IT Computers pred stečajem

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, May 18, 2009.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Baha, 10 poena iz ceske za brutalnost.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Brutalnost bez kredita, isplata odmah. Stol za masazu i dildo idu kao pokloni. :lol:
    Ako se "carobnjak" i njegovi saradnici pronasao ovdje, saljem ekspres postom cipelu br 44 u usta.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo bas danas nesto pricam sa jaranom koji se bavi prodajom racunara u sarajevu. nevjerovatno je koliki je haos IT napravio na bh informatickom trzistu. doslo je do toga da mu je NTCHS blockirao jedan racun vec na pola miliona maraka duga, ali je fazon bio u tome, sto je IT imao i drugi, preko kojeg je i dalje "kupovao", prvenstveno od Kimteca. nakon sto su nabili dug od 1,5 mil km (za to im je trebalo nesto malo vise od mjesec dana, jer je it-ov godisni promet bio 30-tak mil), kimtec im je blockirao i taj drugi racun, ali je fazon sad, sto je kimtec svima koji su mu duzni bilo sta blockirao racune u prethodnih par dana, bez ikakve najave (jaran se izvukao za dlaku, tj. platio je dug), a blokadom racuna je onemogucen bilo kakav rad jos nekolicini firmi, pa je sad i NTCHS u problemima, jer su te iste firme duzne i njemu, a dug se mora prvo izmiriti Kimtecu, kako nabavljati robu, kako zaraditi za taj dug itd itd. uglavnom sve se zavrtilo u krug. IT je ostao duzan kamaru para nekoj firmi koja mu je radila reklame..... pitanje je kako ce ovo sve ispasti (mobilmedia je vec cucnula, opet zahvaljujuci IT-u....)
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Nema to veze s njima, vec jednostavno je odzvonilo kataloskoj prodaji.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Kolins sa mega informacijama sarajevske ekonomije, kakva sve suplja nece doci do zavidovica.
     
  6. Hansel

    Hansel Komšija

    Sulu isto onaj ''ograniceni'' amerikanac. Misli da je Sarajevo (čitaj Amerika) jedini grad (dostojanstven tog naziva) u BiH, a sve ostalo sela primitivnih plemena.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Jok, ali sam siguran da kospicar koji prodaje stickove i miseve od 12km ne zna svaki moguci dug i sheme kojima se uplacivalo.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    o cemu ti pricas sulu? ovo sto sam ja ovdje rekao su tacne informacije, koje mi je prenio covjek koji sprema doktorat iz elektrotehnike, a ne neki sibicar. samo mi nije jasno, na osnovu cega ti nekog nazivas kospicarem koji prodaje stickove i miseve od 12km?
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Moje skromno misljenje, znas koliko prica kruzi po gradu ko je kome duzan i ko koga raida radi dugova. Mobilmedia nije propala (a sigurno nece propasti radi IT Computersa), vec renoviraju radnju, toliko o insajderskim informacijama zivinicke ose :lol:
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ok, izvini zaboravio sam da si ti najpametniji lik u bih, i da raspolazes svim mogucim informacijama (znamo kako zovu te ljude). da, zaboravio sam da te mnogo postuje i cijeni svaki clan ovog foruma. glavni si.
    OUT!
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Sulu, bez obzira sto spomenute price jesu forme rekla-kazala uz izvore mahale, ne mozes se ophoditi prema drugim clanovima foruma na ovakav nacin. Nemam namjeru ovo vise naglasavat ni ponavljat. U ovoj temi me interesuju samo konkretne informacije.
     
  12. h2o

    h2o Aktivista

    Bila je danas u Avazu vrlo kratka vijest kao da vlasnik ima ponude o preuzimanju od 4 velike, ovo velike sigurno bi se moglo staviti pod navodnike, firme iz Engleske i Italije i kao u tijeku su pregovori.

    The saga continues...
     
  13. Esh

    Esh HWB

    S obzirom na izvor, tu najavu treba uzeti s dozom rezerve. Takodjer, znatno je smanjena vrijednost firme i branda nakon svega sto se desilo, pogotovo s aspekta povjeranja kupaca. Bez ikakve sumnje, to se moze popraviti ulaganjem velike kolicine novca u marketing te uz adekvatnu "podrsku" mainstream medija kako bi se ispricala neka zeljena prica, sto je nemoralno, no u svakom slucaju uobicajena praksa u biznis svijetu.

    S druge strane, treba uzeti u obzir cinjenicu da u citavoj regiji ne postoji niti jedan lanac prodavnica racunara i popratne opreme koji dolazi iz ovih "velikih" evropskih zemalja poput Njemacke, Francuske, Italije i slicno, te je veoma upitno koliko bi se vlasnicima tih velikih i popularnih lanaca (gdje i neki od formuasha kupuju hardver) u ovom trenutku isplatilo da ulazu u biznis koji svake godine donosi manje novca zbog kontinuiranog smanjenja marze (govorim o globalnom nivou).
     
  14. blaf

    blaf Aktivista

    netacno....u svakom gradu gdje su imali maloprodaju zalijepili su na vrata papir i napisali da renoviraju radnju (sto nije tacno, nego su zatvorili radnje).
    toliko o tacnim informacijama od sule.
     
  15. Hansel

    Hansel Komšija

    Mobilemedia je u Tuzli (Tuš) definitivno zatvorena. Iako, kao što kaže ovaj blafer, piše da renoviraju objekat.
     
  16. Looney

    Looney Komšija

    Renoviraju oni, ali ne objekte, nego firmu. Kad ova kriza malo "prođe" u tim objektima će se pojaviti pre-registrovana mobilmedia tj. napravit će novu firmu i ciklus će ponovo da počne :lol:
     
  17. Hansel

    Hansel Komšija

    Da, ponovo će krenuti ali sa novim imenom. Izgleda da su sa starim imenom neko ostali dužni. :D
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Da to mi je danas potvrdjeno, jer su me kontaktirali iz Mobilmedie oko testiranja preko Panasonicovih predstavnika. Kako mi je receno otvaraju radnju ponovo za 10-ak dana, kako ce to biti, we will see.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    samo brate mili nek ovaj put naprave kakav web site, pa toliko su para skrsili u one color flyere sto dodju u novinama a nigdje web sitea, a da ne pricam o online cjenovniku i pregledu stanja robe.. :roll: (bar je tako bilo u vrijeme kad sam ja bio u procesu kupovine TVa)
     
  20. Loki

    Loki Komšija

    Jel' u BBI?