Ultra postavke, 4x AA) u prosjeku izbaci preko 80 FPS na 1920 x 1080, sad zamisli on ima jos jednu ovakvu grafu, pa normalno da procesor nije u stanju da obradi 150+ FPS jer je nerealan scenario.

    I ko je onda tu krivac, procesor ili korisnik.

    Crysis 3 je lose kodirana igra, puna bugova vezanih za physics u igri, opet ja sa svojim 2500K lagano sam presao igru bez trzanja na FullHD i mixom Very High i High postavki (MXAA ukljucen).
    FPS mi se kretao izmedju 45 i 65 FPS sto je u stvari vezano za zahtjevnost igre za jacom grafickom karticom.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa sada si bio puno konkretniji ili bar meni jasniji.

    Da, kako kazes, ima puno do toga da izbalansiras.

    Sena je blizu kraja skolske godine, pa sigurno malo uci i zato ga nema :wink: (zato rudari :D ).
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Z87 ploce od Asus-a:

    Mainstream:

    Asus Z87-C

    [​IMG]

    Asus Z87-A

    [​IMG]

    Asus Z87-Plus

    [​IMG]

    Asus Z87-Pro

    [​IMG]

    Asus Z87-Deluxe

    [​IMG]

    Asus Z87-WS

    [​IMG]

    Asus Z87I-Deluxe

    [​IMG]

    TUF serija:

    Asus Sabertooth Z87

    [​IMG]

    Asus Gryphon Z87

    [​IMG]

    ROG serija:

    ASUS Maximus VI Extreme

    [​IMG]

    ASUS Maximus VI Hero

    [​IMG]

    ASUS Maximus VI Gene

    [​IMG]
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas su ruzne.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Dizajn heatsinkova na A, C i Plus modelima veoma slican onim plocama iz 2008 godine P5Q, P5QC, P5Q TURBO i P5QD TURBO. :lol:

    Bad Asus.