Izbor Maticne ploce za AM3+ sck help

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mirnes, Oct 27, 2013.

  1. mirnes

    mirnes Novi član

    Pozz,

    uzeo sam proc. AMD FX-6300 i sad se dvoumim izmedju ove 3 maticne ploce, nema neke pretjerano velike razlikesto se tice ovog hardwerskog dijela, imaju paskoro sve isto.Koliko ja vidim razlika ima je u ovim njihovim nekim zastitama i tako to.

    Ploce su sljedece :

    http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4122#ov

    http://www.msi.com/product/mb/970A-G46.html

    http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4591#ov

    Nekako mi je GA-970A-DS3P najbolja meni. Sad me zanima vase misljenje, i ako neko ima neku od ploca da napise komentar.

    Unaprijed Hvala
     
  2. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Prva je ipak slabija spram ove dvije. Msi ima bolju napojnu sekciju, bolju zvučnu (24-bit hmm), kod gigabyte-a imaš korisno dual bios, mada to je sporedno.

    Ja bih na msi išao. Taj fx-6300 se lagano clocka tako da se možeš i time pozabaviti a da se ne brineš o stabilnosti same ploče.
     
  3. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    2. ili 3. , možda ipak msi bi bio moj izbor!
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Treca bi bila moj izbor.
     
  5. DarGar

    DarGar Aktivista

    asus m5a97 r2.0

    od tih sto se naveo, jedino zadnja gigabye, ta MSI je totalno lose izbor, najnekvalitetnija ploca u klasi, reklamacija za nevjerovati koliko
     
  6. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    slažem se da je asus bolja ali je malo skuplja , ja bi se izgleda "nasukao" da biram ,LoL
     
  7. mirnes

    mirnes Novi član

    Ja sam narucio GA-970A-DS3P pa sta Bog da. Nisam previse zahtjevan gamer niti se koristim overclock -om

    msm da je za moje potrebe ova sasvim dovoljna :)

    Konfa bi izgledala nekako ovakvo :

    FX-6300
    4 gb ddr3 1600 GS
    ATI 3870 512 mb
    550 w
    i 17' monitor LCD

    msm da je sasvim fdovoljno da upalim BF4 na high bez AA ne patim nesto puno za graikom vise volim da prodjem kroz igricu i pricu.

    hvala svima na misljenjima moze lock temu.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Slabo ces se sa tom grafom naigrat BF4,jest da te monitor izvlaci al opet tesko,mozda na 800x600 da ces i poigrat.
     
  9. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Grafiku pod hitno nadograditi i još 4GB rama i poigrat ćeš svašta (sve) !!!
     
  10. mirnes

    mirnes Novi član

    znam da je grafa slaba, nekad je bila avion... trenutno sam out of money za grafu tako da ce to pricekatii bar na kratko.
     
  11. mirnes

    mirnes Novi član

    Stigla ploca danas, sve lijepo spojim i frcera. Ali kad dotaknem pasivni hladnjak na maticnoj on je prevruc, znaima me jel treba to tako da bude da se ugrije ili se pregrijava ?
    http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4591#ov


    hladnja sto na njemu pise GIGABYTE

    unaprijed hvala, ima li neki program da provjerim temp ploce
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je standardno da je hladnjak vreo, nek te ne zabrinjava. Chipset radi na cca 80C.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja gotovo uvijek skinem popularnu "zvaku" sa chipseta i stavim dobru termalnu pastu.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema veze jer se i hladnjak jako zagrije. Prijenos topline je vec dobar. Ili stavit veci pasivac, ili obezbijedit da zrak pirka po ovom pasivcu.

    Ali to je sasvim normalno da se tako grije, nema razloga za brigu.
     
  15. mirnes

    mirnes Novi član

    aha, znaci to je sasvim ok, jos sam primjetio da kad sad upalim igricu, igram neko vrijeme i smao mi najedanput pocne stekati tacije, zaledi pa krene i sve tako svakih 10- tak sekundi, jel zna neko do cega moze biti Update-ovo sam sve rivere na najnoviju verziju.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne mozes ovako traziti pomoc druze....da bi ti neko pomogao mora se sve tacno znati. Koja igrica,a na kojim je postavkama igras,pa koji monitor koristis odnosno na kojoj rezoluciji igras i onda se moze skontati u cemu je problem i pomoci ti da ga rijesis a ovako nula poena.
     
  17. mirnes

    mirnes Novi član

    Evo ovako

    AMD fx-6300
    A-970A-DS3P
    ATI 3870
    4GB Gskill
    1280x1024
    MSI 550 w
    WD 80 gb
    Hitachi 160 gb
    MOH Warfighter Ultra details

    igrica pici jedno vrijeme bez stekanja znaci ni sekunde da zaledi i smao najedanput pocne freez pa opet radi i sve tako svakih 10-tak sekundi
     
  18. Benq

    Benq Komšija

    Meni se to isto desavalo u igrama ali je problem bio u napajanju koje je vrlo brzo i crklo , pa sam uzeo opet drugu napojnu Spire 500W (china smece) , prikljucio je van kucista samo za test , upalio igru , napojna se toliko ugrijala da je nesto puklo u njoj ko petarda :) . Onda sam uzeo Fortron 500W i nije bilo vise ni stekanja ni bilo kakvih problema sa racunarom, dok nisam prodao komponente kolegama sa foruma xD , a ta graficka 3870 koliko znam trazi dodatno napajanje i samim tim i kvalitetniju napojnu. Ako ti bude trebala napojna javi mi se na PP , ostala mi od moje masine a tebi bi super legla na tu konfu.

    Da jos navedem da sam imao 970A-DS3 plocu i odlicno se pokazala , neces s njom imati problema ;)
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    WarFighter na ULTRA slabo da ce na toj grafi. JA igrao dio prije warfightera znaci MOH na 5870 i bila je taman grafa za ultra podesavanja.Tako da za pocetak smanji sve na LOW i probaj pa ces vidjeti jel to to.