Internet Explorer 11

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Pionir, Sep 21, 2013.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    ZVANICNO : http://windows.microsoft.com/en-us/inte ... se-preview

    http://blogs.msdn.com/b/ie/archive/2013 ... dards.aspx

    Internet Explorer 11 Release Preview is designed to optimize the power of your PC running Windows 7 with Service Pack 1 (SP1) or higher. If you’re using a different operating system, you won’t be able to install Internet Explorer 11 Release Preview.

    Here's the complete list of requirements: http://windows.microsoft.com/en-us/inte ... /ie-11-faq
     
  2. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Mogu reci da mi se stvarno svidja IE11, brz je I nekako stranice gode za oci
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Instaliran i evo otvoreno-gledam 7 videa, Internet (cFOS-XFast LAN) na 100 % :D letiiiii :D
     
  4. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Imal kakvo rijesenje za bookmarke(ono sto chrome ima) posto ozbiljno razmisljam prelazak na IE
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Nisam siguran sta pitas :smt017

    IE koristim uvijek, nije ti to razlog :D

    E zaboravio sam reci da ja koristim x64 verziju, C:progam files-IE (32bitni je na Program files x86 direktoriju).

    Edit. svih 7 je ucitano :smt007
     
  6. kio

    kio Komšija

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Nisam koristio IE godinama :roll:
    I mene zanima kao i Irhada da li se bookmarksi iz chroma mogu prenijeti u IE.

    Mislim i ja preci na IE, jer mi Chrome izgleda "sporo", tromo nekako.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Chrome mi otvara linkove gotovo instant sajtova koji imaju dobar hosting. Npr trenutno pik. Nesto je do tebe.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Pa zar nema bookmark folder u samom pretrazivacu.

    Lako je, samo nadjes folder : Chrome - prilagodba (tools)-klik-vuces mis na bookmarks-upravitelj oznaka-klik :D

    Otvori se destinacija i bujrum desni klik na link, pa prenesi na lokaciju IE bookmarks foldera (start-favorites).

    Mozda postoji laksi nacin, ali ni ovo nije tesko :D

    Edit. i IE otvara instantno i to video :D , zauzece RAM (bar kod mene) je ludnica od 4 gige, pardon 4,4 GB :D
     
  9. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Evo na ovo mislimo
    http://pokit.org/get/?76f32a14e172a23f7 ... 0229cc.jpg
    Znaci kupi sve tvoje podatke(passwordi,bookmarks,stranice....) I recimo dovoljno je da samo na drugom racunaru udjes na svoj profil I on ti automatski pokupi sve tvoje podatke.Eh malo sam guglao i Ie nema tu mogucnost u ovom smislu(osim da syncas folder u kojem se snimaju ove stvari na cloud).
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Ja ne vidim nikakvu razliku izmedju IE10 i IE11, osim nekih nedostataka. Evo recimo kada sam napisao ovaj post i poslao umjesto da se postavi na moj posljednji post, ostao je na prvom postu na temi.

    EDIT: Isto i kada je edit u pitanju :)
     
  11. kio

    kio Komšija

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Udure sve :) Update Chroma je rijesilo stvar
    @Pionir, hvala na pojasnjenju :D
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Ok, kio :wink:

    To nisam ranije primjetio, ali evo sada cu da pokusam hoce li ici na dno stranice :) .

    Ranije sam imao naviku koristiti FF, mozda 4 generacija.

    Na 5-toj su promjenili opciju desnog klika da drugo po redu bude >>Open in new window<<, umjesto >>Open in new tab<<.

    Od tada ga imam instaliranog i azuriram ga, ali ga ne koristim - navika :wink:

    Otvorio sam 18 streaming media stranica, video do 480 i ne rusi se, na Chrome hoce pasti sva videa i moram refresh.

    EDIT. test :), edit - sve je na dno stranice kod mene, post, edit i post na vrhu teme.
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    A zar nije lakse otvoriti nesto u novom tabu pritiskom tockica na misu a ne preko tog izbornika?
     
  14. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Mogu reči da mi se jako dopada novi IE. Ozbiljno razmišljam da pređem na IE!
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    I jos nesto sam zapazio kada sam probao IE11, kada odem na slike u googlu ne prikazuje na cijeloj stranici fotke. Je li tako i kod ostalih?
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Kazem ti navika, a navike su nekad gadna stvar (pusenje npr) :)

    [​IMG]
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    I sta je ovo novi nacin prikaza fotki ili nesto privremeno?
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    To je stari način.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Nesto se ne sjecam da je bilo ovako na pola stranice samo, hajd nadat se da ce ovo ispraviti.
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows Internet Explorer IE 11

    Ni ja se ne sjecam bas, nisam tome davao znacaj, ali na poslu je stara verzija i pogledat cu.

    Ovo je IE+Google, a probaj Microsoft bing/slike :D