Intel SSD 600p M.2 Series

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Esh, Sep 1, 2016.

  1. Esh

    Esh HWB

    Prošle sedmice je Intel predstavio i SSD 600p seriju SSD-ova za korisnike, bazirane na 3D Nand tehnologiji, u M.2 formatu (kupujte nove ploče:)), i sa vrlo pristojnim cijenama i performansama.

    Konkretno:

    128 GB | 770 / 450 MB/s | 69 USD
    256 GB | 1570 / 540 MB/s | 104 USD
    512 GB | 1775 / 560 MB/s | 189 USD
    1024 GB | 1800 / 560 MB/s | 359 USD

    Više detalja na Intel stranici: http://www.intel.com/content/www/us/en/ ... eries.html

    Iako performanse pri pisanju nisu "s onog svijeta", vrijedi razmotriti prilikom kupovine zbog dobrih cijena...
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    znači kod nas otpr cijena 128GB-nog modela 200BAM.. ima li neke prednosti mPcie SSD-ovi osim "zauzimanja prostora"? jer gledam, kod mene bi na maximus v formulu mogao ubaciti taj format SSD-a ali prije bih gledao jeftiniju verziju ala 840 Evo i sl..
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije ovo mPCIe format, već M.2. A prednost su daleko veće brzine i manje latencije u odnosu na SATA interfejs.
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    da, ali mislio sam preko mPCIe comba, koji ima vise namijena tj. za vise stvari se koristiti..
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A to, ako ima NGFF slot onda će naravno raditi. Samo je pitanje na kakav interfejs je spojena ta kombo kartica jer M.2 najbolje radi na PCI-E 3.0 x4 portu.
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Imam M.2 na ploči, ali i na laptopu. Oba prazna, čekam kad ne budem škrt da to popunim. Ima jeftinih Samsung modela na ebayu oko 100 dorala, evo ovi su tu negdje. Te write performanse su dostatne za mene, a vjerujem i za dosta drugih.

    Sent from my MI 4W using Tapatalk