iOS ili Android? Vaše preporuke

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, May 10, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uzmi šta ti "džepu" više odgovara. I jedan i drugi imaju svojih prednosti i mana. Samo nemoj i9003. I ja sam bio u sličnoj dilemi nedavno i uzeo sam i9000.
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Ne, niti jednom.


    ---------------------------------------------------------------

    Hvala ljudi, moja potraga je završena, ipak ću uzeti Galaxy S I 9000 velika vam hvala još jednom.
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Imam priliku uzet Galaxy sa BH telekoma, zaključan je predpostavljam na tu mrežu.
    Zanima me, dali se mogu lako otključati na sve mreže ovi telefoni?
    Pošto znam da je bilo opcija na iphone-u, procedura oko unlock-a, dali postoji za ovo?
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Moze, odradis mu prvo Root i onda unlock. Google is your friend :)
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da ne bude zabune, root Android baziranih telefona je potpuno legalan. Prema americkim zakonima, cak se ne gubi ni garancija osim ako je proces na neki nacin ostetio sam uredjaj.
     
  6. pac

    pac Komšija

    Vedo dali taj unlock ostaje trajan ili se poslje instalacije novog rom-a mora ponoviti?
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    A kakvo je stanje kod nas, gubi li se garancija unlockom kod nas znaš li?
    Može li se sve vratiti na stanje kakvo je bilo, tj da ne primjete da je otključan?
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam svoj unlockao i jos uvijek mi je defaultni rom, nisam ga nikad mjenjao, tako da ti ne znam reci. U biti taj lock bi trebao biti softverske prirode, pa cim nabacis novi rom mislim da bi trebao biti otkljucan :roll:
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    U mom slucaju (gw620) nije tako. Stvaljam razne romove ali ostaje zakljucan na telekomu.

    Nakon sto sam pregazio defaultni telekomov 1.5... nabacio sam stariju 1.5 verziju sa fastboot-m. Nakon njega promjenio nekoliko romova ali telefon ostaje zakljuca.