Izborna nastava - Sta studirati??

Discussion in 'Generalna diskusija' started by AhmeT, Apr 12, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ti streber pravi :mrgreen: Hajde neka je sa srecom! :wink:
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Prirodno nadaren mi vise pase :D

    (hv)Fala :D
     
  3. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Heheh cestitam druze....ja razmisljam o tom faxu jer sljedece godine krecem na fax...mnogo je to novca ali mislim da se isplati i da te pitam o kakvom se prijemnom radi i jeli bude mnogo ucenika prijavljeno ?


    I da te pitam jeli ima obezbjedjen smjestaj na univerzitetu ili ?
     
  4. kAcA

    kAcA Aktivista

    Bravo AhmeTe, svaka cast!
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    I ja kazem :D
    Bas sam to planirao upisati poslije gimnazije, daju se nekako skrpiti pare :smt004
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    :D:D

    Sto se tice prijemnog, meni je bio lagan. Mada nama je to bilo posebno, za potencijalne stipendiste, pa ne znam jel takav isti i za prijemni obicni (al trebalo bi da jest, kako sam se raspitivo).

    Prvo se engleski radio, 2 sata. Structure (gramatika, fraze, multi-part glagoli, i tako te slicne cake, svasta bude tu), Reading (razumijevanje teksta, znaci clanak jedan i poslije 15ak pitanja odatle, nije najlaganije al da se uradit... bude npr ono oznaci slicnu rijec negdje u tekstu kao sto je boldirana, il sta se moze zakljuciti na osnovu tog i tog pasusa i sl) i Writing (pisanje eseja, tri teme, od 350-500 rijeci) su bili na tom engleskom.

    Onda matematika 45 minuta. Ona je bila pravo lagana (opet meni). Linearne jednacine, operacije sa razlomcima, i malo skakljiviji problemi. Jedino moze zezat sto je i matematika na engleskom, pa ko teze razumije i ne zna pojmove moze se zbunit (ovo je posebno doslo do izrazaja kod zadataka problemskog tipa). Et meni najteze bilo vezano za postotke, jer je trebalo podijelit 906.25 sa 0.0625 :D Nisam vala nekoliko godina nista rucno dijelio, pa sam na tren se zbunio jer su rekli nema digitrona, al sam uspio podijelit :D
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Geek :mrgreen:

    Ja sam otisao vani, treba mi 6k € za sve troskove godisnje, jedan dan mi je drago sto sam otisao, a drugi zalim pa opet ispocetka :D
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ovo je ipak tu blizu, sat vremena voznje, tako da ce mi mama moc donosit pite :D
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    3,5 u mene, jos da Slovenci zavrse autoput do Maribora i Hrvatska udje u EU moci ce i za koju minutu manje od 3...
     
  10. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Jeli na to univeztietu ima smjestaj ?
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nema. Al puna Tuzla stanova ba, nije problem to.
     
  12. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Puna TZ stanova koje treba platiti...pa mislim da je ako platis 40 000km da bi ti trebali i taj smejstaj obezbjediti..
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa i ne bi bash. Nije njihovo da obezbjedjuju smjestaj :D
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Tema je stara, ali ako moze pomoci nije na odmet.

    Imajte na umu kao clanovi HWB zajednice da su odredjene zemlje Svijeta pogodne za studij Informatickih Tehnologija.

    Predlazem da se raspitate o mogucnosti studiranja Japan ili Malezija preko njihove ambasade.

    http://www.klix.ba/scitech/tehnologija/ ... 121208111#