Intel i5 (Lynnfield i Clarkdale)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Nani, Jan 22, 2009.

  1. Riddick

    Riddick Aktivista

    Prema ovome testu maticne sa cipsetom P55 i indirektnom podrskom za SATA 3 i USB 3.0 i nisu bas neko rjesenje? ASUS-ovo rjesnje cini se kao bolje? BTW glupo mi je sto nisu testirali sa Intelovim SSD-om :roll:

    Da li se isplati nabavljati maticne sa indirektnom podrskom za nove standarde i da li ce cipset P57 biti bolji od P55 po pitanju navedenih novih standarda?

    Za 15-tak dana moram se odluciti za platformu (planirao sam LGA1156 i i5 750) i maticnu, a vec sam nabavio G.SKILL ECO 4x2GB DDR3 (1,35V), CPU kuler (podrzava sve sockete)... jos mi je ostala maticna i CPU! Mislio sam odabrati maticnu za nesto duzi period: da mogu poslije 1-2 god. nadograditi CPU, da podrzava SLI i CrossFire (da mogu poslije dodati odgovarajucu graficku) i bilo bi dobro da podrzava SATA 3 i USB 3.0 (da mogu poslije dodati SSD kad im brzina bude jos veca, a cijena pristupacna). BTW pozeljno je da maticna ne bude overkill :mrgreen:

    P.S. zadnji put kad sam birao platformu odabrao sam AMD i Socket 939, a Intel je za 2 mjeseca izbacio procesor C2D E6600... :cry:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sto se tice maticne, mogu preporuciti Asus P7P55 Deluxe.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Yeah!
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    eto sad ce moci clockati svi koji znaju uci u BIOS :lol: :mrgreen:
     
  5. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  6. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    E koliko ljudi ne zna ući ni u BIOS... :lol:
     
  7. genius_

    genius_ Aktivista

    Pozdrav,

    malo prije sam sa eraserom brisao neka fajlove
    i ja da pogledam opterecenje procesora,kad
    ono samo ga vrti na 1% ?!
    i5 750 je u pitanju pa mi nije jasno zasto ne
    radi na vise % i tako brze zavrsi posao?
     
  8. selvin

    selvin Moderator

  9. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Zato sto radi sa diskom. Read/Write sa/na disk je jako (procesorski) nezahtjevna operacija. Zato koristi 1-2% procesora, a brzina kojom to zavrsis ovisi od brzine citanja/pisanja diska, a ne procesora.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nek ugasi DMA, pa ce mu sve ic preko procesora. :mrgreen:
     
  11. Esh

    Esh HWB

    OCW: We receive news that it is more or less confirmed that Intel will launch 2 K series processors – Core i7 875K and Core i5 655K in conjunction with the Computex Taipei 2010 trade show in June 2010.
     
  12. Riddick

    Riddick Aktivista

    Maloprije sam uradio update BIOS-a od maticne MSI P55-GD65 na v1.10 i iznenadio sam se kad je u BIOS-u pisalo da i5 750 podrzava Hyper-Threading :shock: Vec sam 4-5x radio update BIOS-a i ova je opcija uvjek bila N/A!! Da li ovo znaci da ce Intel uskoro softverski uz naknadu omoguciti Hyper-Threading za i5 750 :?
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Nema jos takvih najava, vjerovatno je neki propust u pitanju.