Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Noctua u genelec.ba 134 KM sa PDV-om. Ja sam imao D14-ku i mogu reci sve najbolje, ti ljudi prave vjerovatno najkvalitetnije hladnjake i ventilatore u ovom dijelu svemira :)

    Izadje te cak jeftinije za 6 KM nego ova alternativa od coolermastera koji sam ti naveo gore, za kusur kupi jos tubicu paste nek se nadje :D
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa jebemu zivot, zar ces gledat' u unutrasnjost kucista ili u ekran?
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo ja bas htio da predlozim da si isprinta sliku najlijepsih komponenti i zalijepi na stranicu a u unutrasnjost kucista nek ubaci najkvalitetnije/najefektivnije komponente.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Jos ako ima HAF XM :smt007 , sve drugo je nebitno kako izgleda :D
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Niste vi mene shvatili :roll:

    Ja radim na jednom projektu i s obzirom da je poslodavac iz inostranstva, imam odredjeni budzet za opremu, koju ili narucim ili kupim ovdje, tako da cooler ne placam ja. S obzirom da ovaj CPU nikad nece biti OC, meni je sasvim svejedno koji je cooler. Najiskrenije hvala na savjetima za Noctua i V10 :smt006


    Nazad na topic, ovaj CM 812 valjal cemu? :mrgreen:

    I cime se hlade Xeon E3 procesori :S trebao bih sastaviti neki server, pa me zanima da li ima nesto korisno za te potrebe?
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Noctue za servere. :mrgreen:
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Serveri se hlade specijalno dizajniranim 60mm hot swap ventovima. Vrte se izmedju 2500 i 3000 rpm, ako ne i vise, i ne zelis to cudo tehnike u sobi.

    [​IMG]
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Cekaj, jel za Xeon E3 moram kupiti nesto takvo ili?
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Upravo, prijatelj ima dual xeone, pristavi da se nesto renda, zavali se i igra PSPa. Po zvuku PCa zna kad je rendering gotov, jer u loadu masina drnda ko' da je ves masina.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemogu da vjerujem da do sada nisu mogli napraviti neko kvalitetnije hladjenje. Vidio sam na netu neke inovacije u pitanju vodenog hladjenja, ali tehnika zracnog hladjenja servera je prestara.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    ma mogli su napraviti al ima li potrebe za tim,serveri ne stoje u spavacim sobama pa da je potrebano neko tiho hladjenje,delte vrte po 3000rpm i serveri se ne pregrijavaju i rade svoj posao,a ako vec uneses server u spavacu onda se pozabavi nekim custom rijesenjem.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa dobro, ne stoje u spavacim sobama, ali imas ljudi koji ih drze u kancelariji ili u sobi blizu one u kojoj radie. Ali kad skontas da jedan server kosta ko dva dobro opremljena PC-a, onda ocekujes i kvalitetnije hladjenje od ovog sada koje je staro deset godina.
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Evo u inat ovim Noctua zaljubljenicima...narucio sam Cooler Master X6 hladnjak i XtraFlo 120 red LED ventilator :mrgreen:
    Ima review na xbitlabs, skoro identican je ko NH-D14 :p

    [​IMG]
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nidgje veze, nit je slican, nit mu moze prismrdit po performansama. Isto tako, Xtraflo ventilatori su njesra.
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Ne govorim o izgledu, vec o hladjenju :mrgreen:
    Otkud to sad za XtraFlo da ne valja? Pa isti taj cooler (slim) dodje uz TPC 812XS.

    [​IMG]

    Mozda nije bolji ali je sigurno blizu, a meni za moje potrebe odlican :p
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa pogledaj na koliko rpm radi vent na tom hladnjaku u odnosu na noctua i sve ce ti bii jasno.
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Ima 2 venta pa moze sporije, a zato sam i uzeo xtraflo koji je bolji od stock :D
    Bez obzira na hladjenje, jeftiniji je za 15€ i meni ljepsi :mrgreen:

    PS da se razumijemo, ja nemam nista protiv noctue, ja samo navijam za CM :p
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na V6GT imaju ti Xtraflo ventovi, max rpm im je 2200rpm, medjutim sve preko 1200rpm je uzasno glasno. I onda na testovima cooler ima dobre rezultate. Pa normalno da ima kad ventovi rade na 2200rpm.

    Slicna je situacija i sa AIO vodenim, svi testiraju sa 2000rpm+, totalni nonsense.
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Pa na tom testu sto sam nasao je 1700rpm na X6, a Noctua sa dva vent na 1200rpm, doduse jest Noctua tisa za 4dB.

    Nemoj me pogresno shvatiti, ja ne tvrdim nista, samo se prijateljski raspravljam i zezam, vec sam rekao da mi je Noctua ruzna (subjektivno) i da bi najvise volio neki CM-ov, i konacno sam nasao nesto prihvatljivo i po cijeni i po kvaliteti (i po izgledu 8) ).
     
  20. k0ST

    k0ST Aktivista

    Noctua hladnjaci su odlicni, imaju samo dvije mane - napucana cijena i odvratna kombinacija boja ventilatora.