Izbor nove graficke i neki mini problemi :)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by aeRo, Jan 27, 2012.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Probaj drugi DVI konektor na grafi..
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Probao sam, isto.. Valjda nije do napajanja da sam bezveze izletio za njega.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Iskopcaj onaj dodatni PCIE kabl za napajanje grafe i probaj opet..

    Trebao bi dobiti poruku na ekranu da je neophodno da skopcas taj konektor kako bi grafa funkcionisala..

    Ako opet ne bude nista na ekranu onda najvjerovatnije nije do napajanja.. (mada bi bilo pozeljno testirati konfiguraciju sa drugom napojnom i drugim monitorom)..
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Probacu to sad, a i probacu mozda kasnije sa onim starim napajanjem. Ako je ono vrtilo 8800GT 4 godine moze i ovu zavrtiti normalno koja dosta manje trosi. Btw. sve bi to bilo fino da ja nemam temperaturu 39. Mjerica. :mrgreen:
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Daj opali jedan CMOS clear.MEni se isto desilo kad sam ubacio HD6950
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Jesi razmisljao o tome da je ploca rikavela?
    Mozda je cak i ta 8800GT udure... Prije nekih godinu i po sam imao slican problem kod jarana, izvrtio 3 graficke dok nisam skontao da je ploca rahmetli, takodjer je bio G31 cipset.
    Ocisti PCI-E slot od prasine, resetuj CMOS, i probaj sve ponovo - ako ne bude proslo, ili je DOA graficka ili je pregorio PCI-E slot na maticnoj, a da bi to potvrdio treba probati neku od grafa na drugom kompu/donijeti neku low-power trecu graficku kojoj ne treba aux napajanje.
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Restartovao jumpere, izvadio graficku, ponovo ubacio i upalim i prvo mi blinka opet zeleno svjetlo i odjednom se upali monitor. Sad ide reinstalacija OS-a pa cemo vidjeti kakvo je stanje. Plasi me samo cudan miris iz kucista tacnije iz napajanja.. Onaj miris pregrijanog hardware a fazon je sto je kutija od napajanja hladna i normalno hladi vent iz nje. Ne znam sta bi to moglo biti, mozda sam ga malo propuho. :smt003
    Ne znam sta se prije vrtilo na njemu.
     
  8. Re: Graficka na kraju zivota :)

    ma brate to ti se malo cuje graficka jer je nova glanc,tako je meni isto bilo,dok se ne zagrije,prvi put je palis mora malo iskasljat
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Moze biti.. btw ovaj kod za download Dirt-a 3, jel i vama dosao ? Ako ovo nije propalo il nesto, onda su me plaho pocastili. :smt003
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Btw s koje stranice da skidam ofisl drivere za svoju karticu ? Jel sa powercolorove ili neke ofisl ati ? Nisam prije furao ati pa se ne snalazim bas. :smt003
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Skidaj sa AMD stranice.
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Graficka na kraju zivota :)

    Hvala Sena.
    Ostavio sam preko noci da mi se skida mw3 sa steama i uglavnom jutros ustajem i naravno on se sam prebacio u power saving mode i mrdnem misem medjutim opet nekih 30ak sekundi zelena lampica na monitoru blinka i tek se onda upali monitor. Moze li to biti do monitora ? U pitanju je L1717S LG, dakle star k'o Grcka, uzeo sam ga sa svojim prvim "ozbiljnijim" PC-om prije nekih 7-8 godina. Mozda se malo teze snalazi sa prenosom sa ovih novijih grafickih ?