Internet Explorer 11

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Pionir, Sep 21, 2013.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    e pa onda nemogu računati da će to nekome biti primarna browser opcija.

    pa ni pop-up blocker im ne radi uvijek kako treba.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Internet Explorer 11 is finally officially on Windows 7.
    By Jane McEntegart 8 NOVEMBER 2013 00:00 - Source: Microsoft.

    Back in September, Microsoft launched the Release Preview of Internet Explorer 11 for Windows 7. Currently, the company is releasing the full version of Internet Explorer 11. The company announced today that Windows 7 users can now enjoy the same version of IE that is shipping with Windows 8.1.

    The browser is available worldwide in 95 languages and will be rolling out to Windows 7 users over the next few weeks. First to get the update will be those already running the Developer and Release Preview version of the software.

    Internet Explorer 11 brings improvements in performance (faster page loading, faster interactivity, faster JavaScript performance) and is less taxing on your CPU and battery.

    http://windows.microsoft.com/en-us/inte ... -languages

    NOTE (Sistemski preduvjeti za Internet Explorer)
    Ako na PC želite instalirati Internet Explorer 11 potrebno je sljedeće:
    1.PC sa sustavom Windows 8.1 ili Windows RT 8.1.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja ga koristim vec par mjeseci, ie generalno, i mogu ti reci da je brz, jeste, ali nerviraju neke stvari pravo. Embeded youtube nece u fullscreen, niti hoce da otvori link na youtube, ko pita hocu li da otvori i onda nista. Neke stranice nece da otvori nikako, meni se cini zadnja je vredestain.hr(one gume).. I tako neke stvari. Sve su prilike da cu se vratiti na ff opet za stalno..
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Opali mu jedan reset u advanced opcijama,to ga pravo osvjezi pa sve proradi kako treba.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nadogradio sam punu verziju i nisam testirao nista.

    Pokusam vredestain.hr i nece, dok na Chrome otvara normalno.

    Odem na advanced/restore adv.settings+reset/restart = streaming video uzasno spor!

    Promjenim na opciju software rendering, umjesto GPU i opet restart = opet sporo.

    Kako kod vas radi ova finalna verzija?

    Probna verzija kod mene radila odlicno.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene je beta i tako ce i ostati,necu dirati
    ne koristim IE 11 kao primarni ali sam malo testirao i stvarno je brz
    a i mene nerviraju reklame koje se pojavljuju dole pri dnu
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    kod mene IE 10 i necu dirati. Prvi IE koji nisam instaliro, a vi ga hvalite jedinog do sad :)
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    dok ne uvedu opciju da se može isključiti cleartype font, zatim neke standardne ekstenzije koje i druga dva top browsera imaju, nije mi u opticaju :)

    također, kao kod qlera, neće neke stranice da mi otvori. npr. webmail reply box ne radi uopšte.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Istalirao sam IE11 ponovo, Windows update, ali nikako ne radi kao testna verzija...

    Sa druge strane, tu je TORCH :D...e nije sada cudo neko, ali ljudi se trude, dovoljno da se spomene.

    Sada Torch browser ima pravo simpa start :) ;
    [​IMG]
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    koga zanima iskljucivo brzina browsera,brzeg od maxthon-a trenutno nema :D
    e sada ostale finese su druga prica,neko voli lijep interface,nego dodatke,neko sinhronizaciju itd...te stvari presude na kraju a ne sekunda sporije ili brze otvaranje stranice :D

    meni IE nikada nije bio default a nece ni biti :D