Iphone 3g 16GB !?!?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Ghostbusters, Dec 17, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    a nevermind..
     
  2. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Nazovi ovog momka meni je uspjesno odradio iPhone pa se posavjetuj sa njim evo ti broj 062/463-744 Ado (stanuje kod zeljinog stadiona) inace radi preko oglasa(market.ba) znaci ja sam mu nosio svoj 3G slobodno bez problema nije foler..
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Može se preko interneta nabaviti SIM kartica koja bi otkljucala iphone 3G.
    Ako ti se žuri onda je najlakse odnjeti serviseru i ljuljnuti 50KM.
    Ali ja bih još malo sacekao jer su najavili ubrzo da će se sve softverski moci odradti.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vec se moze softverski odraditi, samo sto uspjesnost nije 100%-tna. Nego Ghostbusters, mozes li pogledati koju verziju yellowsn0w-a su ti instalirali (naravno ako si to radio u ova 2-3 dana) u Cydia ili Installer menijima.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da...neki tvrde da se može...neki da nije moguce.... (vecini nije moguce da sve proradi)
    Dok drugi govore da mogu koristiti normalno telefon (aplikacije, internet) ali telefonirati ne mogu.

    Mislim....možeš i pokušati...ništa te ne košta...
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Obicni dobro ide uz burek, 3g dobro ide uz krompirusu.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    sulu6000, Znaci ima nekog hajra od njih.
     
  8. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Neo nije mi trenuto tu iPhon cim bude javim ti , imam musteriju za njega pa mi kod jarana na testiranju :)
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo me interesuje kada si to radio i na kojem si operateru, da vidim jel' do Ultre ili do yellowsnow-a. Javi kad ga dobijes natrag. Hvala...
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ipak je bilo do (jos uvijek) beta verzije yellowsn0w-a. Danas je izasla nova verzija 0.9.6 i sve radi iz prvog puta. Samo se malo duze saceka pri boot-u i to je sve. Do verzije 1.0 ce najvjerovatnije svi bagovi biti ispravljeni.
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Kao glasogovornik Vede :smt005 , koji trenutno nije u stanju da postavi pitanje, koje glasi:
    "dali je iphone 3g 16GB jeftiniji u srbiji, tacnije u Beogradu (gdje ce biti naredne subote u povratku s puta) nego kod nas u Sa i gdje se ima tamo kupiti ako ko zna"???
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sva mobitelarija je jeftinija u Srbiji. Ako tamo moze, nek se raspita i kupi jer ovdje sigurno nece naci jeftinije.
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    Bice u subotu u prolazu kroz Bg i imace vremena da prozuji malo gradom a svakako je kontao sebi uzimat,
    pa me zamolio da upitam raju s foruma, dali ko zna gdje se ima kupit odns, neki shop tamo???
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  15. Juka

    Juka Komšija

    uvijek od pomoci... HVALA hurma :wink:
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Cjene ti nisu ni sekunde tacne na mobilnom svetu. Popricaj sa clanovima foruma (il ida ti ja preupitam) .. primjera radi n93 kosta preko 500€. Otkako je mobilnog sveta cijene im nisu nikako dobre.
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    @ NAILS, de Boga ti :wink: provjetri malo situaciju, pa mi javi da obavjestim Vedu
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Otkljucano 16GB kostaju navodno oko 400-470€.
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    U oglasima se može puno, puno bolje proci.
    Eno gledam u hrvatskim oglasnicima....za nekih 500-600KM vec imas 3G iphone.
     
  20. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ne smijes raditi update preko iTunes-a za iPhone na kojima je radjen jailbreak, jer ces telefon ponovo morati otkljucavati.
    Za otkljucavanje 2G i update na najnoviju verziju 2.2 firmware treba ti jedan programcic, 3 file-a i 5 minuta vremena. To ti je ujedno i najstabilnija verzija firmware-a trenutno i najbolje "stedi" bateriju. Smijesno je placati bilo kome i marku za ovo.

    Identicno je i sa 3G otkljucavanjem, samo kao sto Baha rece treba koristiti zadnju verziju unlockera od DEV teama a uputstva su na ovoj stranici: http://www.modmyi.com/

    Za Autocorrection ima vise nacina iskljucivanja, a najbolje je instalirati Boss Preferences i skinuti CToggle za njega. Prethodno treba kroz Cydiu unijeti sve moguce source-ove na koje naidjete, osim onih na stranim jezicima, jer nikada se ne zna ko ce kakav koristan besplatan programcic izbaciti.

    Ko puno radi sa SMS-om obavezno preporucujem iRealSMS, beton SMS aplikacija koja moze da radi u iPhone modu SMS-a sa Chat konverzacijama ili kao klasicni mobitel sa onim folderima poput inbox-a, sent-a i sl. Najbolje je sto mozete kucati SMS u landscape modu gdje je jos sira tastatura i dugmad laksa za "ubosti". Za konverziju videa preporuka je Total Video Converter koji je dosta pogodan za iPhone i iPod Touch. Slike se sinhronizuju direktno pod izbornikom za sinhronizaciju, dok se muzika nabacuje jos jednostavnije: Idete na File, Add Folder ili File, sync i to je to. Ne treba nikakve playliste koristiti, jer Phone svakako ima opciju pregleda i po izvodjacima i po albumima i po pjesmama.
    Podcast-ovi poput najnovijih Movie Trailera se download-uju direktno u iTunes iz AppleStore-a i sinhronizuju sa ostatkom podataka.