Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  2. Sena

    Sena Veteran foruma

  3. heroic

    heroic Komšija

    imam 3770K...da li uzeti CM V8 ili CM 812? da li iko ima iskustva sa V8, moram li bas koristiti ovo cudo u pci slotu da ga kontrolisem? Da li mogu staviti neki drugi 120mm fan pa da nemam taj kontroler nazad, da mb kontrolise? Nemam namjeru OC, cisto radi izgleda (al da ipak moze 4GHz :p ) :m
    zahvaljujem
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Preporucujem ti za te novce Noctuu NH-U12P /SE 2..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Taj mi je preruzan, prije bih dao jos malo novaca za V10 kad bi znao da mogu mjenjati RAM bez vadjenja cooler-a.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    V8 je bezze, ali bas, imao ja.

    CM812 nisam imao, ali bi ipak preporucio neki Noctua hladnjak.
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa uzmes Noctuu i za jos nekih 25-30km uzmes dva coolera npr crne boje sa crvenim propelerom(xcilence kako vec) i imas najljepsi Noctua cooler na svijetu :) a i mozes i sam ofarbat ove Noctua ako ti se ne svidja boja..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni bas NH-D14 izgleda cool, ono retro style fazoni. :D
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa i meni al eto,momku se to ne svidja i sta ces..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Zar je bolji i od V10 :eek: ??
    Ma to je stvar ukusa, meni je kuciste previse CM (HAF XM, sve crveni led cooleri) da bi se ovaj uklopio :D
    Eto npr meni je V10 najmocniji cooler na planeti, samo da ne odvali maticnu od kucista nesto mi je puno grama :mrgreen:
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    NH-D14 jeste bolji od V10.
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne da je bolji. V10 je shit :)
    Ko da ce ga gledat ...
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    http://www.legitreviews.com/images/revi ... 14_019.jpg

    Ako je ovo tacno...izgled pobjedjuje :mrgreen:

    Ja nemam nekog iskustva sa CPU coolerima, koristio sam samo par njih, ali ako je razlika tako mala, V10 mi puno mocnije izgleda. S obzirom da je meni kuciste dobro provjetreno i da ja nisam nesto lud za OC, sasvim ce biti dovoljan, steta samo sto se ne proizvodi vise pa ga mozda necu moci nabaviti.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj V10 je ogroman promasaj od coolera, preglasan, preglomazan i preskup. A zapravo je dodatni potrosac u racunaru.

    Pogotovo nije za jedan IB procesor. Kod mene V6GT jednako hladi sa ventovima na 700-800rpm i na 1300rpm. Potpuno iste temperature. Realno ti treba kakav Hyper 212 i to je to.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma kakav V10 ba, to je samo za roflmao teme.. :lol:
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Ne kontam sta mu fali :D cijena i velicina mi ne smeta, al ne podnosim bucne coolere. Ako hladi kao sto pise na onom testu, ne vidim sto je toliko los :D

    212 i TX3 sam imao na staroj 775 ploci, ujedno i jedini cpu cooleri sa kojima sam dosad imao iskustva.
     
  17. extibo

    extibo Komšija

    Ne shvatam zasto trazis savjete ako si vec odlucio da bacis pare na taj apsurd od CPU coolera.
     
  18. X-Factor

    X-Factor Komšija

  19. heroic

    heroic Komšija

    Nisam se nista odlucio, u radnji su imali V8 i 812, pa me zanimalo koji je bolji.
    Sad me zanima zasto je V10 toliko los ako je vec toliko skup i "oversized" i sta ja znam :D Taj preporuceni Noctua NH-D14 je hladniji, ali je i po mom misljenju ruzniji. Zato me i zanima u cemu je fol pa niko ne bi uzeo V10 naspram tog NH-D14, po komentarima dosad ja sam zakljucio da mi je bolje stock cooler zadrzati nego staviti taj V10 :D.
     
  20. heroic

    heroic Komšija

    Vjerovatno, taj je prvi bio ponudjen.

    Gdje ima kupiti taj Noctua?