Izbor nove graficke i neki mini problemi :)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by aeRo, Jan 27, 2012.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Neki clanovi HWB-a tvrde da su Gainward GTX460 i GTS450 karte sa Pik-a zapravo reparirane/refurb modeli (neispravne karte koje su nekada vracene proizvodjacu na popravak pa su kasnije ostale visak na stanju) i tako nisu bas "bez mane"..

    Ako je ta GTX460 2GB od Gainwarda a 99% jeste onda nemoj da je uzimas..
     
  2. Re: Graficka na kraju zivota :)

    pa i kod mene je fabricki oc,al ne toliko jbt..bas su idiotske razlike neke..jesi ti jos svoju dizo? i jesi li preko catalysta?
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Sad je sve na default iako sam je prije klokovao samo da probam i gurala je na preko catalysta 900/1150 dalje nisam ni išao. Ima i mogućnost povećanja voltaže za nešto sitno za još jači OC ali mrsko mi se zezati s tim, ionako ne dobiješ gotovo ništa, možda 1-2 fps u bf3.

    Sry za off.
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    I ova od 250KM i ova od 269KM su Gainward. Razlika je samo u tih 1GB, imaju obje garanciju s tim sto ova od 250KM ima 10 mjeseci a ova druga 12 jer je lik koristio i prema njegovoj prici zamjenio sa gtx560.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Pa bile su one gtx460 po 160 KM i 140 KM po 12 mjesec garancije kada su otisle u roku od odmah. E jedino se ne sjecam da je Gainward. Ne zelim da te plasim ali ja gtx 460 ne bi uzeo nikako zbog mogucnosti da naletis na te preprodate.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Sve su bile Gainward, i one GTS450 po 120-130KM.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ako je tako, lahko je zaobici brend.
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Pa sta da radim vise ? :smt003
    Sad mi nije opcija da uzimam 6770 kad za jos malo kesa mogu uzeti nesto puno puno bolje. Jedino da didi_sa prelomim da mi proda onu 6850 malo jeftinije, 290 je cijeni. Hocel ko kupit whey hahah :smt003
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Sto se ovih gore pomenitih karti tice, zaobidji Gainward da budes sigurniji. Ako imas GTX460 drugog brenda kao ponudu, uzmi.
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Nema nista sto je najgore. Jucer je frajer neku prodavao isto za 250, danas gledam stavio cijenu 320. Nije dobar lik, nova 280 on polovnu za 320 prodaje.
     
  11. Re: Graficka na kraju zivota :)

    kolko imas ti zita za graficku?
    pogledaj malo sta mosh novo uzet u radnji...imtec.ba ima 6770 260 km ...
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ma brate iskreno prvo mi je u planu bilo da izletim 170 KM za 6770 i 30 KM za modul od 2GB RAM-a, i onda mi u medjuvremenu ispadne ova 6850 navodno za 250 KM i haj reko protegnucu se za nju puno je bolja od 6770. Uglavnom, isti je lik prodavao obje graficke, 6770 je odma prodao a za ovu 6850 je nesto izmislio tako da sam za obje izvisio. Sad mi je 6770 najjeftinija 219KM sto mogu naci a sad me kopka to sto za ne previse love mogu dobiti nesto dosta bolje tipa GTX460 ili 6850. Rekoste mi da ove Gainwardice ne uzimam tako da mi je sad izbor NISTA. Ima za 290 KM nova 6850 al to mi je znaci da kupim i kad bude trebalo zalit ove polozene ispite da zaljevam sa cedevitom, tako da mi to nije neka opcija. Najveci crnjak je uzeti grafiku od 3 glave a ostale komponente zajedno ne vrijede toliko.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Gainward se odnosi samo na GTX460 i GTX450 (ali nju svakako ne racunas).
     
  14. Re: Graficka na kraju zivota :)

    normala onda,ne bi ni ja volio cedevitom zaljevat,jebo grafiku... :mrgreen:
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Ako ode whey ovih dana, bice i pive i grafike. :mrgreen:
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Uzeo sam 6850 kod didi_sa. Powercolor je u pitanju bila, htio sam MSI zbog fabrickog clocka ali nije imao kod sebe. Hvala svima puno a posebno hurmash1ci. Zna on sto. Moze lock. :mrgreen:
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Mjenjaj sig odmah :D
    Nek je sa srećom.
     
  18. Re: Graficka na kraju zivota :)

    aferim momcino
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Uzeo si najbolju od ovih koje su bile u prici..
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Evo vec imam problemcic, ili je do graficke ili sam ja toliki noob da ne znam prikopcati. Uglavnom, skinuo sve plasticne zastite, ubacio u slot, prikopcao PCI-E, upalim komp i nema slike. Ona lampica na monitoru je narandzasta a drugi put je blinkala zeleno. Grafa radi, vrti se cooler normalno i dobijem klasicni beep sto bi trebalo da znaci da je sve ok. Sta bi moglo biti ? Sad cu zvati lika svakako..