Iphone 3g 16GB !?!?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Ghostbusters, Dec 17, 2008.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Ista mu je cijena kada uzima preko racuna, samo ce imati vise problema (pravdanje love). A tesko da ce neko prodati iPona preko racuna jer je 100% divlji kanal nabavke. Treba imati deklaraciju, ulaz robe, kartice...


    Sjecam se dobro sa ovim sugavim preprodajama telefona, kada mu spomenes ziralno placanje digne mu se kosa na glavi.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa sta ima ba Sulu, svi smo se zabrinuli sta si, gdje si :D
    Odoh sad zapucat od Carsije pa prema dole po onim radnjama, valjda ce ga neko imati a da ga moze dati preko racuna (boli njih briga za deklaraciju, ulaz robe i sl, njima je samo daj da se proda)..
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Nije bas lako skinuti lovu sa racuna, ako porezna uleti mogu dobro najebati.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Nasli kod Bezistana u onoj radnji, 1150 KM (sa PDVom) 8GB 3G model.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    :lol: Jo pozera, ja tv platio 1300km.

    Da nije malo puno 1150za iPona?
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Puno je toliko para dati za bilo koji telefon. Jedino ako se ima viska para, ali ipak brate, za te pare moze se kupiti daleko vrijednija i korisnija stvar od iPhonea kao sto je npr TV (kao sto sulu rece)...mozes takodjer uzeti laptop, racunar, projektor, camcorder i ne znam sta jos da nabrojim...ali iphone sigurno ne moze sve to da objedini u tako malom pakovanju.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    uzet je iphone 16GB 3G. Helem, kad se kuca sms, ima li sanse da se izgasi onaj autocorrect (T9)? Firmware je 2.0.2
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Probaj na cydiji naci program "CToggle".
    Sa njime bi ti trebalo ponuditi opciju da se iskljuci Auto-Correction.
     
  9. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ja sam to izgasio u Setingsu al da me ubijes sad ne znam se sjetiti gdje i kako lool , sacu malo cackati da bas vidim jer i meni je bila ta autocorrect pa kad bi napisao SMS nebi ni ja znao sta sam napisao hahaha uzasna je stvarno.

    EDIT : E ovako barem je tako u mene.
    Settings/General/Keyboard/Auto-Correction to je to samo ga na OFF i ne bi trebalo vise da ti se pojavljuje...
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Cini mi se da to na starijim firmware-ovima nema, nego se mora dodatno instalirati pomocu nekih od programa iz cydie.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    @Ghost - nema toga, updateovat cu ga, pa valjda bude.
     
  12. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pa to uradi obavezno i imaces tu opciju i umene je 2.2 sad
     
  13. tanjas

    tanjas Guest

    Imam jedan problem,dali mi neko moze pomoci? e ovako,dobila sam iphone 8giga i htjela sam da preko itunesa prebacim neku muziku, medjutim neznam ni ja sta mi je bilo pritisnem ikonicu na kojoj je pisalo kao instalirati 2.2. verziju na iphone i tako mi zjb citav iphone. Stoji katancic i pise nesto emergency call, pa sad dali trebam odraditi unlock i kako, posto sam cula da je oko 6oKM ili mogu sama. Molim vas ako mi neko sto ranije moze odg. i sto detaljnije!!!!!!! HVALA UNAPRJED :D
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  15. tanjas

    tanjas Guest

    e probala sam ali nista znaci pratila sam sve upute i onu na itunesu da pritisnem update and restore sve se odradilo medjutim nista kad ga upalim opet pise emergency call,dali ima neki broj poseban da se ukuca ili....ma nista sad nerazumjem.uglavnom hvala tebi puno
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ajde sada da meni neko kaze od ovi ajfon bojsa vrjedil to recimo.. 600KM ..taj ajfon 3G ..mislim 650 sigurno ne vrjedi a kamol 1000 ali eto.. ono, jel bar sekundu alternativa naspram symbiana, windows mobile-a i UIQ(symbian) platforme ??

    Mislim ono.. meni licno ne pada na pamet to nosat ali ono.. da vidim sta kazu korisnici ......
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Udari search po forumu, ima ranije iPhone tema 10-tak stranica sa "iskustvima korisnika" koje trazis.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima li ko da je uspjesno uradio otkljucavanje 3G-a? Zasada ne mogu natjerati BH Mobile karticu da radi. :?
     
  20. Esh

    Esh HWB