1. ming

    ming Veteran foruma

    Njegova je bila 9800pro i imala je 128bit komunikaciju sa memorijom.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Neka, neka, mogao si dobit 7600GT za 1300kn, puno 'ladnija kartica(jest da je nVidia). Pomocu RT stavis stock vent na 25% u 2D i 40% u 3D i milina...dok nije izasao ovaj aktualni RT RC16 mislio sam ubost VF700, ali ovako se ne isplati...
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nek je, opet je bolja od te 5900XT, i to miljama...
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    I kakve mi koristi od 7600GT? Sto je 5fps brza u igrama kad ne koristim FSAA I Aniso? Vec kad sam kupio ovo, zelim igrati sa AA i AF do max.
    A vecina ih nema VIVO (koji mi je jako vazan)... tako da bi onda morao kupovati jos dodatne kartice, i ispali bi me dosta skuplje nego da kupim novi hladnjak za graficku.
    Ne kazem ja da je nvidija losha (upravo suprotno), samo je ja necu kupit. Isto kao sto je netko spomenuo Audi A6 i Mercedes E klasa. Mercedesa nikad ne bi kupio. Ama bas nikad. Ne zato jer je to loshe auto (tko god kaze da je Mercedes losh taj nema pojma sa zivotom), vec zato jer MRZIM Mercedes!!!!
    nvidiju jos ne mrzim, samo ju ne volim :) .
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    cuj mrzi mercedes..... :roll:

    nema dalje :)

    i ja licno sam mnogo zadovoljniji sad sa nvidia-om.. evo sad mi kaze haver kako je stavio moju graficku soba mu toplija.. a ima zalmana na njoj..
     
  6. starac

    starac Novi član

    @Shenron

    Pa šta možeš igrati sa X1800GTO možeš i sa 7600GT, bez obzira na AA/AF. Te su karte maltene iste po performansama. Sad koliko si dao love za nju? No evo ima ih u Ve-milu po 1500kn, što i nije tako loša cijena za 256-bitnu karticu. Izgleda da je ATI snizio cijene i to poprilično, što im nikako ne paše.

    I kakvi su utisci, kako se overkloka?
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ot: nebitno, hint: 7600gt :wink:
     
  8. starac

    starac Novi član

    ???
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    pa usporedi performanse bilo kojeg 6800 čipa koji ima 256bit sabirnicu sa 7600gt koji ima 128bit sabirnicu (s tim da se od 7600gt mogu raditi čuda pošto u odnosu na prijašnje generacije se grije puno manje, čitaj: otvoren je za sve moguće modove i sl.)
     
  10. starac

    starac Novi član

    Ovo je nesporazum. Kada sam rekao da to nije loša cijena za 256 bitnu karticu mislio sam na X1800GTO. Ta karta bi trebala biti 40-50$ skuplja od 7600GT, jer je 256 bitna, ima veći die size. Znači skuplja je za priozvodnju. U trenutku kad je predstavljena je i bila toliko skuplja, no ATI je morao sniziti cijenu zbog cijene 7600GT. ATI već godinama nije napravio dobru 128 bitnu mainstream kartu.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, od 9500 i 9600 :)