Izbor nove graficke i neki mini problemi :)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by aeRo, Jan 27, 2012.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ma nije velika sigurno razlika izmedju 6850 i 8800GT u potrosnji, a kad sam mogo sa Mercuryem vrtiti 8800 mogu i sa Fortronom 6850. Nego mene je strah da u necem drugom nije problem, svako bi normalan gledo da proda graficku pa makar i da podvali.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Dobro poredjenje. Neki kusur wati je razlika. Desetak-petnaest..
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    U slucaju da ovo propadne sutra, jel moze gtx550Ti, gtx460 ili 6790 proci ?
    Sve su po 250 KM, kad je bal nek je maskenbal.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    GTX460 ti troši nešto sitno više od 6850, znači haman isto. Ako propadne deal za ati ganjaj onda nju jer je isto dobra grafa.
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ova 550 mi se cinila ko zvjerka, ali vidim prema searchu da je 460ka jede.. Samo bi mi prednost bila u ovom slucaju sto je 550Ti u Sarajevu a 460ka u Vakufu, zbog dostave i toga. A 6790 nista, a ?
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Boli me glava vise od silnog razmatranja :lol:
    A i ubih vas ovdje pitanjima, al jebi ga nije lako nama laicima. Ako propadne ovaj deal sutra, ganjam gtx460 1GB, over and out.
    HVALA svima na pomoci.

    EDIT: Jebe me samo sto je potrebno 2 x 6 pin napajanje za gtx460, fali kablova. :smt003
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ma strpi se za 6850.. naletit ce druga ako ne bude nista od te. Gore po testu vidis da su samo klokovi na strani 6790 sto ne bi bio problem da se 6850 klokne na taj nivo tako da bih opet na nju isao.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    GTX460 sudeci prema stranim forumima je u rangu sa 6850. Ako se mogne izmandzijati da s ovim napajanjem dobijem 2 x 6 pin konektor onda cu ganjati GTX460 kao alternativu. Haj ove hefte se spremali ispiti, ali sta cu iduce bez kompa, ovo zapadalo nit mogu nosa vani promolit nit mogu u sa laptopom da se smaram u 4 zida. Ne pamtim kad sam vise filmova pregledo :smt003
     
  10. Re: Graficka na kraju zivota :)

    ne kontam kakva je onda razlika,kod mene je 2*6 pin prikljucak,i dao sam 395 km za 6850...
    @forza : jel kod tebe jedan 6 pinski ili 2?
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Lik mi je odgovorio samo sa "prodato". Kakav mentol.
    Sta cu onda jel postoji opcija da s ovim mojim napajanjem pokrenem gtx460, koji mi konektori trebaju?
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Pa brate pogledaj chart gore sto sam postavio,GTX460 trosi od prilike isto kao i HD6850..

    Jedino sto ti trebaju dva 6Pin PCIE konektora za napajanje grafe..
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Nisi razumio sta pitam.. Kontam ja da ce ono moci gurati GTX460 ali postoji li nacin da dobijem 2 x 6 pin iz ovog mog napajanja. Imam 2 slobodna molexa i na njih je prikopcan vec 1 konverter iz molexa u PCI-E, tako da mi fali kablova da bi napravio 2 x 6 PCI-E, razumijes sta hocu da kazem ?
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Jesu glupa ova Fortron napajanja sto se tice konektora.
    Ne mozes mid-range grafu spojiti ko covjek.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Samo jedan 6 pinski.


    Čuj prodato :smt005
    Mislim da na gtx460 idu dva 6 pinska ali eto vidiš i sam ima različitih modela, npr kod mene samo 1 kod Frenkija idu 2 konektora, uglavnom kad kupiš vidjet ćeš :D
    Pošto taj tvoj fortron ima samo molex onda ti treba i 2 molex to 6 pin adaptera.
    [​IMG]

    Samo što ćeš onda biti tanak sa molexima... Bilo je toga prije u ingelu, uglavnom ima ih u svim hw radnjama.

    BTW Stevie Ray je gurao gtx460 na fortron 350W sa jačim procesorom pa ti vidi :D

    @Sena jesu glupa jer su stara (2008 svoju uzeo, tad je bila možda samo 8800gt serija koja je zahtjevala dodatno napajanje) ali zato su napojne strava.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Tebi treba nesto ovako..

    Neki prizvodjaci kao npr Sapphire su isporucivali u pakovanju sa krtama ovakve molex> 6Pin PCIE adaptere..

    A i obicni sa 2x molex > 6Pin se mogu prepraviti u ovaj:

    [​IMG]
     
  17. Re: Graficka na kraju zivota :)

    a zasto su dva kod mene? jel mozda radi OC potencijala ili sta vec? il s u ove sa jednim 6 pin na vrhu sto se tice struje pa da prosire malo?
     
  18. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Valja sad i to naci. :mrgreen:
    I ovaj klascni iz 2 molexa u 6 pin ne nadjoh ni u plusu ni u imtecu, nego slucajno svratim u terabajt u skenderiji i nadjem.. Imate li ideju gdje da ovo nabavim ?
    Btw eve sad nadjoh gtx460 sa 2gb za 269KM na piku, s 12mj garancije, i imam ovu od 1GB za 250 sa dostavom. Koliku ulogu inace igraju te gige, osim na vecim rezolucijama ?
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Zavisi kako se dizajnira strujni sklop, postoje npr. GTX 560 Ti kartice sa 8 pinskim konektorima.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Kod mene je isto oc-ana fabrički, power oc cyclone 860/1100 taktovi default.

    @aero e jbg sad telefon u ruke i zivkaj sve radnje. Fala bogu u Sarajevu si 8)
    I uzmi tu od 250KM ako imaš pismenu garanciju.